reklama

problemy po rozvode

Mirka Sarpatakyova , 29. 04. 2010 - 00:35

reklama

Dobry vecer,

potrebuje radu od pravnika.
Som rozvedena od 9.2.2010.Styk otca s maloletou je raz za mesiac v prvy vykend mesiaci.Byvali manzel byva s rodicmi a mladsim bratom.Moja 2 a pol rocna dcera sa tesi iba na babku a deda.Nie na otca a tiez mi veela ludi povrdilo,ze vidia moju dceru casto vonku s babkou a dedom a nie s otcom.Takze o nu nema taky zaujem ako sa robil na sude.Mozem ziadat sud,aby upravil styk ? Ja nechcem,aby sa stykal s mojou dcerou,lebo dcera od nich pride nespokojna,nepapa,nesi a place.No este aby bolo jasne,on kym byval s nami tak nas mlatil a teraz sa hra na dokonaleho ocka pred ludmi.Mam priatela a chceme sa vziat.Moze su ju raz osvojit ? dakujem za vase odpovede


reklama


reklama

magic, Št, 29. 04. 2010 - 07:21

z toho, co sa tu kedy o tomto popisalo, ti mozem poradit asi tolko. nebran dcerke styku s otcovou rodinou, ked ju ma rada - raz do mesiaca na dva dni je aj tak dost malo, takze snad by sa to dalo nejak prezit. teraz to vyzera, ze ju chranis, neskor ti ona moze povedat, ze si jej sebecky branila. ze place moze byt sposobene stresom z toho, ze este uplne nechape, preco je rodina rozdelena (je mozne, ze jej aj exmanzelova rodina nieco hovori, co ju rozrusuje, ale nepovedala si, ci sa nieco take deje, takze zatial to neberiem v uvahu). nepomoze vsak, ze zabezpecis, aby tam nechodila. napriek vsetkemu sa snaz v dcerke neprebudit pocit, ze je co len z jednej strany rodicmi nechcena, odvrhnuta. s takym pocitom sa vyrasta a zije zle, aj keby si ty dcerke ako kompenzaciu dala, co sa da a tvoj priatel ako nahradny otec tiez.
po sobasi si tvoj priatel moze dcerku adoptovat, ale len so suhlasom jej otca. mozno sa jeho suhlas da nejak obist, ak by dlhodobo javil nezaujem a ty by si to dokazala. ale ak si ju brava, hoci sa jej tam asi nevenuje a ak plati vyzivne (hoci aj nepravidelne), nezaujem mu zrejme nedokazes.

sona7, Št, 29. 04. 2010 - 07:47

Neni tak casto ta navsteva,to by som neriesila,
co sa jedna o zrusenie ocovstva,nedocielis,len v tom pripade keby sa on vzdal,mala som to v rodine,ked si ju berie, plati,ver nedosiahnes nic.

sisulik, Št, 29. 04. 2010 - 23:37

nezabranovala by som styku s dcerkou a s jej starkymi...ved su tiez rodina..a nech si ju aj oni uziju...skor to ber tak, ze si aspon dva dni v mesiaci mozes odrelaxovat...neber to ako zataz...skus sa na to pozerat z tej lepsej stranky.

Mirka Sarpatakyova, St, 05. 05. 2010 - 20:56

no nie som rada ze ju ma 2 dni v mesiaci,ved iny otcovia maju upraveny styk so svojimi detmi na 2 hodiny raz v mesiaci a to v PRITOMNOSTI MATKY.tiez ma stve ze dceru naucili aby mojmu byvalemu manzelovi hovorila tatik Mito.ale otec je ten kto vychovava deti,nie kto ich splodil....co mam robit ?? ma brat aj mojho priatela ako druheho otca ??

lydusha (bez overenia), St, 05. 05. 2010 - 21:06

Otec je len jeden jediny a iny nebude. Ak ho tak oslovuje, je to ok, mam kamosa, bol moslim- mal dve mamy, jedna bola mamka aj druha bola mamka...a nikto sa pre to nehneval...je to o postoji...nehladaj problemy tam, kde nie su...

georgina, St, 05. 05. 2010 - 21:07

Mirka, otca nevymeníš. Či sa ti to páči alebo nie, stále je polovica tvojej dcéry z tvojho exmanžela. A čím viac sa budeš proti tomu búriť, tým viac uškodíš svojej dcére.

Mirka Sarpatakyova, St, 05. 05. 2010 - 23:08

tiez ma este trapi,ze co ak moj byvali manzel so svojou rodinou bude o mne pred mojou dcerou nadavat na mna.Totiz ono je to tak.Ked som bola vydata otehotnela som s inym...tak som podala na rozvod ved aj tak nam to neklapalo a nechcela som uz dlhsie tajit ze mam znamost...momentalne spolu zijeme,ale o babatko som prisla... ): Ked dcera vyrastie tak mam obavy co ak bude nenavidiet mojho priatela...ale on je skveli clovek,velmi tolerantny a vie mi pomoct vzdy a vo vsetkom.Prosim vas o radu.

magic, Št, 06. 05. 2010 - 00:37

nikdy nepojdem do afriky, lebo tam ziju krokodily a co ak niektora ta potvora vlezie az do mesta a natrafi prave na mna?
mirka, neries az takto daleko dopredu. potom budes podvedome konat podla toho, v niektorych situaciach zareagujes hlupo len pre tie obavy, budes trebars zakazovat, narobis si problemy.
a ak sa uz tak bojis, bud prva, kto sa s dcerkou (ked na to dorastie) porozprava o tom, preco ste sa rozviedli a preco si mala milenca. a hlavne sa jej to snaz vysvetlit tak, aby si z toho nevysla ako svatica. lebo si urcite nebola, na krachu maju podiel vzdy obaja. ked to budes vykreslovat vo svoj prospech, skor bude mat dovod verit, ze iba prikraslujes a otocit to proti tebe, hlavne v puberte, ked su taketo rozburane vztahy medzi byvalymi rodicmi vnimane velmi citlivo.
a koniec-koncov, aj vztah s tym najuzasnejsim clovekom sa moze za par rokov otocit naruby a rozidete sa. tak sa vopred neboj, co a ako tvoja dcerka az vyrastie, ci priatela akceptuje do rodiny, ci znenavidi... proste ju vychovavaj v uprimnosti a bez strachu, ako budes vyzerat v ociach rodiny byvaleho. urcite by nejake hlupe reci na tvoju adresu mali vplyv na nu. ale o to mensi, o co ona sama bude vediet, ze ty si k nim a k nej bola vzdy ferova. z toho hladiska ta bude hlavne sudit, nie podla reci okolia.

adus, Št, 06. 05. 2010 - 08:42

Mirka,
ale to ešte nič nemusí znamenať. Mám s týmto osobnú skúsenosť, dcéra môjho manžela počúvala od matky samé útoky a špatnosti na svojho otca - a čím viac mamka proti nemu štvala, tým viac a radšej ona chodila k nám! Lebo jej otec sa o ňu vždy vzorne staral, mal ju rád, venoval sa jej a hlavne on sa nikdy neznížil k tomu, aby povedal čo i len jedno krivé slovo na svoju bývalú.

jitka5, Št, 20. 05. 2010 - 08:15

Mirka, súhlasím, že to neni treba riešiť. Vlastná skúsenosť. Som rozvedená dva roky, a môj ex ma s deťmi styk skoro každý drtuhý deň a dva celé víkendy v týždni. Najprv ma to hnevalo ale postupom času som sa stým ako tak zmierila. Nie je to ľahké ale dá sa to deti mi chýbajú ale vždy sa na ne tgeším keď už majú prísť domov. Ver mi na súde teraz nič nedosiahneš. Možno skôr opak, bude sa s nimi chcieť stýkať ešte častejšie, zas osobná skúsenosť. Takže buď rada že je to len raz do mesiaca. Ja by som to tiež prijala, ale nejde to. Netreba zbytočne víriť hladinu, lebo ono sa to neskôr vypomstí a ako tu bolo povedané vždy bude jej otec. Teraqz je ešte malá ešte to nechápe. Ale čím bude staršia bude sa s ním chcieť stretávať. Budú také obdob ia. Aj ja som sa tak nejak bfránila, nechcela som aby moje deti ku nemu chodili ale nebolo to správne. Ono to bolí ale tak to asi má byť. A uvidíš, že keď to necháš tak dieťa si ťa bude oveľa viac vážiť ako keby si robila stále len prieky. Zas len vlastná skúsenosť...

jitka5, Št, 20. 05. 2010 - 08:16

prepáč - dva celé víkendy v mesiaci Úsmev

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama