Ja si myslím, že skôr následná výchova hlavne v prvé tri roky bola braná ako obdobie odumretia mozgových buniek. Nie vážne. Stretnete kamarátku na materskej a téma sa točí okolo kojenia, krémov, vstávania a čo už drobec dokáže. No ale je sa čo čudovať? 99% žien je s dieťaťom non stop ( dobrodružstvo zvané "idem sama na záchod" do toho nerátam ). Tie čo tým neprešli zrazu strácajú spoločné témy. Nedaj bože chlapi - no jako sa tí vedia rozprávať o materstve? Podotýkam, že som týmto prešla sama dvakrát.
Tak sa potom vedcom, ktorí denne majú nové a nové podnety na rozvoj toho ich mozgu nečudujme, že sa im ženy na materskej zdajú "menej bunkové".
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
V jednom článku som zachytila, voľačo také, že vraj vedci dokázali, že žena s každým pôrodom (tehotenstvom) prichádza o časť šedých buniek mozgových ...., ale že je to v poriadku, pretože ako mama potrebuje viac intuície ako rozumu ...

Voľajako podobne to vnímam u seba. Po štyroch tehotenstvách rozumu, ubudlo..., intuície ani neviem, ale o niečo sa opierať predsa musím.
Konečne mi niekto poskytol dôvod, výhovorku prečo osprostievam ...

