Ako pripraviť dobrú kávu s kávovarom Moka

Popis

Káva má voniať ako káva a má sa pripravovať z kávy.
Ako pripraviť dobrú kávu s kávovarom Moka - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
ZdrojDobrá a štedrá zem.......
Čas prípravy
5 minút
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
5 minút

Ingrediencie

Inštrukcie

1. Kávovar naplníme vodou maximálne po ventil. 2. Vložíme sitko a pridáme kávu. Niekto kávu iba zľahka navŕši....., niekto ju trocha utlačí a spraví tam dierky..., niekto kávu poriadne utlačí. Tento spôsob používam aj ja. 3. Pridáme vrchnú časť kávovaru a dáme na mierny oheň variť. 4. Akonáhle začne vytekať káva, otvoríme vrchnák aby nám zkondenzovaná voda nekvapkala do kávy. 5. Skôr ako vytečie všetka káva, odstavíme kávovar z ohňa. Nikdy nenechávame vyvrieť celú vodu alebo dokonca variť už vyvretú kávu. Týmto by sme ju totálne znehodnotili. Vychutnajte si kávu akonáhle vytiekla, ešte teplú. Ja takto pripravenú kávu pijem bez akýchkoľvek ďalších prísad (cukor, mlieko, ....) Rest:O kávovar sa treba starať. NIKDY neumývať v saponátoch alebo umývačkách, stačí teplá voda s octom. Keď si kúpite nový kávovar nechajte 2-3 kávy iba prejsť a vylejte. Takisto spravte keď meníte tesnenia.

Poznámky

Pripraviť dobrú kávu nie je nič zložité, stačí sa riadiť niekoľkými jednoduchými pravidlami. Stačí však vynechať jedno z nich a celé snaženie vyjde navnivoč. Predovšetkým si treba vybrať kvalitnú kávu. Túto uchovávať v dobre uzatvorenej nádobe a vzdialenú od aromatických jedál (čaje, syry......) pretože káva má tú vlastnosť že do seba absorbuje všetky vône a pachy. Voda, je ďalšia dôležitá vec. Pokiaľ možno používať vodu z nízkym obsahom vápnika. A nikdy nepoužívať teplú vodu na urýchlenie prípravy.
Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok