reklama

Ako dieťatko oklamať?????????

wanesska , 16. 04. 2009 - 14:16

reklama

Ahojte naj mamičky a som tu zas. Potrebujem dalšiu radu moje malinké,jednoročné dievčatko je také múdručké,nieže by som nebola jej IQ nadčená ale čo je veľa to je veľa. Nedá sa mi oklamať za žiadnu cenu,chcem ju prestať kojiť a nemôžem do nej dostať žiadne iné mlieko,obyčajne nechce už som jej dávala aj Sunár,Francuzke, Bebu no ani ju netrklo potiahnuť.;-( Ked som jej dala do fľaše čaj alebo moje mliečko tak bez váhania to vypila.Mamičky ako ju mam oklamať?Viem,že klamať sa nemá ale už mam malo mliečka a viem,že jej to nestačí.


reklama

len ja, Št, 16. 04. 2009 - 20:38

Skús pridať k čajíku trošičku - ale fakt len veľmi málo mliečka, na ktoré chceš prejsť a postupne, ale veťmi pomaly zvyšovať pomer mlieka na úkor čaju. Alebo možno pomôže, ked jej mlieko ponúkneš z pohárika, nie z fľaše. Nič iné ma nenapadá. Ak ju už naučíš na mlieko a budeš chcieť prestať úplne kojiť, najlepšie pomôže, ak ju na pár dní niekde "odložíš" - k starým rodičom,ale teda len ked je na nich zvyknutá, aby z toho nemala nakoniec další stres:-P

ribišška, Št, 16. 04. 2009 - 21:52

mlieka by si mala dosť, keby si sa nastavila že ho máš dosť... ide len o to, čo ty naozaj chceš. kravské mlieko je pre deti velmi silné.... lepšie je ludské... teliatko ma mozog vyvinutý na 100%... preto potrebuje silne mamine kravine mlieko aby posilnilo na tele.... ale dieťa nie, dieťaťu sa saním vyvíja mozog a čím dlhšie dojčíš, tým lepšie na tom tvoje dieťa bude... všetko so všetkým súvisí a nie len výživou. dieťa neoklameš preto že je mudre, ale preto, lebo cíti čo je pre neho najlepšie ... (flower)

michaelka, Pi, 17. 04. 2009 - 14:00

ale ked mas este mliecko pre malicku wanesska tak ju len dojci ,ak papka uz aj ine prikrmi ,tak tvoje mliecko ma uz len skor od smadu ,ked ma malicka uz rok ...ani nasa sa nedala oklamat ,dojcila som ju do 2 rockov ,aj to by si mozno este cucla ,ale cakme druhe miminko ,tak sme sa odnaucali pomalicky a postupne skoro 3 mesiace ,takze kym si malicka vyzaduje ,tak jej este par mesiacov skus vyhoviet ,aj ked viem ze nie vzdy je to pohodlne a niekedy je to na ukor normalneho papkania ,hlavne ked idu zubky ...tak sa drzkajte a skusajte .... mozno by ste mohli skusit nejaku krupicku ,ale nasa odmietala aj to a teraz uz papa len jogurty , nechuti jej ziadne mliecko ,ale nutit ju tiez nechcem ...(sun)

monika 769, Ne, 09. 01. 2011 - 12:53

ja mam tiež 14-mesačného syna a od 5-januára som ho odstavila od dojčenia,lebo mi nič iné nechcel papať.Zubky už má skoro všetké,a nevedel pokusať zemiaky,alebo mäsko.Večer ked išiel spinkať som mu dala krupičku,ale dávala som mu z lyžičkou,lebo žiadný cumeľ nechce,toto spapal a ešte chcel aj didať mliečko.Tak som začala z bojom a celkom úspešne.Síce sme na jogurtoch a polievkach,sem tam nejaké mäso podľa toho načo má chuť,je veľmi vyberavý nie všetko mu chutí.No ale 5-dní som ho nekojila.Prvú noc som si odsala mlieko a primiešala s polotučným no toto vypil v noci,tiež to bol boj,ale vypil celu síce malú fľašku.No a dalšiu noc už mliečko nechcel,tak som mu dala napiť čajík z pohárika a sa ukľudil a zaspal.No a teraz ked v noci sa zobudí tak mu dám čajík a sinka dalej.(blush) :-)

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama