reklama

Kojenie na verejnosti

apolienka , 02. 10. 2006 - 12:46

reklama

Môžeme aj zavŕtať do témy kojenie na verejnosti alebo nie. To som tiež celkom proti. ))))
asi mi tu prischne titul vrták.


reklama

Kamila, Po, 02. 10. 2006 - 12:48

Dievčatá, dala som to do diskusie, naozaj zaujímavá téma. Ak budem mať čas aj sa vyjadrím.

Zuzana, Po, 02. 10. 2006 - 12:50

Zuzana

Uz som to pisala pri porodoch...teraz vkladam kopiu mojho prispevku:
-mne sa casto stavalo, ze som kojila v aute, alebo niekde v kutiku utiahnuta, treba mat intimitu, ale v zasade nie som proti, je to prirodzene a normalne.
Napr. aj ked je navsteva doma, tak sa da spravit aj priamo v izbe sukromie a dieta nema pocit, ze je brane mimo...mam hyperkinetov a prave toto im dalo pocit bezpecia a nie keby sme sa mali stale vzdalovat...ved aj pri stole sme vsetci spolu...je to moj nazor, ale kazdy by mal robit to, co mu vyhovuje.

monika, Po, 02. 10. 2006 - 12:54

zuzka suhlas, suhlas, suhlas :)

apolienka, Po, 02. 10. 2006 - 13:38

Na vysvetlenie. Som proti takému vyslovene verejnému kojeniu, ako bola napr. tá kauza poslankyne v parlamente. Pretože si myslím, že je to intímna záležitosť, ktorá by sa mala aj robiť v kľudnej a nerušenej pohode. Viem, že je to prirodzené, ale prirodzené sú aj iné veci a nemusíme ich preto robiť priamo uprostred námestia.
Ako sa už babenky pripojili k diskusii, tak asi zdieľame rovnaký názor, že sa dá nakojiť v úplnej tichosti a kľude, všade sa nachádzajú miestnôstky v centrách, dokonca aj v reštaurácii sa dá pekne schovať, bez nejakého výrazného otŕčania sa. :-)
ja som si kojenie nastavovala tak, aby som vždy mala prestávku buď u niekoho doma alebo napr. v robote, kde som sa "zašila" v nejakej kancelárii.

monika, Po, 02. 10. 2006 - 13:42

apolienka suhlas, suhlas, suhlas :)))

majas, Po, 02. 10. 2006 - 14:09

Ja tiež súhlasím vždy sa da nájsť miestečko, kde nehrozí žiadne "verejné pohoršenie", či hrozí kúsok kľudu :-):-}:-D.
Aj keď mne sa stalo, že ma išla doktorka vyhodiť z vedľajšej prázdnej čakárne, ale čo už, všetko závisí od postoja ľudí. Ja som ani doma neutekala kojiť cez deň deti do vedľajšej miestnosti, aj keď vrava trochu rozptyľovala, ale boli sme spolu.

Edit, Po, 02. 10. 2006 - 20:26

Monika ,ty si dnes plna suhlasov:-):-):-).Ja tiez zdielam podobny nazor,kludne na verejnosti,ale niekde v tichom nenapadnom kutiku.

Vierik, Po, 02. 10. 2006 - 22:27

Toto je pre mňa aktuálna téma, nakoľko kojím. Mne osobne fakt nechýba k životu exhibicionistické vytŕčanie sa s nahými prsiami - lebo tak to vidí strašná spústa ľudí. Ale keď moje dieťa potrebuje jesť, neostáva mi nič iné, len to okamžite riešiť.

Z domu nejdem, kým nemám na minúty premyslené, kedy "to" na neho cca príde. A tak si zariaďujem aj program - či už vybavovačky na úradoch, alebo doktorov. Snažím sa vyskytovať v blízkosti obchodov, kde kútiky majú, príp. v okolí robôt kamošiek - oni ma uchýlia do kanclíkov a pod.

Raz som "musela" v buse, ktorým som šla domov (z mesta do dediny). Bol nový, s vysokými sedadlami - nik si nič nevšimol. Sadla som si chrbtom do uličky. Kým nenastúpila taká píp píp píp. Malý mi pri tom zaspával a ona, prechádzajúc okolo nás, to musela okomentovať patrične nahlas: "Papá, papá? Á, už aj zaspinkal na mamkinom cicíku!" Nežartujem: všetky hlavy v buse sa otočili - mám svedka. Moju 12-ročnú neter. Aj jej to bolo trápne.

A raz jeden vyslovene negatívny zážitok: Kojila som v aute a počas státia na červenú vo vedľajšom aute takmer dosiahol orgazmus taký nechutný trt, bŕŕŕ! Civel, ani očiam neveril ako sa mu pošťastilo vidieť čosi také počas bieleho dňa!

Toľko ja.

suzan, Po, 09. 10. 2006 - 13:01

Čo sa týka kojenia na verejnosti,tak aj mne sa podarilo párkrát kojiť v aute a raz aj v čakárni u doktora.V pohode sme to zvládli,ja si myslím,že je to prirodzená vec na svete.

suzan, Po, 09. 10. 2006 - 13:30

Plávanie sa malej páči,akurát dnes ideme druhýkrát.V skupine detí je najstaršia a je tam najväčší nezbedník.

Zuzana, Po, 09. 10. 2006 - 13:44

Zuzana

Aspon sa nestrati v zivote

suzan, Po, 09. 10. 2006 - 18:14

No dnes tam bol prvýkrát chlapec,ktorý ešte predbehol Ninku,čo sa týka výskania.Myslím,že si budú rozumieť.

ĽubkaB, Ut, 10. 10. 2006 - 14:58

späť ku kojeniu na verejnosti: Ja som názoru, že keď sa chce, dá sa kojiť TAKMER všade, stačí sa len niekde zašiť a nepútať pozornosť na seba. Ak som nechcela pri treťom stále sedieť len doma s dvomi ďalšími deťmi, musela som tento problém riešiť aj ja. Zvykla som si, nebolo inej cesty a kojili sme sa aj na konci námestia, kde si nás nikto okrem mojej kamošky,ktorá robila krovie veru nevšimol.
Myslím,že ak nerobíte rozruch, dojčiť na verejnosti s čo najväčšou dávkou intimity pre matku a dieťa je OK.
Práve vstal môj najmenší chrústik a chce sa pridať k písaniu.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama