Covid 19 - 14.deň

Dnes nebudem skuhrať, mindžať a ani nadávať. Teda dúúúúfam.
Dnes sa idem tešiť z toho, aká som ja šikovná.
Jednou z vecí, ktoré mi fakt chýbajú je pohyb. Ja viem, ja viem. Môžem chodiť po vonku koľko chcem. Bike s rúškom nie je ono, priznávam. Hlavne, ja som ten typ, čo mu stačí mierny protivietor a už sople lezú von. Protivietor na sopel si viem inak rýchlosťou spraviť aj sama. Som šikovná, však hovorím. Veľký úsmev
A tak - buff na krk a idem. Vidím ľudí, dávam hore. Keď nie je nikde nikoho, odvážne sťahujem. Popravde, pri upgradenutých opatreniach novej vlády som ešte nebikuvala. Uvidíme, čo to bude. Asi to bude nakoniec MTB a budem sopliť radšej na srnečky a zajačiky, ako mať osoplenú bradu a zahmelné okuliare.
Jaj okuliare. Tak áno. Testovala som grif s potretím skla tuhým mydlom a doleštením. No nadšenáááá som bola. Hlavne prvý okamih, že ženy! Ja VIDÍM!!! Jako nie pre paru, ale umyla som ich prekrásne Váľam sa od smiechu po podlahe. Trochu to aj tak zahmlievalo, tak som to že nehám tak. Ráno som utrela okuliare automaticky do bavlnenej handričky, dala na oči, nasadila rúško a ... čuduj sa svete - o hodne lepšie. Len jemné zahmlievanie.
Jaj s mladou sme podľa vzoru Francúzov skrátili vychádzky len na 2km behu a stabilné trasy. Máme momentálne asi 4 varianty, kade sa dá bežať a tie 2 km dať. Ozaj, vedeli ste, že Francúzi a Taliani majú bicykle zakázané? Teda len na presun do práce a domov a beh majú povolený len 2km denne. Nejde ani tak o to, žeby sa nakazili. Ide o elimináciu úrazov. Múdro. Dúfam, že také u nás nebude treba.
No a posledný môj pohyb fitko. Vážené! No horor. U mňa sa to ťahá už tretím týždňom bez posilky, lebo ja som soplíkovala týždeň predtým, ako zavreli športoviská. Dva týždne som vydržala ako tak. Na tretí som už zavelila, že mama ide cvičiť. Najskôr sa na mňa dívali tak všelijak, lebo už som sa chystala aj na také multi ihrisko, alebo na kyslíkovú trasu, kde sú všelijaké preliezačky, ale nakoniec som skončila u nás doma. V obývačke. Povyťahovala som to skromné náčinie (nejaké kilové jednoručky, nejaké expandery - gumy), odtlačila stôl, hodila sa do športového, zapla jakýsi hudobný kanál, načitala na IG obľúbených športovcov a išla na to. Prvý problém - však ja nemám veľkú činku. Velice som banovala, že nepijeme balené vody. Také 2 balenia po 6 fliaš - to by bola paráda. A tak som aspoň vytiahla celé balenie ryže a cvičila s ním. Po prvej sérií sa mi "činka" rozpadla. Tak som ju vyskladala do nákupnej tašky, pridala 5kg z druhého balenia a ... zas mám malý rozsah pohybu, lebo taška vysoká. Nič to - budem ja veru nakoniec musieť asik niečo domov poriadiť, bo tie fitká budú vyzerať, že otvoria asi ako školské zariadenia a to ešte nejaký týždeň potrvá.
Inak brutál veľa perfektných videí s domácim cvičením - resp tagujú to ako cviky v karanténe, som našla. Vytiašam sa. Deti sa budú menej, lebo som našla niečo, s čím ich v rámci telesnej výchovy budem dneska terorizovať.
Jaj - jaká som ja krásna. Taký vtip chodil FB, že ešte len chlapi zistia, čo za krásavice majú doma. Velice som šťastná, že som sa toho roku rozhodla, že nechám dorásť vlasy. Že ich chcem dlhé. Lebo teraz je to najlepšie obdobie. A povedala som si, že ešte mesiac možno vydržím aj bez farby. Nejdem ničiť robotu kaderníčky, bo ja si pamätám moje domáce farbenie, že nie vždy je dľa mojich predstáv. Tak zatiaľ len s výrazom "čo je s Vami dneska" ako povedala kolegyňa, behám svetom. To preto, lebo obočie som sa tiež snažila sama korigovať. Podľa mňa velice úspešne. Vytiahla som viac čarbičiek na oči, schovala na chvíľu rúže, lebo moja rúška zostala mierne zapatlaná aj napriek tomu, že som myslela, že na perách už NIČ NEMÁM. Prekvapenie
Takže tak.
Snažím sa zostať v psychickej pohode a v akom takom stave, ako pred covidovou pandémiou. Zdravému rozumu zdar! A nedajte sa rozhodiť.
Snáď to raz budú skvelé storky z tohto obdobia a my sa nad svojou vynaliezavosťou budeme len smiať.Mrkám

Komentáre

Joj rozpadla sa mi činka Chichocem saVeľký úsmevVáľam sa od smiechu po podlaheDržím palce, nech sa darí. Mne to doma  s cvičením veľmi nejde, akurát to chodenie ako tak dávam, pred domom na poli. Ale jogu by som potrebovala ako soľ.

S tým strihaním, našťastie som sa tesne pred dovolenkou a teda aj tým chaosom bola strihať, lebo to ani nejde o to ako vyzerám, len ja som zo svojich vlasov potom veľmi nervózna a taký postupný strih nezopnem

Horšie je, že som devu nezvládla dotrepať ku kaderníčke, ta sa tuším dnes nevyhnem tomu, že jej budem dlhé husté vlasy skracovať. Pomoc, Už som také robila pred desiatmi rokmi, keď vši mala Chichocem saVeľký úsmevVáľam sa od smiechu po podlahe, to nie sranda, aby to rovné bolo pri jej hustote. A ešte keď dôjde mladý muž z karantény, ta neviem či nebudem musieť so strojčekom maturovať, ešte že starší má dlhšie vlasy ako jeho frajerka. Chichocem sa

No .... cinky uz asi vazne psychicky nedam a objednam. Esteze sponiek mam zatial dost, manzel stihol tesne pred zavretim salonov. No a chlapci .... chlapci su doma. Poziciam im sponecky Váľam sa od smiechu po podlahe.

A do tej jogy sa nepustis?

Ja chodim do roboty normálne, muž robi z domu. chodim pešo, tak denne ta 10000krokov dam, ale steper som vytiahla doma len raz. Ja som taka "dobita" keď pridem domov.

Ešte že muž zvlada varenie počas svojho homeoffice, ja zas davam nákupy.

Na mladšiu dceru v Brne to dochádza...to, že sa asi tak skoro neuvidime....

tak sa držme baby

Nachodené máš dosť, práca dá zabrať samam o sebe a to všetko naokolo. ...Ako sa mám manžel už doliečil dutiny? ak si dobre pamätám?

Dakujem za opýtanie, muž už lepšie, vybral antibiotiká 10dní a po troch týždňoch je mu konečne lepšie.

zato aj on ostava radšej z domu robiť

Tak to je dobre, ze mu je konecne lepsie, jasne aj praca v domu pri oslabenej imunite je istota a co dcera v Brne? Moja starsia je tiez v Brne, po operacii doma. s otvorenou ranou a vyzera to na dlshie ..., len ma tam zdravotne poistenie ta nie je o com ...Aspon, ze tam ma priatela ..., ten ma poistenie tu, zabavne je to teraz cele a vsetko ...

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok