Lockdown deň 4 aj 5

Tak čo nám dnešok okrem Cyber Monday donesie?
Mne hádam antigénne samotesty.
Včera nás potešil minister financií, že predpokladá predĺženie lockdownu. Ale tak - koho zaskočil? Asi iba koaličných partnerov, ktorých čičíkal a robil naoko ústupky pri odsúhlasovaní toho súčastného. Tak zas sa ukazuje, že tejto vláde platia tie vyhlásenia asi 3 dni. Hambím sa
Ale nebudem politikárčiť.
Inô som chcela.
Sledujem v súčasnosti diskusie na sociálnych fórach a snažím sa nezapájať.
Lebo som neni nestranná a hodne emocionálne tie moje komentáre by boli.
Len trochu ma zaráža fakt, že momentálnu situáciu prirovnávajú k roku 1940 a neočkovaných k židovskému obyvateľstvu.
Nemám dojem, že by v momentálnej situácií hoc kde na svete boli neočkovaní nejakí extra martýri. Žeby ich viac diskriminovali ako očkovaných. Žeby ich niekto odmietol ošetriť menej ako očkovaných napríklad. Či prijať do nemocnice.
U nás je lockdown pre všetkých rovnaký.
 
Ľudia sú strašne rozmaznaní. A ako tak pozerám - im nejak aj vyhovuje ten súčasný stav, kedy môžu mrnčať, žalovať sa a pišťať. Prirovnávať súčasnú situáciu k holokaustu je podľa mňa cez čiaru. Lebo tak môžeme všetci skuhrať a nadávať.
Očkovaní na neočkovaných, ktorých plnia cez 80% stavov v nemocniciach a biela medicína ide bokom.
A neočkovaní na očkovaných, ktorí nechápu ich presvedčenie a začínajú ich vylučovať z niektorých aktivít. Aj keď - dnes sme vylúčení všetci.
A pritom, mali by sme sa spojiť, prestať byť sebeckí a začať rozmýšľať, ako pomôcť zlepšiť terajší stav.
Spomenúť si, ako sme poctivo dodržiavali lockdowny v prvej aj druhej vlne. Ja viem. Je to už dlho. Ale sú ľudia, ktorí to svetlo na konci tunela už vidia iné. Tí, čo to nedali a nedávajú. Už neuvažujú, či sú diskriminovaní, lebo nemôžu na kávu ísť. Už ani neuvažujú, či si tú kávu niekedy v reštike môžu dať. Už za nich dýcha len stroj a našťastie o ničom nevedia.
Vážme si prácu zdravotníkov a počúvajme ich. Aj keď im nie úplne dôverujete. Aj keď robia často vám nepochopiteľné rozhodnutia. Nie sú to nadľudia, čo sa hrajú na bohov, hoc častokrát vyzerá, že rozhodujú o životoch.
Nie - o vlastných životoch rozhodujeme my sami. Očkovaní, neočkovaní, držiac sa predpisov i tí, čo ich vedia ako prispôsobiť sebe. Každý nesieme zodpovednosť za vlastné životy. A kus ovplyvňujeme tie ostatné.

Diskusie Naničmama.sk: 

Prirovnanie k židovskému obyvateľstvu je cez čiaru, to je pravda...

Ale zase prrr... Sú škôlky, kde môžu chodiť len deti očkovaných a prekonaných, mnoho tried v školách ide tiež týmto smerom.FB je plný oznamov lekárov že berú len očkovaných a prekonaných.Sú to zväčša oční, ortopédi...u všeobecného som to ešte nevidela.Taktiež v niektorej relácii sa vyjadrili že áno, pri rozhodovaní či napojiť očkovaného alebo neočkovaného na ventiláciu je voľba jasná.Už pár týždňov dozadu pri úrazoch, ktoré sa dajú riešiť operáciou alebo konzervatívnou liečbou, pre neočkovaného vybrali konzervatívnu - v tomto prípade tzn 6 týždňov doma ležať v korzete, miesto operácie, po ktorej by bol človek do pár dní samoobslužný...

Tieto veci sa dejú.

Napriek tomu - Prirovnať k holokaustu je choré...

A perlička, hodne pretriasaná v médiách...

...mali sme tu pána...chodil vždy so svojou skupinou k vakci zuzke robiť všetko pre to, aby nemohli očkovať.Vtedy to auto naozaj aj z Martina vyhnali...Pán ochorel...skončil na ventilácii.Zomrel. (To, čo sa rozpútalo na FB sa dalo čítať len s nemým úžasom."Tak mu treba!Čím žil tým pošiel!O jedného ehm menej!" Kam je schopné ľudstvo zájsť?Istú paralelu tu s predvojnovým časom vidím...a naozaj verím tomu že stačí málinko a ľudia by dokázali za svoju pravdu a zo strachu aj zabiť...)

Teraz jeho prívrženci všade píšu že ho zabili.Že predsa nie je možné aby ventilácia zabíjala toľko ľudí...

Každý má nárok na svoj názor... Len keď toto všetko skončí, kto sa bude schopný komu pozrieť do očí?

Je škoda, že je to "nejaká relácia". Ja viem linknúť len rozhovor s primárom ARO -  Jánom Michlíkom z Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach. A tam hovorí o iných kritériách pri rozhodovaní koho napojiť a koho nie.

Ale ti lekari uznavaju antigenove testy, teda o ich ucinnosti si mozeme porozpravat, ale testy sa uz dnes daju robit kdekolvek, zvacsa aj na tych poliklinikach. Takze nie, ze ta  neonosetria, len potrebujes test. Bo chory lekar tiez uz nikoho dlho neosetri.

A je uplne, uplne desive, co su ludia schopni vypustit z klavenice na vsetkych stranach, toto ja povazujem za najvacsiu katastrofu, kolko nenavisti sa vsade siri ...

 

No nie Mrkámsú takí, ktorí robia len v režime O/P. Test neuznávajú.

...a áno, o výpovednej hodnote testov viem svoje 

to vazne? tak to je bieda

 

Veľakrát sa tu napísalo, že pomôže zapojiť zdravý sedliacky rozum...snažím sa ho používať Hambím sa

Ale teda pri tomto sa mi aj ten zastavil: dve osoby s pozitívnym PCR-testom sa v šiesty deň karantény vybrali  na prechádzku ... lebo sa im trochu polepšilo, doma im bolo dlho a nemohli to vydržať Prekvapenie Premýšľam nad tým, že PREČO? Mlčím  a ako to pomenovať - nezodpovednosť? egoizmus (tu mi napadla pieseň od Olympicu Já, já, já, jenom já....)? neohľaduplnosť k životom iných?

Aké potom vymyslieť opatrenia?

Čítala som pekný komentár (kto bby chcel, vyhľadám). My to proste dávame na Pacha. Teda Pacha, slávneho hybského zbojníka. Na boj nemáme. (Na konééé. Žiadne nemáme. Tak utekajmeee)  Tak sa so všetkým snažíme prechytračiť. Však nás nikto nevidí. Ako dobre, že sme urobili toto. Napríklad zabehli do Poľska na vianočné trhy. Alebo išli na tajňáša do reštaurácie. Nie k okienku a doma. Lebo však doma to už poznáme. Ale pekne si sadnúť. Zadnými dverami.

tých partizánov z Martina aPodbiela som zachatila v okresných novinách-nech si radšej obleču plášte a idu do špitála dobrovolníčiť alebo ich tam nahnať nasilu?nie aby zmenili názor na seba ale na okolie..

prirovnávať situáciu k holokaustu na to nemám slov presne tak som ich stratila ked sa v minulosti vyjadril pánko z vlády"že druhé SNP"..preplieskať je slabé slovo.

prechádzka pozitívnych ak je mimo ludí a pod.nemám nič proti tomu..spomínala som to,že aj u nás bolo nedávno pár rodín naraz pozitívnych (očkovaných)a po dvore a na poli robili len taký fukot..ale je pravda,že bránky mali zamknuté aby nik neprišiel a ak na pole vedla prišli susedia-jedni išli domov.

a že režim očkovaný/prekonaný že test neplatí bolo skôr v Bavorsku ako u nás..a čo?niekedy mi to príde že akože Slovensko je jediná výnimka s opatreniami...

ked bola dcéra doma automaticky začala ukazovať covidpas v tf.a evidentne predavači a pod.nevedeli ani o čo ide..lebo reakcia "čo,prečo telefon?"ona no "covid pas"-oni"aha tak dobre tam si sadnite".

u nich si v prevadzkach nedovolili pustiť nikoho kto nemal c.pas,pripadne ked platil režim testovaný tak majiteľ osobne otestoval..a tržby mali dobré donedávna lebo momebntálne sú aj oni v lok..e.

je to ako s rýchlosťou na ceste na Slovensku každý za volantom ako debil a príde do rakuska a čuduj sa svete vie zastať aj na priechode aj rýchlosť dodrživa(no nájdu sa aj výnimky)..

 

obávam sa, že ešte ani jedna krajina na svete nevymyslela nič lepšie. Všetci sa v tom plácame. Nikde to nejde na 100%. A všade sa nájdu ľudia, ktorí si myslía, že to u nich doma nezvládajú. A že v inej krajine to je lepšie. No nie je.

Že lekári majú liečiť. Ale ako? Fakt si myslía, že sa všetci lekári spikli a odmietajú liečiť? ˇAno, ivermectín účinkuje. U tých, čo majú parazitov. Najskôr ich vyženie von a telo môže lahšie bojovať. Ale to sú skôr tí v rozvojových krajinách.

Od začiatku liečiť monoklonárnymi látkami? Zaberajp iba v začiatku. Ked človek netuší, či bude mať ľahký alebo ťažký priebeh. Dávať každému? Infúziu za niekoľko stoviek? Po ktorej človek nezíska imunitu, o týždeň sa môže nakaziť znova. Namiesto očkovania za pár eur. A mmch, fakt si myslíte, že tie iné lieky sú bez nežiadúcich účinkov? Škoda reči

Ešte aj po tak dlhom čase sa ideme tváriť že doktori ako Janekova nie sú? Doktori, ktorí ľudí naozaj liečia, robia štúdie, chcú ich posunúť ďalej ale ministerstvo hra povestnu opicu? Jej ľudia nekončia v nemocniciach lebo hneď pri ťažkostiach im brana krv, spravený rengen, nasedene potrebné lieky. 

Je zaujímavé, že na celom svete je len pár takých osvietených lekárov, čo liečia ivermectínom a sú podľa seba úspešní.

A potom sú takí, čo sa liečia ivermectínom aj sami, viď dr. Pijak.

alebo z dnešnej tlače:

"

Za posledný mesiac hospitalizovali v UNLP dvoch pacientov intoxikovaných ivermektínom.

V prípade jedného pacienta ide o život ohrozujúci stav s poruchou vedomia a ďalšími závažnými neurologickými príznakmi.

U uvedených pacientov sme zaznamenali viac ako 1000-násobné prekročenie koncentrácie tohto lieku v krvi,“ uviedol Marek Varga, primár Kliniky pracovného lekárstva a klinickej toxikológie UNLP.

Lekári neodporúčajú užívanie ivermektínu.

Neodporúčam užívanie akéhokoľvek lieku bez odporúčania a kontroly lekára,“ hovorí primár kliniky infektológie a cestovnej medicíny Martin Novotný.

V prípade ivermektínu máme na trhu aj veterinárne prípravky rôznej sily a spôsobu užívania. V praxi sme zaznamenali užívanie kvapiek na vonkajšie použitie na liečbu operencov, ktoré pacienti užívali perorálne. O konských pastách ani nehovoriac. Na základe laického užívania môže veľmi rýchlo dôjsť k predávkovaniu ivermektínom,“ dodáva Novotný.

Okrem poškodenia pečene má užívanie ivermektínu aj závažné neurologické účinky.

Príznaky majú rôzny stupeň závažnosti, od únavy, cez ľahšiu malátnosť, až po agresivitu a poruchy vedomia,“ konštatuje toxikológ Varga.

Odborníci UNLP zdôrazňujú, že ivermektín nie je liekom na covid-19.

Nie je a nebude. Žiadne odborné štúdie to nepotvrdili. Pôvodné indície, že by mohol byť nápomocný, boli vyvrátené. Potvrdzuje to aj naša prax, ktorá ukazuje, že opakovane prijímame na hospitalizáciu pacientov, ktorí užívali ivermektín a nezriedka skončili na umelej pľúcnej ventilácii. Aj u nášho ivermektínom intoxikovaného pacienta došlo k rozvoju vážneho covidového zápalu pľúc, ktorý si sám osebe vyžaduje hospitalizáciu. Takto sme museli pacienta hospitalizovať pre intoxikáciu,“ uzatvára infektológ Novotný.

Čítajte viac: https://kosice.korzar.sme.sk/c/22793033/v-kosiciach-zachranovali-pacientov-otravenych-ivermektinom-islo-aj-o-zivot.html?ref=trz "

Si naň nejak vysadena... Nie, od septembra nie je u nás povolený ivermektin. 

Doktorka lieči ATB, kortikoidmi... Čo je hlavné - doktorka pri ťažkostiach berie krv a podla nej nasadí liečbu. To si asi v komentári "pre videla".

Nemôže mi napadnúť ako sa povie prepucula keď sa to týka oči Váľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlahe

Vypočula som si pani doktorku. Naozaj hovorí o liečení. K tomu sa neviem vyjadriť. Ale ešte pred liečením spomína ako hlavné očkovanie. A rovnako aj na konci rozhovoru zdôrazňuje očkovanie. A to je to, o čo tu beží.  Doslova hovorí, že nič lepšie ako očkovanie ako prevencia pred ochorením neexistule. A to je to, o čom tu stále dookola točíme.

Aha. Človek by povedal že nejde o očkovanie ale o zdravie... Áno, stále spomína že nabáda k očkovaniu chorých a starých... 

Nemyslím si že je ťažké sa vyjadriť k liečbe keď jej výsledky hovoria jasne - žiaden jej pacient neskončil v nemocnici. 

(Nedávno tu písala jedna doktorka...dala jej kolegyniam číslo aby sa ozvali hneď keď im bude horšie, aby dostali lieky, kortikoidy, rengen...) 

 

Taktiež hovorí že covid ma začať aj skončiť v ambulanciách. Ze len nemezovany alebo nesprávne menezovany pacient môže skončiť v nemocnici... 

" len nemezovany alebo nesprávne menezovany pacient môže skončiť v nemocnici... "

PrekvapeniePrekvapeniePrekvapeniePrekvapeniePrekvapeniePrekvapeniePrekvapeniePrekvapeniePrekvapeniePrekvapeniePrekvapeniePrekvapenie

To si napísala ty tento záver, či pani doktorka povedala?

Ja som napísala, v tom slove mi unikli písmenká... 

Ona to povedala takto - covid má začať v ambulanciách a len nemanazovany alebo nesprávne manazovany človek sa môže dostať do ťažkého stavu. Potom sú tu ľudia s ťažkými chronickými ochoreniami (tých a starých presviedča k očkovaniu) ktorí môžu skončiť v nemocnici ale aj tam im vieme pomôcť.

 

Tiež dostala otázku čo s tým. 

Jej odpoveď bola : ľudia by sa mali domáhať svojho ošetrenia, pretože je to akútny stav a ošetrenie v akútnom stave majú z garantované ústavou.

Lekárov ona vyzývať nemôže k osetreniu, pretože majú pokyny od ministerstva na telemedicinu. Preto sa ona pokúšala niekoľko krát spojiť s najvyššími, aby jej výsledky videli a aby dali lekárom pokyn na ošetrovanie v akútnom stave. 

Nevidela pre oči Vyplazený jazykalebo aj prehliadlaMrkám

zarážama, že sa stále dokola riešia ľudia ktorí sú v nemocniciach. Koľko ich je na pľúcnej, koľko očko, koľko neočko a v akom sú stave. Ale obvodných lekárov alebo ako a čo robiť v začiatočnom štádiu, nerieši nikto. Už len koniec. Možno sme aj preto tam,  kde sme. 

Tazko povedat, zazila som svoju obvodnu lekarku, dvakat v priebehu dna, ktora aktivne riesila covidovych pacientov po telefone, aj v predchazdajucej vlne, aj teraz. Ale, ze fakt, bola v strese "Ktory z nich ma teplotu, rychlo ..." bolo vidiet snahu, pacientom maximalne pomoct ...,  

Ale je fakt, ze sa malo zdoraznuje, ze pozitivny paciet ma v kazdom pripade kontaktovat obvodneho lekara a vzdy to zavisi, od obvodneho lekara su ludia a ludia. A nemozu chceit este od obvodakov, aby kazdy vecer hlasili pocty pozitivnych, ktorych ako liecili,  co sa tyka cisel, Za tie dva roky system vramci nemocnic maju.

Ale vsetkom je chaos, cele nas ezravotnictvo je v dost biednom stave, ale zas co s atyka dostupnosti liecby sme na tom vzdy lepsie ako v mnohych krajinach sveta, teraz nemyslim rozvojove krajiny, ale take USA kde zdravotne poistenie nie je samozrejmostou 

napišem to takto..ked sa v nemecku dcéra pýtala po doktoroch čo a ako aby nazbierala nejaké info a rozhodla sa.. dvaja jej nezávisle od seba povedali..aj my sa učíme a 2-3študie nie je dohromady nič ale berieme do úvahy viac tých pozitív..

Presne tak. Ani oni nevedia. Ale do televízora bude Sabaka bohapusto tvrdiť že vakcíny nemajú žiadne neziaduce účinky. Potom prepne človek program a tam Krcmery na otázku či určite to nemá vplyv na plodnosť odpovie - my nevieme, my sami nevieme čo bude o 3 o 5 rokov...

 

Astru Zenecu stiahli niektoré štáty pre vysokú úmrtnosť, pre nadmerné neziaduce účinky. Presne v tom čase keď u nás tvrdili že nemajú žiadne neziaduce. Par týždňov po tom ju stiahli aj u nás. 

V Slovinsku stiahli Jansen v septembri...

A na čo ešte prídu neskôr? Ani boh netuší...

V Čechách už schválili pri úmrtí dieťaťa na očkovanie "odškodné".

Len u nás sa všetci tvária že žiadne neziaduce účinky nie sú...

Áno, nech sa ockuje kto chce. Ale pod dohľadom lekára. Ten pozrie do karty a povie, mal si problém s crevami? Dobre pár dní pred vakcínou jedz hylak, pár dní po nej tiež. Máš problém s krvou, vysoký tlak? Niekoľko mesiacov jedz lieky na riedenie krvi...

Ale nie preboha pichať v očkovacích centrách bez rozmyslu... 

Ja viem, cele to ide rychlo a zbesilo o preteky s casom, ale kovidovi pacenti na JIS, dostanu nie tolko chemie, liekov s moznymi vedlajsimi ucinkami, sama vies co vsetko kovid obnasa, od priebehu po nasledky ... Je to len vyber z mensieho zla?, alebo sazka sportka, ci teba kovid obide.

A ano, pred ockovanim by bola namieste konzultacia s obvodnym lekarom, pri dcere som tak urobila. Ostatni, sme boli bez chronickych, alebo inych ochoreni, tak sme  to neriesieli, ale ano dala sa aj tomu spravit osveta.

Od začiatku očkovana hovoria  "poradiť sa s obvodných lekárom" ...to všetko je o zodpovednosti ku svojmu zdraviu. Konzultovala som očkovanie po prekonaní ,podotýkam ťažkého, covidu kedy mi odporúčajú ísť na očkovanie či to s mojou lekárkou ale aj s kardiológom. A to isté robím teraz pred treťou dávkou a pred očkovaním proti chrípke... (a nebudem sa náhliť pre "Matelka" ale pôjdem kvôli sebe) je to moje zdravie, moje telo a v prvej rade by som mala byť zodpovedná ja a nie tí čo očkujú v očkovacích centrách. Tí sú zodpovedn za odvedenú prácu. Tam sa pýtajú predsa či je všetko OK no ak klameme  ... 

A čo sa týka následkov ani som od odborníkov moc nepočula, že nie sú. Skôr to, že tie po očkovaní sú perceltuálne zanedbateľné oproti tým covidovým.... a jasné na celom svete vedci, lekári, výskúmnici tápajú tak ako s každým niečim novým ale aspoň rieša...

A potom sú tu prípady kedy odporučili, pri očkovaní zhodnotili že určite áno, až následne ŠUKL sa ozval - preboha, prečo vás očkovali?!

A áno, celú jar a leto v každej televízii odborníci vraveli ze nie sú a dlhodobé už vôbec nie.

To že su percentuálne zanedbateľné je pravda. Pretože to je matematika. Do vtedy je to matematika, pokiaľ sa to jeho alebo rodiny netýka.

...a vlastne ani percenta zanedbateľné neboli keďže astru stiahli 

 

 

matematika...toto som počulaako dieťa ked boli besedy ohľadom 2sv.vojny prečo sa niekto choval tak iný onak.. ako som "narástla" stále sa mi to potvrdzuje

5-ti mrtvy v rodine (dedine)je tragédia

500 mrtvych je štatistika.

 

 

 

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok