cestoviny

Zapekané cestoviny s údeným - recept

Zapekané cestoviny s údeným

Malá ukážka leď sa vám podarí uvariť niečoho viac ako ste chceli...robia som granadír a ostali domáce fliačky, v chladnčke sa našlo kúsok údené a bolo rozhodnuté .... Ingrediencie píšem tak približne, záleží čo si tam dáte a koľko.

Bucatini so sušenými paradajkami - recept

Bucatini so sušenými paradajkami

Keď sa vám nechce variť a hlad je veliký, rýchlovka s cestovinami

Jarné cestovinky na piatok - recept

Jarné cestovinky na piatok

cestoviny s medvedím cesnakom

Makaróny s tuniakovou omáčkou - recept

Makaróny s tuniakovou omáčkou

Rýchle, jednoduché, lacné a fakt dobré:) 

Smotanový kaleráb s cestovinami - recept

Smotanový kaleráb s cestovinami

Čas mladých, maslových,šťavnatých kalerábov je tu. Možnosť ich využitia je bohatá nielen do polievky, u nás sa robí napr. plnený, hranolky, prívarok, kari rizoto s kalerábom a teraz bola chuť na smotanový.

Cestovinový šalát so stonkovým zelerom - recept

Cestovinový šalát so stonkovým zelerom

Aj vy máte korona zásoby cestovín a neviete čo s nimi?:)))

Špagety carbonara - recept

Špagety carbonara

Jednoduchá verzia inšpirovaná receptom Jamieho Olivera. Špagety sme mali kukuričné, kvôli mojej bezlepkovej a dcérinej histaminovej intolerancii a namiesto parmezánu, som strúhala parenicu. Hambím saTaliani by mali zo mňa radosť. Výsledok potešil, môžem robiť častejšie.

Rezance s tvarohom - recept

Rezance s tvarohom

Viac menej inšpirácia na véééľmi rýchle jedlo, keď potrebujete aj pracovať aj rýchlo obed uvariť. U nás sa varia bezlepkové rezance, našla som jednu značku, čo je celkom chutná. Dcéra ma histaminovú intoleranciu, ja som bezlepková, tak sme si to skombinovali. Inak používam skôr kukuričné cestoviny. Dcére veľmi nechutia cestoviny s celozrnou špaldovou múkou.

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok