Ravioly plnené ricottou so špenátovým pestom

Popis

Trochu na taliansku nôtu. Podarilo sa mi kúpiť semolinovú múku tak padla voľba na ravioly. Semolinová múka je z tvrdej pšenice, ktorá sa vyznačuje vyšším podielom bielkoviny. Semolínová múka je ideálna na cestoviny, nemá tendenciu rozvárať sa a preto sa cestoviny ani nelepia.

Ravioly plnené ricottou so špenátovým pestom - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
40 minút
Čas varenia / pečenia
30 minút
Celkový čas
1 hod, 10 minút

Ingrediencie

cesto
250gramovsemolinovej múky
5kusyžĺtka
3čajové lyžičkyolivový olej
1decilitervody
plnka
200gramovricotta
2polievkové lyžicepažítky nakrájanej, soľ
pesto
400gramovšpenát
1deciliterolivový olej
100gramovpíniové oriešky
100gramovsyr orgonzola
2strúčikycesnak

Inštrukcie

Z uvedených surovín vypracujeme cesto. Najprv si spracujeme múku, žĺtka a olej. Vodu pridávame postupne aby sme vypracovali tuhé ale pružné cesto. Cesto miesime aspoň 6-+8 min.

Ricottu si vymiešame s posekanou pažitkou a soľou. Na  iesto pažitky môžeme použiť aj iné čerstvé bylinky napr. v tomto období medvedí cesnak.

Špenát si umyjeme, vysušíme, natrháme na menšie kúsky a dáme do mixera. Pridáme oriešky, syr a začneme mixovať. Postupne prilevame olej, vymixujeme na hladké pesto.

Cesto rozdelím na 4 časti, každú si rozváľkame na tenký pás alebo dáme do strojčeka. N pás cesta si s odstupom kladieme kôpky plnky, preložíme druhým pátom. Okolo kôpky pevne zatlačíme a vykrojíme kolieska - môžu sa robiť aj štvorčeky. Zvyšné - odpadové cesto už nespracovávam, dám tie nepravidelné tvary variť do vody ...taliani to volajú malfati - zle urobené. Ravioly varím vo vode. Keď začne vrieť voda osolíme ju a kladieme ravioly. Varíme 5 min., po vybratí neoplachujeme vodou !

Na tanier si dáme pesto, naukladáme ravioly a ozdobíme chery paradajkami opečenými na troche oleja.

Poznámky

Ked Vám ostane pesto stačí ho dať do uzatvárateľnej nádoby a dať do chladničky. Použiť sa dá na cestoviny alebo aj na hrianky.

Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok