reklama

Hláška dňa

Kamila , 28. 09. 2017 - 17:51

reklama

V jednom článku som zachytila, voľačo také, že vraj vedci dokázali, že žena s každým pôrodom (tehotenstvom) prichádza o časť šedých buniek mozgových ...., ale že je to v poriadku, pretože ako mama potrebuje viac intuície ako rozumu ... Hambím sa PohodaChichocem sa Voľajako podobne to vnímam u seba. Po štyroch tehotenstvách rozumu, ubudlo..., intuície ani neviem, ale o niečo sa opierať predsa musím.Úsmev

Konečne mi niekto poskytol dôvod, výhovorku  prečo osprostievam ... Chichocem saMrkámHambím sa


reklama


reklama

balalajka, Pi, 29. 09. 2017 - 05:45

Veľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmev

Ja si myslím, že skôr následná výchova hlavne v prvé tri roky bola braná ako obdobie odumretia mozgových buniek. Nie vážne. Stretnete kamarátku na materskej a téma sa točí okolo kojenia, krémov, vstávania a čo už drobec dokáže. No ale je sa čo čudovať? 99% žien je s dieťaťom non stop ( dobrodružstvo zvané "idem sama na záchod" do toho nerátam ). Tie čo tým neprešli zrazu strácajú spoločné témy. Nedaj bože chlapi - no jako sa tí vedia rozprávať o materstve? Podotýkam, že som týmto prešla sama dvakrát.

Tak sa potom vedcom, ktorí denne majú nové a nové podnety na rozvoj toho ich mozgu nečudujme, že sa im ženy na materskej zdajú "menej bunkové". Vyplazený jazyk

Kamila, Pi, 29. 09. 2017 - 17:25

Jasne, zena na materskej, kapitola sama o sebe, ale ja som uz aj pocas stvrteho tehotenstva, take bludy rozpravala ...Hambím sa

balalajka, So, 30. 09. 2017 - 10:22

Ako hormóny sú sfiňa. Ja by som to jednoznačne hodila na ne ... Veľký úsmev

púpavienka, Pi, 29. 09. 2017 - 10:51

Ja súhlasím do bodky, po riatich rokoch materskej som si pripadala akoneandrtalec, mala som strach či budem vedieť rozprávať v práci s ľudmi. Veľa slov som nahradzala slovičkom - však vieš to onô? tu sa to dosť použivalo a nalepilo sa to na mňa. Naozaj som mala oveľa slabšiu slovnú zásobu v tom čase a to som stále čítala kvanta kníh.

No možno sme potom oveľa múdrejšieChichocem sa

Kamila, Pi, 29. 09. 2017 - 17:13

Som doma 24 rokov, sice nejaku tu chvilu uz nie na materskej ale tak ci  tak, to aj so mnou aj tak vyzera.Hambím sa

púpavienka, Pi, 29. 09. 2017 - 17:27

No ja som tiež bola dlho doma, lebo som ostala na invalidnom bez možnosti sa zamestnať až okolo 2000 sa to zmenilo a vypustili ten môj paragraf, lenže predsa to už bolo o inom, nie len papanie, grckanie, kakanie a pod.

balalajka, So, 30. 09. 2017 - 10:21

Asi prejdem niekam inak do témy akú chcela Kami rozvinúť, ale vo všeobecnosti - čím menej podnetov z vonku, tým viac problémy s komunikáciou podľa mňa. Možno aj tí hlava šrotuje naplno a lepšie ako keď si v kolektíve, ak čítaš, vzdelávaš sa sama doma v kľude ALE ... ALE proste tá interakcia v samotných rozhovoroch chýba. Predsa len máš doma čas, kým odpovieš, témy si vyhľadávaš sama a nevedieš "dišputy" o somarinách niekedy aj. To všetko proste cibrí mozog. Na druhej strane - nemusíš mať absolútny prehľad o všetkom, ale tým, že niekto niečo povie, dávaš si veci do súvisu inak ako keď načítavaš suché fakty.

Takže nie ani tak samotné tehotenstvo a materská, ale tá asocializácia či ako to nazvať, to nedostatočné bytie medzi ľuďmi zapríčiňuje podľa mňa problémy potom v samotnej komunikácií.

A to je - podľa mňa - presne to, čo si písala. Je to problém nielen žien na materskej, ale aj ľudí, ktorí ostanú doma, lebo problém so zamestnaním, lebo choroba, lebo vek, lebo všeličosastanevživote.

Inak - presne pre toto mám ja osobnú averziu proti vzdelávaniu detí doma - proste chýba tam pre mňa ten sociálny kontakt.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama