Môže byť šťastím nemať veľa peňazí?

No dobre, nemyslím tým nemať vôbec peniaze. Jasne, základ je mať kde bývať, čo jesť. Ale vždy sú ľudia, čo dokážu dosť ušetriť. Až tak, že majú balík voľných peňazí.

Niektorí ukryjú do pančuchy. Iní sa spoľahnú na banku. A vždy sa nájdu aj takí, čo chcú tento balík rozmnožiť. Nemajú problém nájsť svojich finančných agentov. A šup s peniazmi niekam. Do fondu. Do akcii. Do dlhopisov Do investičnej poistky.... Však viete. Tých firiem sa pohybuje kvantum.

Jeden čerstvý príklad. Chcel zabezpečiť rodinu. Lebo je chorý. Tak aby deti mali na štart. Aby mali veľa na štart. Firma cez investície. Všetko je krásne. S veľkými lesklými A4-kami popísanými krásnymi slovami. So zmluvou. A veľkou víziou. Akurát, že ide o firmu, ktorá je v poslednom mesiaci, dvoch veľmi mediálne prepieraná. Aj v súvislosti s manželkou premiera

A tak miesto zabezpečenia rodiny, upadnutie do hlbokej depresie. Vyústenie do ďalšej ťažkej fyzickej choroby.

Čo bude ďalej? Nikto netuší. Vlastne najbližšia rodina zatiaľ o tejto investícii ani poriadne nevie.

Neviem, čo bude ďalej. Len si tak uvedomujem, že je mojim šťastím to, že nemám zdroje na takéto špekulovanie.

Komentáre

Špekulovanie s budúcnosťou nemám rada.

To nielen pre zlé investovanie, zlé rozhodnutia, ktoré sa však v daný moment zdajú lákavé a výhodné. Áno - myslím, že je šťastie nemať toľké problémy, kam s peniazmi.

Ale keby som investovala, tak je to asi zlato alebo nehnuteľnosti. Iným veciam neverím.

Holt - ja som konzervatívna .

Joj áno, občas či často je lepšie nešpekulovať. Peniaze sú veľmi dôležité pre život, ale samé o sebe nás šťastným nespravia, ale rozumiem snahe rodiča zabezpečiť deti ..., len dnešný svet investícii nie sranda, tých zrád je veľa.

akurát znama (dôchodkyňa)tento týžden dostala vyplatenú životnú poistku..nie nie kopec peňazí-no na 3zimy si môže kupiť uhlie.Povedla mi,že plakala ked si prečítala že vyše 500eur išlo na kadejaké poplatky,úroky..keby si to dávala do pančuchy je na tom lepšie!

 

Vieš, najhoršie je, že svojim spôsobom ľutujem aj tých, čo to predávali. Oni tomu fakt verili. Mnohokrát celej rodine nanútili fantastické veci. Lebo to tak do nich na rôznych školeniach tlačili. Len veľmi, veľmi málo poradcov to dokázalo aj prepočítať a porozumieť tomu. Ale to nebol cieľ školení.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok