reklama

Ako ste to vyriešili vy?

mnnaaauuu , 02. 05. 2011 - 21:03

reklama

Mám dve malé deti, dva a pol ročného a dvojmesačné bábo. Kamarát nás pozval na svoju svadbu, ktorá je už o tri týždne, vtedy bude mať drobček tri mesiace...
Veľmi na tú svadbu chceme ísť, nakolko je to náš dobrý spoločný kamarát, bol aj on na našej svadbe, avšak neviem, čo s detičkami... stačilo by mi ísť na obrad a na dve tri hodinky na oslavu, len neviem, čo s detičkami.. teda lepšie povedané, čo s bábom. Ten starší by šiel samozrejme s nami, bude tam dosť detí, bude sa tešiť.. len neviem, čo s tým menším. Kojím, takže ak by sme chceli ísť , musí ísť s nami... Oslava je asi trištvrte hodinku od domu, daleko na to, aby osm ho chodila krmiť každé dve, tri hodinky.. Navyše, aj keby som mu pripravila moje mlieko do fľaše, a moja mama by ho postrážila, ale.. zase je tu ale.. je dosť nespokojný, uplakaný, utíši sa len pri mne..... a mama zsa dosť stresuje, ked jej vnúčatká plačú..
zahrávam sa s myšlienkou neísť... aj ked velmi chcem
Boli ste aj vy s takým malým babom na svadbe?


reklama


reklama

Fany1000, Po, 02. 05. 2011 - 21:12

Bola som na takej svadbe, kde kamarátka mala malé bábo. Mala objednanú izbu, kde chodila malého kŕmiť. Bol tam so starou mamou a ona im vždy zavolala, keď bolo treba prísť.
Ja som bola taká domáca mamina. Nikde sme nechodili, keď boli deti malé a teraz si veľa krát poviem, že to nebolo vždy nutné. Teraz by som to často riešila inak.
Určite by som šla. Aspoň to treba skúsiť. Možno budeš prekvapená, že bude všetko O.K. Ak teda stará mama je ochotná postrážiť.

gueva, Po, 02. 05. 2011 - 21:20

kamarátka to riešila presne takto isto na svadbe svojho švagra a boli až do 23tej.

dulka, Po, 02. 05. 2011 - 22:13

Fany, toto riešenie sa mi zdá úplne super Áno . Ak by sa to takto dalo zariadiť, išla by som. Ak nie, tak by som išla iba na chvíľu, lebo aj tak by som sa nevedela odreagovať, keby som mala mať obavy, či je doma všetko v poriadku.

petusa, Po, 02. 05. 2011 - 21:21

a ja bych šla, teda ja som aj bola Mrkám Emmka mala vtedy mesiac.. ved ked bude fakt zle tak za 3/4 hodku si domaÚsmev

nielen žienka domáca, Po, 02. 05. 2011 - 21:28

ja som mala na svojej vlastnej svadbe malu, ked mala dva mes. boli sme cca do jednej v noci. o 8 isla spat do na to urcenej miestnosti v kociku, chodila som ju krmit, ale my sme mali celu taku chatu na prespatie k dispozicii, hoci nakoniec nikto nesiel spat a zurovalo sa do rana. domov som isla autom, ked uz starsi nevladal a nechcel si tam lahnut (inak by sme tam ostali do rana aj spat). babatko sme prelozili spiace do autosedky a hotovo. no problem ;o)

ale ak neni takato izba k dispozicii a kojis, tak by som asi oslavu dopriala starsiemu synovi a manzelovi a s babatkom isla domov v rozumnejsom case. aspon teda mne sa deti do roka budili a budia velmi casto, ze by som ich len tak nemohla zverit do opatery komusi inemu.

fantika, Po, 02. 05. 2011 - 22:17

ja som bola na oslave 60ky v takom style ako svadba cca 70 hostí ked mal malý 7 mesiacov..zobrala som kocík a kým sa dalo bola som sním medzi hostami,aj chvilku pospal aj sme ho popestovali aj ked tam bol hluk kedze bola zivá hudba,ale v pohode zvladal..mali sme potom vyhradený apartmán kde som ho mohla nakojit prebalit atd..domov sme sli az ked bol velmi unavený cca o 23,30 hod..kedze som ho tam v apartmáne uspávat nechcela..spinkat som ho dala normálne az doma..aj sme sa zabavili aj dietko bolo spokojné..Úsmev

akalenkak67, Po, 02. 05. 2011 - 23:49

Mne sa ženil brat,ked bol môj najmladší 3 mesačný.Tínedžerky od susedou mi ho kočíkovali pred kultúrou takmer do 1 hod.v noci.Takmer som ani nekojila.Jemu sa to kočíkovanie na čerstvom vzduchu tak páčilo,že takmer stále spal.
V zime by som to tiež asi riešila nejakou miestnosťou.

abumama, Ut, 03. 05. 2011 - 10:26

NO aj my sme boli na svadbe mužovej sestry, keď mal synátor necelé tri a dcérka 5 mesiacov, dcérku som kojila a dohodli sme sa, že ideme a uvidíme. Na kojenie som si našla kútik, kde bolo trošku kľudu, naštastie sme také výletné typy, takže nič špeciálne na kojenie sme nepotrebovali, nevadili nám ani ľudia v pozadí. Nakoniec to dopadlo tak, že okolo 23tej zaspali krpci v kočíkoch asi 3m od reproduktorov, spali do druhej ráno, vtedy sy syn dal ešte občerstvenie zo studených mís a išli sme domov, kde sme už len spiace deti dávali do postelí. Horšie to bolo na druhý deň, lebo deti boli na rozdiel od nás relatívne skoro vyspaté Úsmev Od vtedy sme už boli na viacerých svadbách, vždy berieme kočíky, keď deti nevládzu idú do kočíka a keď sú kočíky už nepohodlné, ideme domov alebo na hotel a nikdy sme nemuseli odísť pred jednou ráno.
Podľa mňa choď a uvidíš ako sa situácia vyvinie. Držím palce.

mnnaaauuu, Ut, 03. 05. 2011 - 10:59

KOjiť by som mala kde, ved ideme aj tak autom.... izby tam nebudú žiadne, ako som zistila :( tak mi ostávajú dve možnosti, zoberiem kočík ku sebe "sadnúť" LEN NEVIE M zas, ako bude reagovať na hluk... :(
alebo.. musím sa spolahnúť na dobré počasie, a vtedy (dobrý nápad Akalenka)
vezmem sestru zo sebou, nech mi ho asopn na tie tri štyri hodinky pokočíkuje, kým sa najeme az atancujeme :)
len nech je teplo a nepršííí :)

novacka, Ut, 03. 05. 2011 - 14:00

Ahoj ak mozem doporucit, na svadbu chodte a prinajhorsom keby sa malej naozaj nepacil hluk alebo nieco ine, a bola by nepokojna tak chodte domov. Ja som s kojenim fakt hocikde nemala absolutne ziadne problemy ani zabrany, decentne sa zahalis, prehodis si satku a mozes kojit aj priamo v sale otocena chrbtom k hostom.

mnnaaauuu, Ut, 03. 05. 2011 - 20:07

asi to naozaj nejako vyskúšame :) kojenie nie je problém, lepšie, ako nosiť so sebou plnú tašku, termosku s vodou, nutrilon a flašu :)

lia6, Ut, 03. 05. 2011 - 20:14

Ak už by to inak nešlo(ak sa bojíš, ako by malý zvládal hluk a podobne), tak by som si odstriekala do fľašiek(dá sa aj zamraziť) a nechala ho doma s niekým, kto sa o neho postará...v chladničke vydrží takéto mliečko 24 hod a v mraziaku 1 mesiacSlnko

bublinka2, Ut, 03. 05. 2011 - 21:01

Tak my sme boli s prvou dcerkou, vtedy skoro trojmesacnou, na svadbe kamosom a vyriesili sme to tak, ze sme ju vzali so sebou - kym sa jej pacilo v spolocnosti, tak sme ju mali u seba na rukach, v autosedacke na nasom stole :)... potom sme ju pekne vecer dali do dupiek, zavinovacky, nakojila som ju a supli do kocika. manzel sa s nou isiel prejst von a ked zaspinkala, tak sme ju aj v kociku "zaparkovali" v tichsej vedlajsej miestnosti, zatancovali si, zabavili sa, chodili ju kontrolovat, asi 1x som ju este nadojcila a potom, ked sme uz mali pocit, ze aj my aj ona ma dost - odisli sme domov. Svadba bola cca 120 km od nasho bydliska, no autom sme to zvladli za hodku.
Hlavne sme to nesilili a boli sme pripraveni (aj hostitelia to v pohode akceptovali) v pripade jej nespokojnosti hocikedy sa zbalit a odist ci cez obrad, po nom, pocas hostiny. Asi tym, ze sme boli v pohode, zvladla to aj ona uplne skvelo - odchadzali sme okolo polnoci.
S trosku starsou sme vsak absolvovali aj svadbu typu: mali sme izbu, brat ako babysitter sa so mnou striedal v baveni sa na hostine/strazeni malej a ja som po obrade, normalnom vecernom rituali s umyvanim sa, ulozenim, nadojcenim isla na zabavu a brasko mi zavolal, ked sa mala zobudila na dojcenie. Bolo to tiez v pohodke.
Hlavne by som radila - ak vy chcete a ste v klude - zvladnete to vsetci a budete mat z toho radost a nie stres.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama