Veľmi starý recept,ale veľmi dobrý...
Ingrediencie
| Cesto 1: | ||
| 300 | gramov | polohrubá múka |
| 100 | gramov | práškový cukor |
| 200 | gramov | margarín |
| 1 | kus | žĺtok |
| citrónová kôra | ||
| Cesto 2: | ||
| 4 | kusov | žĺtok |
| 200 | gramov | práškový cukor |
| 200 | gramov | orechy |
| 5 | kusov | bielok |
| Dokončenie: | ||
| 3 | decilitre | marhuľový lekvár |
| rum | ||
Postup
1.cesto:30dkg pol.múky,10dkg prášk.cukru, 20dkg margarínu,1 žĺtok,citrónová kôra
na potretie marhuľový lekvár (ja dávam 3dcl pohár)
2.cesto:4 žĺtka,20dkg prášk.cukru
20dkg orechov
z 5 bielkov sneh
Zamiesime prvé cesto,vyvaľkáme a prenesieme na plech.Potrieme marhuľovým lekvárom.Keď je veľmi hustý,ohrejem ho a premiešam s rumom. Vyšľaháme žĺtka s cukrom,pridáme mleté orechy,a nakoniec sneh z bielkov.Natrieme na marhuľový lekvár a dáme piecť.Ja dávam na 150st.
mňam , mňam , mňááám a glgy - glg k tomu , fajný ženský vrtoch , bárs by každý ozajstný taký bol ![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Ďalšie recepty