reklama

nikdy nehovor nikdy alebo kto je cierny peter

andrea11 , 21. 06. 2011 - 14:44

reklama

ahojte, zdravim vsetky. dloho som tu uz nebola, trosku sa pripomeniem.

s muzom sme sa rozisli minuly rok v oktobri, potom sme to skusali opravit.

momentalne byvame spolu a konecne som zacala mat pocit, ze to uz konecne vyriesime. uz sme schopni pocut, co sa ten druhy snazi povedat, teda vacsinou a berieme ohlad na toho druheho. ja som sa zatvarala strasne vela do seba, lebo som jednoducho nevedela, co so vsetkymi problemami a dokonca som ani nevedela povedat ked mi nieco ublizilo. dokonca som ani sebe samej nechcela pripustit, ze mi nieco ublizilo, stale som sa pretvarovala. teraz uz dokazem dat do jasnych slov, ked nieco nesedi a konfrontovat cloveka, ktory mi ublizil.

tak a teraz moj problem, s ktorym mi dufam niekto poradi, lebo neviem ako z toho von. spolu s mojim trosku nadobudnutym sebavedomim prisli aj moje kamaratky/doteraz sme mali len muzovych kamaratov a ich partnerky boli kvazi kamaratky/. ludia ktory spekulovali sa z mojho zivota vytratili, a okolo mna boli ludia, ktorym som mohla doverovat, takmer 100percentne. skupina 7 poliek, s ktorymi sme chodili do parku a na aerobik, sem tam na kavu. a este jedna z portugalska, ktora ma nikdy nesklamala.

k veci. urobila som narodeninovu oslavu pre mojho synka 4 rocneho.pozvala som 5 poliek s manzelmi a detmi a tu z portugalska, judite s malou. spytala sa, ci moze priviest svoju neter 17 rocnu, tak prila aj ona. polkam a judite som absolutne doverovala a za posledny rok od nich neprisla ziadna vec, ktora by doveru co len trochu nastrbila.ich manzelov poznam len zbezne a mlade dievca som videla len raz v zivote predtym.

mali sme uplne fantasticku zabavu. deti sa vyskakali, my sme posedeli, kazdy bol velmi spokojny. vecer som so starsim synom a s muzom hovorila, ze som taka rada, ze konecne mam okolo seba ludi, ktorym mozem doverovat. mala som pocit, ze moj muz okolo seba nema takych ludi, on nikomu nevie verit.

na druhy den rano som zistila, ze nam z domu zmizli veci za £70. kremy proti vraskam, ocne kremy, serum, odlicovacie tie utierky, dokonca pasty a detsky sampon. asi tak pol tescovej igelitky.

moja automaticka reakcia bola povedat judite. nebol to ale dobry napad, lebo potom sa citila zle a stale dookola hovorila, ze ona to nebola. dofrasa, to som nechcela, nikdy som si ani sekundu nepomyslela, ze by to zobrala ona. tak som sa rozhodla, ze ostatnym to nepoviem vobec.

a teraz mam obrovsku dilemu. jeden z ludi, ktory tu vtedy bol, je vinny, ostatni su nevinni. chcem toho vinneho vylucit z mojich kamaratov, ale neviem kto to je. spravam sa cudne ku vsetkym, dofrasa, som podozrievava, bojim sa, ze prave takto stratim vsetkych, oni nemaju ani tusenie, co mi je. uz 3 z nich sa pytali, co sa stalo, ze som nejaka cudna.

ked tak nad tym rozmyslam, stale mam doveru, ze tie polky to nezobrali a tiez judite nie. ostava len ich manzelia/o ktorych nic neviem, len to, ze vsetci su kamarati uz od detstva, spolu s ic manzelkami, z jedneho sidliska, z jednej skoly/ a este mlade dievca claire, o ktorej tiez nic neviem, len to ze chce byt tehotna so svojim terajsim frajerom, hoci sa poznaju par tyzdnov a ze predchadzajuceho vyuzivala, ale moze to byt moj skresleny pohlad, lebo dievca je to velmi pekne a asi jej zavidim.

tak, co by ste robili? ako neodtlacit teraz vsetkych kvoli jednemu? koho pustit do domu a koho nie?


reklama


reklama

margesimpson, Ut, 21. 06. 2011 - 14:56

a co deti? Nad tymi si sa nezamyslela? Mozno sa len na nieco hrali. Ak tam boli dievcatka, mozno sa hrali na kozmeticky salon a trosku sa im to vymklo z kontroly Chichocem sa .

andrea11, Ut, 21. 06. 2011 - 15:10

jasne, ze som nad tym rozmyslala. veci ktore zmizli, boli v kupelni. neboli to ale veci na policke, odkial by si ich mohli zobrat a hrat sa. tie veci boli v skrinke nad vanou, to znamena, ze by museli vojst do vane, natiahnut sa dost vysoko a potom natiahnut sa zase dost hlboko do tej skrinky. a okrem toho tie veci boli zabalene, kremy boli dokonca v takom obale, ze sa daju otvorit len noznicami. a tiez, po party sme cely dom dom poupratovali, lebo vsetko bolo vsade a tie veci nikde neboli. a tiez kupelnu mame hore a deti sa hrali cely cas dolu, tu sme im dali vsetky hracky, aby nechodili po schodoch.

tiez, vsetko to boli 3 a 4 rocne deti, neviem si to naozaj predstavit, ako by sa tam dostali.

magic, Ut, 21. 06. 2011 - 15:15

nuz, ak to ten niekto nebral pre svoju osobnu spotrebu, ale chce to popredat, kedze predpokladam, ze to boli nove, este nerozbalene veci, uz nic nenarobis.
alebo ich ponavstevuj a kukni do kupelne, ci tam nenajdes svoje veci. ludia byvaju divni. nieco vezmu a potom si to nechaju tam, kde by si to bezne dali, keby to poctivo kupili.

andrea11, Ut, 21. 06. 2011 - 15:22

vsetko to boli nove, zabalene veci. v kupelni mam taku skrinku, zabudovanu v stene nad vanou, kde si odkladam milion veci, ktore kupujem na akciu.

tiez som rozmyslala, ze do nich vsetkych zajdem, ale nenavstevujeme sa tak casto, vacsinou ideme spolu na aerobik alebo parku, asi by to bolo cudne, keby som sa tak zrazu vtisla. a k tej claire ani nemozem zajst.

magic, Ut, 21. 06. 2011 - 15:10

na to, aby ti toho tolko pomizlo z kupelne, tam niekto musel nabehnut bud rovno s kabelou alebo to vynasat postupne. teda tam siel niekolkokrat. alebo mal na sebe volne oblecenie, kde by to skryl.

prehladali ste byt, ci sa deti nehrali a nenanosili to niekam do skryse?

andrea11, Ut, 21. 06. 2011 - 15:18

byt sme teda neprehladali, len sme vyupratovali vsetok neporiadok, teda vsetky hracky, celu obyvacku a kuchynu. myslim, ze sa pustim prehladat cely byt.

andrea11, Ut, 21. 06. 2011 - 15:31

tych veci bolo tolko, ze by sa v pohode zmestili do vacsej kabelky. zacinam byt paranoidna asi, rozmyslam, kto mal velku kabelku.

andrea11, Ut, 21. 06. 2011 - 15:38

doma tie veci takmer 100% nie su, vsetko som prehladala.

lydusha (bez overenia), Ut, 21. 06. 2011 - 16:14

Ja by som si kamosky opat pozvala, povedala im, co ti zmizlo a popriala aby padli na uzitok.
Andrea su to LEN veci....ber to tak, ze niekto ich mozno potreboval viac, prehodnot svoje ocakavania voci ludom a tiez zury s neznamymi ludmi u seba doma...

andrea11, Ut, 21. 06. 2011 - 17:48

mozno som to nejasne napisala. mne nejde o tie veci. vobec.

ide mi o to, ze som dlho nedoverovala a teraz som sa odvazila verit. popalila som sa a neviem koho mam teraz vylucit. mohla to byt kludne claire, ta mlada 17 rocna, ktoru nemozem pozvat k sebe, nie je to moja kamaratka. je to neter mojej kamaratky.

moj problem teraz je, ze kto je ten cierny peter, ktoreho treba vylucit.

ja_hodka (bez overenia), Ut, 21. 06. 2011 - 17:57

Pozri sa, bud to budes pracne zistovat a vyvadzat nasledky, vylucovat, alebo prehodnotis, ako ti pise Lydusha, skor seba a to co (ne)robis ty. Mne ako prve napadlo, ze je to cele akesi narychlo zbuchane. Tie kamaratstva, ktore sa udajne narodili na zaklada nejakych zmien, ku ktorym si sa dopracovala len celkom nedavno. Len tomu celemu asi este nejak chyba ozajstnost, pravost. A tie kamaratstva su asi odrazom toho, ake to cele je. Ty chces doverovat, lebo si to predtym vobec nedokazala, ale ked sa ucis plavat tiez neskocis hned na prvy pokus hlavicku do rybnika. Pomaly dalej zajdes...darmo, to proste plati.

andrea11, Ut, 21. 06. 2011 - 18:01

no, je to uz vyse roka. ale naozaj tomu asi chyba pravost.

aramana, Ut, 21. 06. 2011 - 16:17

Mám takú skúsenosť...bola som v kolektíve kde niekto kradol.Po pár týždňoch sa prišlo na to kto a boli sme voči nemu všetci veľmi, veľmi zlí...dovolil si siahnuť na cudzie veci.Nadávky počúvala dotyčná stále a to zazeranie...no bohužiaľ aj ja som bola na ňu naštvaná.Až sa mi raz zdôverila.Bola to choroba.Chodila na sedenia, liečila sa.Kradla.Nemohla za to.A keď sme sa to pokúsili vysvetliť viacerým, vyriešili sme to.Nechodila nikde sama.Bola rada nakoniec že sme jej pomohli.
No v tvojom prípade a po mojej skúsenosti by som sa nebála a hlavne nehanbila s každým z oslavi osobitne si dať kávičku a spýtať sa.Človek vie predsa vycítiť kedy mu niekto klame.

georgina, Ut, 21. 06. 2011 - 16:33

Človek vie predsa vycítiť kedy mu niekto klame.

Na toto by som sa veľmi nespoliehala. Perfektní klamári prejdú ako neviniatka aj cez detektor lži. A sú zase takí poctiví poctivci, ktorých už len niekoho podozrenie, že klamali, tak rozhodí, že vyzerajú ako naozajstní klamári - trasie sa im hlas, uhýbajú pohľadom, dávajú si ruku pred ústa... a podobné prejavy, ktoré sú vraj prejavom klamstva.

aramana, Ut, 21. 06. 2011 - 17:01

Myslím že medzi ľuďmi ktorých človek pozná, sa môže na to spoľahnúť čo vycíti.U cudzích asi nie.

georgina, Ut, 21. 06. 2011 - 17:10

Aj by som ti to možno odkývala, keby som nemala opačnú skúsenosť... Ľudia, ktorých sme považovali za dlhoročných, dobrých a spoľahlivých priateľov, nám celkom slušne vypálili rybník...

aramana, Ut, 21. 06. 2011 - 18:18

Geo, som prekvapená...aby tebe niekto vypálil rybník?Prekvapenie TEBE?Mylela som že si človek ktorý má vždy dávku odstupu a počíta so všetkým.hm?Prekvapenie

georgina, Ut, 21. 06. 2011 - 18:28

Chichocem sa Chichocem sa Chichocem sa Jahôdka to krásne rozpísala toť nižšie (take obcasne vypalenie rybnika je len taky vychovny preplesk, alebo odpoved na to, co clovek (ne)urobil) - mám ušetrené písmenká Mrkám.

Aramana, ja som tiež len človek, a k dokonalosti mám fuuurt taaaak ďaleko Pohoda.

ja_hodka (bez overenia), Ut, 21. 06. 2011 - 17:35

vycitit je ale nieco ine, ako zmerat detektorom (technika), alebo sledovat rec tela (zmysly). Ja mam odskusane, ze sa to da. Nie kazdy ma ale citlive antenky, alebo si len ich signaly nevie spravne interpretovat. Ale ze to moze fungovat dost spolahlivo, o tom som presvedcena.

georgina, Ut, 21. 06. 2011 - 18:31

Ale iste, len dosť spoľahlivo nie je na 100% Úsmev Mrkám.

ja_hodka (bez overenia), Ut, 21. 06. 2011 - 17:40

to ale nie je ziadna zaruka, ze ti uz nikto nikdy nevypali rybnik...samozrejme.
Ved take obcasne vypalenie rybnika je len taky vychovny preplesk, alebo odpoved na to, co clovek (ne)urobil. Rozmyslam, co to moze znamenat u Andrei...Ze pozor, velmi narychlo a neobozretne sa otvaras? Prejst umelo z jednej fazy do druhej sa nevyplaca. Neurychlis nic. To som sa tiez na vlastnej kozi naucila.

andrea11, Ut, 21. 06. 2011 - 17:50

moj problem je, ze neviem, kto to urobil. a podozrievam teraz kazdeho.

ja_hodka (bez overenia), Ut, 21. 06. 2011 - 17:59

no, tak co uz...kazdy nasledok ma svoju pricinu.

lydusha (bez overenia), Ut, 21. 06. 2011 - 20:21

Áno Áno Áno Áno
Andrea, absolutne nie je dolezite KTO to urobil, ale to, ze sa to vobec stalo....mas poucenie a je to na zaciatok iba celkom male klepnutie po prstoch, totiz nezmizlo ti nic cenne ani dolezite...

K tym klamarom- ja sa necham celkom v pohode oklamat, nemam dovod neverit niekomu. Horsie je to, ze klamari obycajne nemaju dobru pamat a klamstva sa vzdy nejak chtiac nechtiac prevalia...a zas ja malokedy taktne pomlcim, ked sa klamar prezradi....na rovinu sa spytam- ako to teda vlastne cele bolo?
Pretoze si vsimam, ze ludia taktne pomlcia pred klamarom, ale v pohode ho osie.aju kade tade....

andrea11, Ut, 21. 06. 2011 - 20:59

No dobre ked tak nad tym rozmyslam kde som potomac urobila chybu?

georgina, Ut, 21. 06. 2011 - 21:02

http://www.nanicmama.sk/ja-zena/idealizacia
Úsmev Mrkám

Idealizovať znamená pripisovať nadmernú dôležitosť nejakému modelu usporiadaniu okolia, tj. prežívať negatívne emócie v situácii, keď sa reálny svet nezhoduje s našimi ideálmi.

andrea11, St, 22. 06. 2011 - 00:05

Tak som si to presla,ale nedava mi to zmysel.to predsa nie je idealizacia,ked od navstevy cakam,ze nebudu kradnut u mna doma.ci niekto by sand take nieco cakal?

georgina, St, 22. 06. 2011 - 06:35

Andrejka, skús si prečítať znova svoj blog a spočítaj si, koľkokrát si tam použila rôzne obmeny slov dôverovať a veriť...

ja_hodka (bez overenia), St, 22. 06. 2011 - 09:13

Nie, necakala by som, ze ma moji priatelia budu okradat. Zadrhel ale bude asi inde - Tvoja znovunadobudnuta dovera v ludi, ktora bola podla mna nie celkom zrela a teraz je zase v haji. Preto som pisala, ze nic neurychlis. Povrchne vztahy pokladat za take, ktorym sa da naplno doverovat v snahe mat zas cim skor priatelov...to bola asi ta chyba. Je pravda, ze casom sa tvoje vnutorne zmeny odrazia aj v tom, co budes od svojho okolia dostavat, okolo teba sa zacnu uplne prirodzene tvorit vztahy, ktore ta budu obohacovat, resp. budete si nieco davat vzajomne. Ale to chce cas. Teda ako pises - zacala si si znova trosku viac vazit samu seba, co je super, ale mam dojem, ze cakas, ze to zafunguje hned aj v tom, co dostavas zvonku, ale na vsetko si treba pockat. Ked to pride, okamzite to spoznas. Ale...daj tomu este chvilkuMrkám

andrea11, Št, 23. 06. 2011 - 00:53

No dobre,ked teda chyba bola ze som sa pustila prirychlo doverovat ludom,co teda mozem robit?alebo ked chyba bola ze som naraz chcela mat vela kamaratok a poznala som ich povrchne,teda vlastne ppznam ich dost dlho len malo viem o tom co citia a tiez oni vedia malo o tom co citim ja,co mozem robit?

georgina, Št, 23. 06. 2011 - 08:34

Vieš čo, Andrejka? Ak chceš, pošlem ti knižky, kde je to všetko tak krásne polopatisticky vysvetlené, že lepšie sa to už asi ani nedá Úsmev Mrkám Slnko Slnko Slnko

andrea11, Št, 23. 06. 2011 - 11:36

Budem velmi rada.mozes mi prosim ta poslat priamo na email,nie ceznamicmamu,lebo cez nanicmamu mi nic neprichadza. Dakujem

andrea11, Št, 23. 06. 2011 - 12:18

Dakujem,prislo mi to.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama