Jeden deň v týždni bude ŽENELA

Na tvári každej ženy-matky sa zjaví ironický úsmev keď počuje slová: "Veď si na materskej dovolenke, to nie je práca!"
A my ženy vieme, čo sa skrýva za tým neurčitým úsmevom. Nemusím a ani tu nechcem podrobne vysvetľovať, prečo je materstvo tá najzodpovednejšia a najzáslužnejšia práca a matka si napriek tomu, že nechodí každý deň do kancelárie a nevybaví tucet telefonátov, doma rozhodne neoddýchne. Netreba ani zdôrazňovať, že aj keď žena neprináša do rodinného rozpočtu počas materskej "dovolenky" peniaze, prináša rodine hodnoty, ktoré sa nedajú zaplatiť- materinskú lásku pri výchove a starostlivosti o potomka.(heart) Chcem ale zdôrazniť, že otcovia si od povinností v zamestnaní oddýchnu cez víkendy, ale maminy sú matkami 7 dní v týždni.
A tak mi napadlo- prečo nevyhlásiť jeden deň v týždni za ŽENELU?
Ženela bude v pondelok, stredu či v nedeľu, jednoducho jeden deň v týždni bude dňom pre ženu, kedy by si maminka mohla dopriať program, ktorý si inokedy pre vyťaženosť nedopraje. Mohla by si ísť zacvičiť, ísť na kurz angličtiny, kaderníčke, na stretnutie s priateľmi či na výlet a o dieťatko by sa jej celý deň postarala stará mama, priateľka, alebo profesionálna babysitterka. Mamina si oddýchne, uvoľní sa, bude menej vystresovaná a jej vnútorná rovnováha prospeje aj dieťatku.
Čo poviete na moju ideu?
OSLAVUJME RAZ TÝŽDENNE ŽENELU!Tlieskam

Komentáre

Som z východu.Chodíš opatrovať aj sem?

Teki,
nasa Nanny Gabika opatruje aj na vychode- okolie Presova, odkial pochadza.;-)

Ja ju uz mam vyhlasenu asi pol roka :) kazdy pondelok si moje starsie Slnko (2,5) berie manzelova maminka a ja si to s mojim polrocnym (sun)uzivam. Poviete si, sak si neni sama, ale ked ma odbremenia od starsieho, zrazu mam cas na maleho a dost aj na seba. Tiez som uplne vazne hladala opatrovatelku a ked manzel pochopil, ze to myslim vazne, zariadil to takto Kvietok .

To je ďaleko.Ja mám ženelu každý deň-odkedy mám deti,akosi nemám potrebu robiť si program iba pre seba.Možno som divná(blush) ale ja si neviem predstaviť,že by som nechala cudzej žene dieťa a išla sa baviť s priateľmi.Nič v zlom Nanny.(sun)

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok