reklama

1.3 -deň otcov !

Kačena , 01. 03. 2008 - 19:23

reklama

Ako zadosučinenie pre môjho manžela ma napadlo že dnešný deň budem oslavovať ako-deň otcov-Že prečo?Môj manžel mi chce čo sa týka kojenia pomôcť ako len môže...keďže malého dokrmujeme aby nabral viac síl moje prsia sa zasa tak naliali že som sa ich nemohla dotknúť-nie ešte odstriekať....tak sa podujal a začal mi ich "dudať"...aby ma to tak nebolelo a mohla som si ich odstriekať(clap) Viete že to pomohlo!!!...už je to lepšie,ale beztak mám dojem že mliečka mám málo.Beriem aj homeopat. no toho mliečka dokážem nastriekať tak 20-30ml...Drobec teraz ani viac nespapká ale dnes som mu kombinovala moje mliečko s umelým a on mi zvrackal...Trocha som sa aj zľakla ale tušim že sa to upraví až si zvykne na stravu.Takže dnes je deň otcov...že si to zaslúži(heart) (heart) (heart) ???Ja ho tak milujem keď viem že chce pre nás oboch to najlepšie(hug) Nechcem ho "urieknuť" ale tuším to nedokáže hoc ktorí muž...a ani chváliť sa moc nechcem..(flower) ale MILUJEM SVOJHO MANŽELA !!!(heart) (heart) (heart)


reklama

Kamila, So, 01. 03. 2008 - 19:27

Kačenka, prosím ťa nič nekombinuj, jasné že sa bude tvroriť menej mliečka, keď malého budeš dokrmovať. Oplatí sa bojovať, potrápiť, ale žiadne dokrmovanie, načo niet nad mamine mliečko.

mirka11, So, 01. 03. 2008 - 19:46

:-D Naozaj si to zaslúži , tak nádherné hrdinstvo by mu závideli asi viacerí, ten môj určite:-D
Tvorba mliečka sa upravuje sama, stačí si na pevno obmotať prsia plienkou a mliečko bude vytekať do nej a tiež menej tekutín v čase nalievania pŕs.Trpezlivosť telo si všetko zreguluje. Ináč materské mliečko je oveľa výživnejšie netreba dokrmovať. Zbytočne sa dieťatku ťahšie trávi. Prajem radosť zo dieťatka a aj s tatina(sun)

Kačena, So, 01. 03. 2008 - 21:57

Aj ja by som bola rada...ale niekde je chyba-veď za týždeň čo sme doma nepribral ani 100g !A to som ho tak všemožne kojila-prv som ho priložila k prsniku keď sa zobudil.potom prebaliť-zase priložiť,a zabaliť do perinky a zase priložiť....a to niekedy trvalo skoro aj hodinu!Dlho?Samozrejme,ale ak som chcela aby sa "napapal" ....očividne nebolo niečo o.k Plakala som z tej bezmocnosti ale trápiť bábo tiež nemôžem.Verím že to bude lepšie,lebo už pribral 200g!!!!A to prikrmujeme dva dni...aj manžel vidí že je to lepšie.Čo som ho prikladala k prsníku tak už aj ťahal mocnejšie(clap) Cítiť že je mocnejší(y) (y) (y)Kojiť-samozrejme-ale čo ak mu moje mliečko nestačí-ak by mu to stačilo tak za týždeň by musel pribrať oveľa oveľa viac.Môj názor.A kombinovať s mojim mliekom sa ešte bojim-až zosilnie viac(hug) (hug) (hug) Ľubkam svoje bábo ale nechcem to riešiť bezhlavo-kojiť a hotovo!!!

Kamila, So, 01. 03. 2008 - 22:24

Kacenka, ale velmi riskujes ze si navykne na flasu a odmientne kojenie, mam styri deti, kazde papalo inak, pri prvom som odsavala dva mesiace mlieko, kym sa prislala, pri stvrtom som sa neskutocne vytrapila s kojenim, horsie ako prvorodicka, ktora zacina nanovo, ale vydrzala som, aj ked sa to zlepsilo az okolo troch mesiacov. Aj moja malo priberala, kojila som ju velmi casto, mala som uplne znicene bradavky, bolo to dost narocne ,ale stalo to za to. Zbytocne zatazujes babatku travenie. jednoznacne, kojit, kojit a iba kojit, pokial nie su vazne problemy.
Nasa lekarka tolerovala, ze mala na zaciatku priberala pomenej, nenutila ma do dokrmovania, len nas zavolala castejsie na prevazenie.

Kačena, Ne, 02. 03. 2008 - 08:59

Babenky, aj tak by ste tvrdošínne trvali na kojení a neprikrmovaní, keby všetke spôsoby na zvyšenie tvorby mlieka zlihali a Vaše Babo by malo stále zelenšiu stolicu (tzv.Hladovu stolicu) a močenie skoro žiadne?????????
chcete povedať že aj napriek tomu by ste stále len kojili a kojili a pozerali sa ako dieťa pomali dehydruje,chradne a stráca sa?:-O
Neverim, ani jedna matka neprivedie dieťa na svet len preto aby jej pred očami umieralo pre jej ......... .(brokenheart)
Ani ja som nemohol pozerať na ženu ako plače a radšej dam malemu fľašu s umelou stravou a o par dni skúsim znovu vyvolať laktační proces a vrátiť sa k prsníku viem nabude to ľachké ale da sa to zvladnuť.
Dceru som vychoval na starom sunare do 30dni po narodení ,a potom som musel prejsť na kozie mlieko až do roka (sunar jej kysol v brušku )somo sebou riedené. Od pol roka jedla polievky bez problemou a s každeho trošku a je tu a je z nej poriadná baba.(giggle)(sori som jej tato)
Babenky takže čo prikrmit či neprikrmiť?Žiť či nechať zomrieť? to je otázka čo vi nato?
Kačenky mangel Janko papapapapapapa

Jarmila, Ne, 02. 03. 2008 - 09:09

Ahoj Janko a ahoj Kačenka,

nie je žiadna tragédia, ak to nejde dávať sušené mlieko. Myslím si, že mamky len chceli podporiť v tom kojení, lebo viem podľa seba, že podpora je mimoriadne dôležitá, hoci to tak nevyzerá. To dokáže človek oceniť až časom.
Priznám, už som trochu stratila prehľad ako starý, či mladý jč váš malinký, viem, že sa snažíte a trápite od začiatku. Ja som sa mojím prvým tiež trápila, nechcelo sa mu ťahať, tiež plienky neboli mokré, ja unavená, nevyspatá, muž mi veľmi nemohol pomôcť, niežeby nechcel, nemala som nikoho pri sebe, tak asi prvé 3 týždne sme to robili tak, že jednu dávku od mamy, druhú z fľaše. Potom sme sa už len kojili. Našťastie môj malý s tým nemal problém, ale je dosť veľké riziko, že to bude pre dieťa zmätok.
Nepochopila som, ako ste miešali to mliečko. Na striedačku, alebo naozaj ste zmiešali materské s umelým? to by som nerobila. A ak vygrckal, môže to znamenať, že sa napapal trochu viac, ako sa do jeho žalúdočka zmestí.
Mamina predovšetkým potrebuje spať a piť, a mať malého len vedľa seba, nič iné. Tak skúste aj toto, čajíky, super kurací, či hovädzí vývar...všetky triky a uvidíte.

Nikto vás nebude obviňovať a odsudzovať. Skúste,uvidíte, v najhoršom skončíte len pri umelom, a z "celosvetového" pohľadu to nie je fakt žiadna tragédia. :-D Majte sa, držte sa.

Kačena, Ne, 02. 03. 2008 - 10:34

MOj názor je že po cisárskom by mali sestričky aj lekári pomôcť. je fak dôležité priložiť dieťa k prsníkulebo hormon sa presunie na úpravu maternice a nie do tvorby mlieka. To sa pri nás nestalo.
Sestrička z Mat.centra hovorila o kojení po pôrode nekojila niekolko tyždňou a potom začala kojiť.Je to mala nádej ale predsa nejaka .ked sa maternica upraví musime začať z vyšou stimuláciou prsníkou a možno pride aj na mliečko. Verím tomu že sa nám to podarí dobre rozbehnúť.veľmi sa poteším tomu ked budeme kojiť aspon na striedačku s mliekom. lebo nejakych 20ml za den je strašne málo aby to stačilo.na cely deň.
Ta kombinácia bola prsník a potom mlieko z flaše.
Malí to nedokáže spracovať preto to vyšlo von. teraz mlieko ako tak v pohode nataha do úst a potom hlta všetko na raz nevie pohodovo piť no on sa to naučí.
Viem kojenie je kojenie ale ak to nejde tak ako to potrebuju musíme to nejako riešiť nieje za čím čakať lebo doktori stoho vyvodia nedostatočnu starostlivosť a dalšie veci .......
Ironia dcera ktora je moja a nieje je ok a syn ktorí je môj a môj maproblém a ja ho neriešim to nie raz som sa postavil bokom a platím za to do dnes druhykrat tu chybu nespravým....
Len vydržať a nepovoliť to hovorí každy ale dôsledky su len na nás a nie na nikom inopm ťašká voľba či nie
Ďakujem za pochopenie a podporu..(sun) :-* :-)

klodik, Ne, 02. 03. 2008 - 11:27

No napíšem svoj názor, svoju skúsenosť. Veľmi som sa tešila keď som otehotnela, mala som bezproblémové tehotenstvo aj pôrod a za samozrejmosť som považovala že svoje dieťatko budem kojiť. Lenže...v pôrodnici žiadna šanca že by dieťatko priložili k prsníku čo najskôr, dokonca ani nebola možnosť mať dieťatko v pôrodnici pri sebe, nosili nám detičky každé 3 hodiny na kŕmenie a to ten môj drobec vždy len búval, celú pol hodinku som ho akurát budila občas na mňa kukol a toť vsio.No tak som sa utešovala, že keď prídem konečne domov tak si zabehneme vlastný rytmus a dostaneme sa do toho. Lenže keď som chcela aby sa drobček napapal tak som kojila aj hodinu a potom po pol hodine si pýtal znova. Prišla sestrička situáciu zhodnotila tak že treba prikrmovať, že takto to proste nezvládneme. No a tak som aj prikrmovala aj kojila, ale potom sa mliečko stratilo celkom. Podotýkam že drobec mal tiež zelenú stolicu. Manžel v tom čase začal podnikať, celé dni bol preč a na všetko som bola sama. A veľmi som tým trpela, že nedokážem svoje dieťa kojiť tak ako by som chcela. Lenže potom som si o tom popremýšľala a uvedomila som si že matka nie je len stroj na mliečko.Uvedomila som si že mnohé ženy svoje detičky koja a nie sú napráklad šťastné v manželstve, že dieťatku síce dajú dobrú stravu pre jeho fyzické zdravie, ale dieťatko je nekľudné, lebo cíte mamin nekľud, smútok, bezradnosť. Byť matkou má taký široký rozmer že ak zlyhá matka zrovna v kojení v tých tisícoch ďalších aspektoch to bude aj tak tá najlepšia mamina na svete a hotovo.Keď sa mi narodil druhý synček už v pôrodici to s kojením vyzeralo lepšie, ale starší synček mal vtedy len rok a stala sa taká vec, že keď som sa vrátila z pôrodnice tak ma starší synček totálne ignoroval. Potreboval ma asi vytrestať za to že som 10 dní bola v pôrodnici(giggle) (giggle) . Bolo to hrozné, manžel nás priviezol z pôrodnice, odišiel do práce a ja som s drobcami ostala sama doma. Jedného som mala kojiť a druhý ma totálne odpísal. V čase keď som bojovala o to aby som dokázala kojiť svoje dieťatko tak som si musela naspäť vybojovať svoje dieťa.Ten straší ma ignoroval tak že nechcel odo mňa mliečko z fľaše, keď som ho dávala spinkať, tak ma vždy od seba odtlačil a otočil sa mi chrbátikom a trvalo to asi 3 mesiace a hneď na začiatku som si uvedomila, že znova kojiť proste nebudem. Nedokázala som to všetko zvládnuť inak ako tak že som prešla na "umelé" mliečko aby som mala aspoň aký taký systém v starostlivosti o obe deti a domácnosť.Zvolila som radšej možnosť aby som sa trošku viac venovala strašiemu synčekovi, aby sme znova našli k sebe cestu. A navyše ten mladší sa narodil s vrodenou srdečnou chybou a všetko to bolo strašne náročné na psychiku keď že manžel podnikal. Doteraz ma to mrzí že som nekojila, ale nevyčítam si to-jednoducho život nie je ideálny, a nie vždy sa dá všetko robiť tak aby to bolo to najlepšie, ani keď ide o naše milované deti. Chlapci nebývajú chorí,netrpia alergiami,dokonca sa v škole výborne učia- takže sú aj dostatočne inteligentní-takže to moje nekojenie ich nijako negatívne nepostihlo, nespadajú do žiadnych štatistík kde sa hovorí o tom že kojené deti sú inteligentnejšie, že kojené deti majú lepšiu imunitu...Švagriná obe svoje deti kojila veľmi dlho a v detstve boli neustále choré, obaja sú alergici a keď sa lekárky opýtala prečo je to tak, že veď ich dostatočne kojila, tak lekárka asi už z bezradnosti odpovedala: viete keby ste ich nekojili, tak budú ešte viac choré- to si neviem ani predstaviť- veď oni jej boli v kuse choré...Takže jasné že materské mliečko je to najlepšie ale keď sa inak nedá- nie je to tragédia Kačenka. Ešte svojmu dieťatku budeš môcť milión krát dokázať že si tá najlepšia mamina na svete.(sun) (sun) (sun) (sun)

nielen žienka domáca, Ne, 02. 03. 2008 - 11:34

Ja tak strucne spomeniem, co som tu uz spominala. Moj synko bol v inkubatore a hned mu dali flasu, cize k prsniku sa uz v podstate nikdy neprisal. Vraj je to mozne, no mne sa to nepodarilo. Od prveho dna som si pracne bolestivo odstriekavala mlieko a mlieko sa mi tvorilo len takymto sposobom. Nikto ho nesal, udrzala som si ho len vystriekavanim a odsavanim. Drobca som tymto mlieckom krmila 6 tyzdnov a tiez som po 6 tyzdnoch kupila prvu krabicu umeleho, lebo sme mali to iste, co vy - zelenu stolicu a hladne uplakane dietatko. Ale aj napriek dokrmovaniu som si pravidelne odstriekaval mlieko este cca do 3 mesiacov (mozno aj trosku dlhsie) a ja som dokaz, ze aj ked dieta ani raz nepotiahlo z prsnika, cize ho "naroztahalo", ja som si mliecko udrzala 3 mesiace, mozno by bolo mozne aj viac, keby som sa viac snazila - teraz mam ten dojem. (flower)

mirka11, Ne, 02. 03. 2008 - 12:38

Neboj bábo to zvládne, buď v pohode,ono dôležité je aby nechudlo. Z mojej skúsenosti pri troch kojených deťoch : Prsník opláchnuť len vlažnou vodou , žiadne mydlo, prsník nesmie byť pritvrdý aby sa bábätko chytilo tak sa snažiť pár kvapiek mlieka na ústočká, väčšinou som sa snažila kojiť vo vyvetranej tichej miestnosti kde som pohodlno ležala aspoň v tých začiatkoch:-) potom to bolo už jedno. Najviac si bábo naťahá za prvé štyri minúty a potom ešte štyri na dokrmenie. Potom nechať odgrgnúť a vydržať aspoň dve hodinky aby stihlo vytráviť. keď je moc objedené potom len zvracia. Dôležitá je aj tvoja strava aby bola hodnotná ,mne sa osvedčila krupicová kaša, jablka a vývary,zemiakové kaše a tak dalej.

Ale súhlasím s tým že aj umelé prikrmovanie je v pohode a ak sa nebudeš stresovať a dá vám to všetkým spokojnosť tak prečo nie .(sun)

-, Ne, 02. 03. 2008 - 13:51

[img_assist|nid=4938|title=|desc=|link=node|align=left|width=100|height=100] hm, tak mojou jedinou šancou bola odsávačka a pre naše (sun) ČiČi bolo materské mlieko naozaj jediné vhodné. "Umeláka" nedostala 3 mesiace, potom sa mi ešte cca mesiac podarilo odstriekať aspoň na 3, 2, jednu dávku MM denne.
Jedinou útechou mi je to, že som dokázala (sun) pomôcť aspoň cez tie začiatky- mali sme obe totiž rovnakú infekciu- moje telo si dokázalo vytvoriť protilátky ale to jej maličké ešte nie. A tak ich moje telo "vyrobilo" aj pre ňu...
Ale zamyslím sa na čas, keď už sme boli doma-...Ďakujem za Nutrilon!
Bola som iba klbko nervov- skúsiť priložiť, odsať, nakŕmiť,...Nemala som tú šancu "nechať malú, aby vyhladla"- pre nás by bolo každé deko dole z váhy "jízdenka" naspäť do nemocnice.
Občas si naozaj treba uvedomiť- keď to nejde, tak to nejde. Ale zas nevzdať sa, kým je nejaká možnosť(y)

-, Ne, 02. 03. 2008 - 13:52

[img_assist|nid=4938|title=|desc=|link=node|align=left|width=100|height=100] PS: Všetko najlepšie! /hoci oneskorene:-P /

Kačena, Ne, 02. 03. 2008 - 20:10

dakujem:-* (sun) (flower)

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama