Pomoc pre oblasti zasiahnuté zemetrasením

Asi ste už zachytili správy o ničivom zemetrasení na juhozápade Turecka a severe Sýrie. Oblasť Sýrie pri hraniciach s Tureckom, bola ťažko skúšaná už doteraz. Uchýlilo sa tu množstvo utečencov, utekajúcich pred následkami občianskej vojny. Silné zemetrasenie zasiahlo ľudi v náročných a provizórnych podmienkach. Ešte väčší počet obetí na životoch, škôd ako v Sýrii hlási juh Turecka, alebo majú len lepšie informácie? Prírodné katastrofy hranice neriešia.

Dievčatá, ak by ste chceli aspoň trochu pomôcť pri riešení humanitárnej katastrofy v tejto oblasti, môžete prispieť týmto dvom organizácia. Sú to overené organizácie, ktoré dlhodobo pomáhajú ľudom aj v týchto končinách. Magma tam má svoje tímy dlhodobo, Človek v ohrození tam má momentálne ľudí zo sesterskej českej organizácie. Takže ich pomoc by mala byť relatívne rýchla a adresná.

Človek v ohrození - vyzbierané peniaze budú zamerané na pomoc najmä s dočasným bývaním, teplým oblečením a stravou.

Magna - táto organizácia je zameraná na lekársku pomoc a starostlivosť - Tímy z Magmy, momentálne mobilizujú svoju pomoc v týchto oblastiach. Organizácia posiela na miesta katastrofy zásoby liekov a medicínskeho materiálu.

Na oboch linkoch nájdete, jednoduchú a rýchlu možnosť ako prispieť.

Diskusie Naničmama.sk: 

Pridám účet Charity, ja zvyknem posielať tam

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok