Riziko otehotnenia

Ahojte vec sa ma tak.. Beriem antikoncepciu s placebo tabletkami, pravidelne. Mala som menstruaciu nacas minuly mesiac a pocas ovulacie som znova krvacala. Riesila som to s gyn, testy boli ok uvidi sa ci sa to zopakuje. Vec sa ma ale tak ze neviem, ci dostanem menstruaciu aj tento mesiac tym padom otazka znie: som nejako chranena aj pocas brania placebo tabletiek ci je treba sa chrániť aj inak?

Diskusie Naničmama.sk: 

Placebo je predsa "liečivo" bez obsahu preparátu.

Tomu ozaj nerozumiem, asi nie tie antikoncepčné tabletky sú placebo? Úsmev Berieš normálnu antikoncepciu a k tomu iné placebo tabletky a nevieš či ich účinok môže ovplyvniť účinok antikoncepčných tabletiek.? Alebo ako?

no, aj mna to šokovalo, tak som hľadala - antikoncepcia sa užíva celý mesiac. len tabletky sú rôzne. Teda obsahujú rôzne úrovne hormónov a istý čas, keď by to malo byť bezpečné, tak hormony neobsahuju. To je odhadom asi 7 dní z mesiaca. A to zrejme nazývaju placebo. Pre neznalých dosť divný názov, ale čo už :)

 

K tej bezpečnosti - ani jedna antikoncepcia nie je bezpečná na 100%. Podľa toho sa zariaď Úsmev Po svede chodí veľa takýchto "omylov"

Presne ti odpovie len lekár.

aha! ta už budem múdrejšia Úsmev V tom prípade, by malo byť zabránené počatiu ... , vrámci spoľahlivosti celej hormonálnej antikoncepcie.

Absolútne vôbec nebrať. Tieto umelo vpravované hormóny tak rozhádžu prirodzený hormonálny systém ženy, že sa iba ťažko spamätáva. Telo to dáva už na začiatku rôzne najavo, len na to nereagujeme. Keď to ignorujeme, dobehne nás to neskôr, ale dobehne. Často si to žena ani nedá do súvisu. A druhá vec je, čo to robí v prírode po vylúčení z tela. Následky nedozierne! Pre všetkých. Aj pre tých nevinných. Viem, že som nepomohla, ale musela som. Ako žena, ako chemik, ako biolog.

ÁnoÁno

Jaaaaj - niečo iné som riešila, ale skončila som na liekoch s hormónmi. Proste inak to nešlo, pani doktorka povedala. No tak reku dobre - 10 dní sa budem otravovať (mohla by som piť, fajčiť, drogovať ... tak budem 10 dní do seba pchať lieky, keď si medicína myslí, že to inak nejde). Prešlo 10 dní - celá natešená som to odložila. A potom prišlo ďalších 10 dní, čo telo nevedelo, čo od dobroty s tými hormónmi, čo sa vo mne umelo uložili. Ženy moje - nikdy viac. Ja som nevedela čo so sebou. Váľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlahe

Najprv boli všetci muži brutálne krásni, potom mi všetci liezli totálne na nervy, potom som vrčala jak Zet, keď jej chcem zobrať hračku. Veľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmev Náladová, rozožraná, odporná, hnusná som bola, urevaná. Sama sene som na nervy liezla. Dobre - skúsili sme to, pomohlo to len na chvíľu a keď pôjdem pozrieť pani doktorku, tak jej asik poviem, že také na mňa nech neskúša. Chichocem sa Ešte jeden taký týždeň a som buď vdova alebo rozvedená Váľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlahe. Kto by to so mnou vydržal?!

verím, že sa nájdu situácie, keď to inak nejde.

Ale v opačnom prípade naozaj je to takto. To vlastne ani nie sme nakoniec my, ale hovorí z nás niečo ovplyvnené hormónmi.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok