Ty si taký typ

 
Je to už hodne rokov, čo mi sestra hovorila, ako pracujú niektoré kozmetické firmy. Že pre každú krajinu - pásmo na mape - majú inú farebnú škálu nachystanú.
Ono to dáva docela zmysel, len som sa nad tým veľmi nezamýšľala, lebo napríklad make upov pre černošky sa u nás asi veľa nepredá (ako nie som rasistická, len príklad uvádzam). Rovnako je to asi aj s paletou tieňov, rúžov a hlavne farieb na vlasy.
Dlho sme sa s mojou šjaci fešn guru vadili, aký som ja vlastne farebný typ.
Chameleón zväčša.
Ale roky rokúce som bola presvedčená a aj moje okolie, že som jeseň. Nie taká jeseň ako Julia Roberts, to nie, ale proste pehavá, hnedé oči .... tak jeseň.
Uvažujem kto za tento fakt vlastne môže a asi to bude Jano Š., lebo prvýkrát som si prefarbila vlasy na ryšavo na prvej triede na gymli a Jano povedal, že môže byť, že to tak mám lepšie a Jano to musel predsa dobre vedieť, lebo bol štvrták a mal frajerku modelku. Jaaaaaj - vyše 20 rokov som bola presvedčená, že 18 ročný chlapec, ktorý sa podľa môjho neskoršieho zrelého úsudku (dozrel vekom) na mňa ani poriadne nepozrel, vyše 20 rokov som si myslela, že tomu rozumel. Keby som vedela to, čo viem teraz!! Teda, že ak má frajerku, tak sa do vlasov a oblečenia rozumie veľmi málo!
Takže vyše 20 rokov som tie vlasy ťahala niekde od ryšavej ako mrkva po tmavý gaštan, furt teplé odtiene a furt téma "ja som jeseň".
Až ma moja švajci fešn guru nahovorila - nie! ona ma zmanipulovala, lebo mi to stále len nepriamo podsúvala a smerovala ma tam, že nech skúsim iný odtieň. Studený.
Tak som si sadla ku kaderníčke a reku "moja pekná, skúsime inú farbičku, daj vzorkovník ". A hľadali sme jak blbé a v asi 60 vzorkách našli 2 (slovom DVA !!!) odtiene, ktoré boli studené a vyzerali prirodzene (modrú a krikľavo ružovú som odmietla rovnako ako čiernu s oceľovým odtieňom a bielu platinu). A vtedy som si spomenula na slová, o stratégií kozmetických firiem, ktoré na Slovensko vraj valia rovnakú farebnú škálu ako do Indie.
Normálne princezné z háremu sme pre nich tuším.
Nakoniec sme vybrali jednu farbu, ktorá desne pripomína moju pôvodne myšaciu hnedú farbu. Len je kus výraznejšia. Ale je studená! No a ráno keď som na seba pozrela v zrkadle, zrazu som prišla na to, že nie som jeseň. Ja som leto.
A našla som seba.
A cítim sa fajn.
A čo vy? Viete aký ste typ? A pre koho ste si zafarbili vlasy po prvý krát?

Komentáre

raz mi niekto povedal, že príroda veľmi dobre vie, čo robí. A každému nadelí tú najlepšiu kombináciu farby očí, pleti a vlasov. Len teda, často do toho lezieme, lebo chceme niečo iné. respektíve chceme experimentovať.....

Je sranda, že strašne často chceme presný opak toho, čo nemáme. Teraz myslím vybavenosťou do života týkajúce sa vizáže. Ja som vždy chcela jamky na lícach pri úsmeve. A vlasy kučeravé. A viem, že tí, čo majú vlasy kučeravé, tak tí zas túžia po rovných vlasoch. A potom začneme kafrať do tých farieb vlasov a sme za blondíny tam, kde blond prírodou daný nebol. A potom to vyzerá zle. Ako nie že blééé, ale tak že proste tá žena ti nesedí. Chlapi? Tí sú celý nádherní od narodenia a nič neriešia. A potom vedia kde je sever, typy neriešia a hotovo. Veľký úsmev

Ale zas - v niektorých prípadoch je doťahovanie k dokonalosti silne motivačné.

Zimy typ som, horsie s mojimi sivymi vlasmi, do cierna to odmietam farbit, bez debaty to chce svetlejsi odtien, kym ostanem pri tej sivej, ale najst studenu svetlejsiu hnedu, lebo vsetko len hnede, taha vlasy do cierna je velke umenie. ..., este som nenasla, akurat som rada, ze konecne po farbeni mam hnede vlasy. Nic proti ciernej, moja povodna farba, ale odrasty v nej su strasne

ten sprej na odrasty si skúšala? Teda že by trochu pomohol, tak som myslela

pouzivam, ale na ciernu si uz netrufam ...., 

V tom, čo si mala začiatkom júna si sa mi páčila Bozkávam. Pekne si tú hnedú nechaj.

Ale fakt by stálo u teba skočiť k profíčke, nech ti spraví také pekné salt and pepper - čierno odfarbené ( šedivé). Myslím, že kým by ti nastolila príroda ten originál čo máš mať, tak to bude hooodne dlho trvať.

Rozmýšľam nad tým už dlhšie. Úsmev

A nejaká aplikácia, čoby ti tie vlasy navizualizovala neni? Žeby si to najprv skúsila tak nie naostro? Či skúšala si?

Raz som hladala, ale nenasla, respektive fungujucu ...

Ja veru netuším aký som typ, neriešila som toto nikdy. Ale mala som aj blond, aj červenú. Tmavé Ee. A teraz sa už dllllllhooooo nefarbim. Respektíve nefarbim sa na červeno pred vianočným večierkom. A potom rok nič. A pekne mi to prirodzené vytaha. Mam šťastie, že zatiaľ nemám šediny. Ja mam rada take kadejaké plave vlasy (napr. Angelika sa mi veľmi paci farba) tmavé idú málokomu podľa mňa. Veľmi zostaruju.
Uz viem preco my prirodzene cernovlasky tak skoro sivejeme ;) aby sme nevyzerali staro ;)

Tak toto ma posunulo poriadne ďalekooooo do mladosti. Vidím sa na strednej škole, pokukávajúc po chalanoch, s veľkou snahou niektorému sa zapáčiť. Otec ohlásil dvojtýždňovú neprítomnosť doma a mne v hlave skrsla myšlienka a túžba na zmenu farby na hlave. Dnes viem, že to bola asi už smrť. Čiže ani jar ani leto. 

Mala som krásne, tmavé, kučeravé vlasy. V súčasnosti mám už iba podmet v tej vete. Nádhera na hlave po mame, polodlhé, povievajúce pramene okolo tváre, po pleciach mi padali stočené rúrky, radosť sa za mnou otočiť. Priatelia ma volali ANGELA DAVIS. Och bože a keď som našpúlila ústa, trochu sa primaľovala!! 

No a tá skrsnutá myšlienka ma poznamenala na dlhú dobu. Keď mama odišla na sobotňajšiu doobednú smenu, mala som voľné pole na prácu, zafarbila som si moju hrivu na r.y.š.a.v.o. Po prvý krát a naposledy. Večer bol čaj o piatej. Ja vyrastená aspon o meter, pýšiaca sa ryšavou hrivou. Čakala som obdiv od našej pouličnej bandy, od spolužiakov. Namiesto híkania a chvály som dostala prezývku RYŠAVÁ MARY. V tom období sme čítali časopis Dikobraz. A moji kamoši čítali aj druhú stranu. Smiali sa na mne, ani nemuseli otvoriť v tom čase obľúbený týždeník. V skutočnosti som vlasy nechala ryšavé iba týždeň, no prezývka mi ostala na veľmi dlho. Dnes mi sem tam niekto z priateľov povie iba Mary. Na krásnu Angelu si už nik nespomenie.

Triedny profesor, ked ma zbadal na hodine vravel, že v skutočnosti, keby som bola chalan ma pošle holičovi ostrihať. Zprdol a zahanbil ma pred celou triedou. 

Po pravde, vyzerala som hrozne. Žiadna tá krásna jeseň sa nekonala. 

V súčasnosti sa farbím iba kvôli začínajúcim šedinám a vyberám si ten napodobnejší odtieň k mojej farbe vlasov. A aký som typ neviem???

Si mi pripomenula maturitný ročník. Nie my, ale naša mladučká triedna experimentovala a zrazu prišla na hodinu jak taký baranček. Vtom sa ozval spolužiak - My chceme našu starú triednu. V momente ho vyrazila za dvere Veľký úsmevVeľký úsmev Sranda je, že keď som to po rokoch pripomenula na stretávke, nikto si to nepamätal...

Boli sme jej jediná trieda, ktorú doviedla k maturite. Po nás odišla zo školstva.

Tak možno trvalá chytila až príliš dobre Veľký úsmev Tiež sa mi to stalo, mala som tie natáčky sotva 10 minút a presne ako baranček - pol dňa som prerevala na intráku v kúpeľni.

Po dvoch rokoch od "barančeka" som nabrala odvahu ísť ku kaderníčke, že zafarbiť. Vybrala som si odtieň zlatá blond. Po umytí a vyfénovaní vypliešťala aj kaderníčka oči na mrkvičkovo ryšavú farbu mojich vlasov. Keď som jej povedala, že mám o 2 dni promócie, snažila sa opatrne farbu zjemniť, našťastie tak, aby mi vôbec nejaké vlasy ostali. A tak som mala kadernícke služby zadarmo. Teraz mi je už veselo, ale vtedy som nevedela, či zabiť kaderníčku alebo sa ostrihať dohola... čisté zúfalstvo moje, ale aj kaderníčky.

Potom som skúšala všelijaké odtiene od gaštanovej, trochu do ryšava, až po plavé odtiene. teraz som si dala svetlejšiu farbičku namiešať a kamošky pochválili. Doma si tuším nik nevšimol...

A tuším som jarný typ Veľký úsmev ak nie, tak letný.

pre šediny moja ♥ Nely mi ich nestíhala vytrhávať. A mám také švacnuté stavy - šťavnatá malinová, fialová, aktuálne po 5 hodinách strávených u kaderníčky (som netušila, že je také niečo možné prežiť) melír od hnedej cez fialovú až po cyklamén, šak mám pestrý život tak nech s ním ladím či leto či zima či čo :)

 

dobrá si Áno

Jeeeeej Amalka SrdceSrdceSrdce ... tak týmto farebným obdobím už som hádam prešla, ale však ty máš o hodne menej a farba k mládí pristane Mrkám

zlatáááá si, o hodne menej rozumu ledaže :D

Ja teda neviem aký som typ, bledá som, keby som si vlasy nefarbila, tak mám na hlave myšací odtieň, čiže to je aký typ? :)

A ten postreh k mejkapom pre černošky mi hneď spustil zámysel - čím sa líčia slovenské rómske ženy? Aký mejkap používajú? Veď, z toho čo bežne vídam v obchode, si asi nemôžu vybrať. To je celkom diskriminácia. 

Leto si ty podľa mňa.

Noooo - typovala by som tmavé odtiene make up. Mne - bleduli sa práveže zdajú všetky gebrítka strašne tmavé a tak si myslím, že na výber majú veeeelikú škálu Chichocem sa

Aj moja staršia dcéra má problém nájsť dostatočne svetlý odtieň, však preto občas tahá kozmetiku z Južnej Korei. Hambím sa

jo, korea je snehovobiela povacsinou. Ale tak v dnesnej dobe sa vela pouzivaju "domiesavacie" makeupy. Mas svoj oblubeny makeup a potom mas balenie uplne tmaveho a uplne bieleho nejakeho mixeru a jednoducho kvapnes co potrebujes https://www.nyxcosmetics.cz/cs_CZ/oblicej/make-up/pro-foundation-mixer/NYX_320.html?cgid=foundation&dwvar_NYX__320_color=Opalescent#sz=12&start=1&cgid=foundation. Tak mozes svoj makeup nosit celorocne. 

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.