Haloooo! Tam lampáreň?

Chcela by som si tak narýchlo posťažovať.

Môžem?

Zoberiete to ako reklamáciu?

Či jedným uchom dnu a druhým von?

Ale veď ... čo vesmíru bude dané.

Chcela by som sa posťažovať na skracujúci sa deň. Neni to dávno, čo som domov z práce prišla a ešte čo to stihla aj vonku pobehať, aj dnuka porobiť. A dnes ... dnes už šero o 19. A bude ešte horšie, ja viem. Škoda toho, bo dni sú prenádherné - polooblačno, gaštany padať začínajú, lesy sa nadychujú, že farbu začnú meniť. A mne zo dňa ubúda. A keďže som budík na 3,30 posunula, lebo síce obedy zadarmo sú, ale decko mi na ne chodiť nechce a tak sme sa dohodli, že nebudeme produkovať kuchynský odpad v škole, tak varím zarána, tak potom jak sa zotmie už mi viečka klipkajú. No a to ešte to ochladenie!

Haló, počúvate ma na tej lampárni?

To ochladenie som chcela. Ani prádlo neschne, bo to, čo do večera ako tak presuší nadránom mi rosa pokropí. Tak potom ja ráno len rukami zalomím a nechám to tam celý deň zas schnúť.

Celé zle. Aj ponožky som už vytiahla dnes - teda pre mňa sa dneškom jeseň začala. Aj bundičku zrána, bo sa tá ortuť v teplomery okolo 10 skrúcala a vykrúcala a ja som zvažovala, že o týždeň aj škrabkať sklo na aute bude tuším treba.

No a dnu sa mi potom všetká chrobač berie. Mravcov som sa tešila, že som sa striasla a toť ráno - 8 mi ich skandovalo na linke a hurónskym pokrikom ma vítalo. Či to ja som kričala, že nieeeeee! Už nieeeee! A keby len mravce. Včera ráno som moly vyprevadila. Aj kilo orechov som im na cestu do koša pribalila, by čo žrať mali a nevrátili sa tak rýchlo. Len som večer jablká kúpila a neviem, či ma už natešené pidi mušky nebudú s nimi čakať.

Lampáreň a ešte niečo som chcela.

Ešte by som sa chcela posťažovať, že nestíham. Žiadne hríby zbierať nevychádza. V piatok, keď vozím mladého na jiu jitsu, tak ešte stihnem na ten bike ísť, len asi svetlá si už budem musieť nahodiť, alebo čelovku, keď idem so psom, lebo minule sme sa stratili a začílo byť nejak horšie vidieť. Ani zrána to už nie je ono. Neviem koľko vrstiev navrstviť a nedávno sa chlapci čudovali, či pršalo, len to my sme pomedzi kríky počas ich plaveckého sa venčili a došli jak za mlada po náročnej veľkonočnej kúpačke.

Takže asi toľko milá lampáreň.

Ďakujem, že ste prečítali až sem tú moju sťažnosť.

Ale ja sa z jesene teším. Ja viem - letu už môžem len na zadok asi pozerať.

Tak leto bye bye - teším sa o 9 mesiacov na teba zas.

Komentáre

Veru tak, tri dni sa tešíme, že konečnie nie je tak horúco a potom nám to dojde. Že to už koniec leta. Že sa treba už inak naladiť. Ešte že za tuším necelých 15 týždnov sú tu Vianoce PohodaPohoda

Ánoooo - 97 dní tuším. V nedeľu bolo 100 - tak s deťmi rátame.

Toho roku bude asi fakt Ježiško chodiť, aspoň tak napäto tie Vianoce očakávame. Váľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheJa netuším za čo bude darčeky kupovať, lebo to čo chceme je mimo rozpočet ale že uuuplne.

Ja som práve včera zahájila nákup vianočných darčekov. Teda po pravde v podstate aj záver nákupu. Spolu so sestrou sme objednali na víkend chatu pre všetkých. Taký spoločný darček. A asi už ani moc viac vymýšlať nebudeme.

Joj áno ponožky, za bezponoškovou fázou mi bude smutno, inak mi až tak smutno za letom nebude. No dobre, tiež zisťujem, že nádherne svetlo pri západe slnka, je stále skôr a skôr a nie a nie ho stihnúť, lebo sú iné "priority" ...

Jiu jitsu to ako vážne? predpokladám starší, to sa ako k tomu dopracoval? Úsmev

Silou mocou sa držím bezponožkovej fázy. Bavlnené ponožky sa stali súčasťou mojej kabelky a kým nekrčím nohy pod seba v kancli, tak tam aj zostanú. Veľký úsmev Snáď prejdem plynule do fáze kozačiek a členkových topánok a tam ich už dávam v pohode. Ešte uvažujem nad pančuškami, len som sa zas včera skydla na biku a mám nové odreniny, tak neviem, či rovno 500denové pančušky mám kupovať či jako Chichocem sa.

Jiu jitsu - to je storka jak vyšitá. Základ - nie starší, mladší! Bolo to druhý školský deň, keď mi zvoní telefón. "Dobrý deň, Pani B.! Tak som bol zistiť ako tie tréningy a v piatok chlapci môžu začať." volal mi otec Maťovho spolužiaka. "Hovorte ďalej, to ma zaujíma. AKÉ tréningy? ČO ZAS zorganizovali?" Váľam sa od smiechu po podlahe tatinko bol trochu v šoku, že o ničom neviem. Doma v máji nejaké "sebeobrana by nebola zlý krúžok" bolo, ale že to dôjde do fáze realizácie, keď bola len jedna veta do pľacu pri obede hodená a aj tá zanikla ako téma diskusie pri smažení posledných rízkov ... Tak chodíme na jiu jitsu. Lebo to Fildov tato vybavil Úsmev. Zlatý bol. Aj, keď ma chcel ako začať chlácholiť - nebojte sa, to je také len sebeobrana, žiadna krv, oni tak jemne. Čo! Nech ich vytrieskajú, lebo mater doma už sily na to nemá Váľam sa od smiechu po podlahe ... chlapi potrebujú ten testosterón nejak dostať von a keď moje aktivity sa im nerátali, ja budem len a len rada. Navyše to má super bonus. Piatky je ešte svetlo, to stíham bike. Ale pondelky chodíme 18,30 ... končí 20,00. To už je tma tmúca. A ja sa medzitým hrám na francúzsku. Nahodím nejaký šialený outfit, čo som vygooglila, sedím v kaviarni, sama, pijem kávu a naposledy som písala blog ceruzkou do zošita. Asi si laptop začnem nosiť, alebo knihu. Sa cítim tak cool Veľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmev.

Ale aby si si to zas tak prevelice cool nepredstavovala - predtým som kúpila rožky, vybavila poštu a odoslala potvrdzujúce SMS zubárke, že hej - vo štvrtok prídeme.

u vás sa zubárke posiela potvrdzujúca sms? Ste ďalej. U nás iba sestrička nudne vždy zavolá, že na druhý deň máme vyšetrenie.

Hehehe - nakoniec mi volala ráno upachtená sestrička, že termín musia dnes zrušiť Váľam sa od smiechu po podlahe. A ja tu variácie, permutácie a kombinácie na presuny, lebo to až do Nového Mesta nad Váhom - u nás neni teda sranda decká k zubárke zaradiť a trochu som to flákala tak 2 roky naspäť.

Ale aj moja dentálka a zubárka posiela sms, dokonca aj kožná čo starší chodí. Nejaký softvér za tým bude, bo to vyzerá vždy rovnako tá správa.

Ako nesranduj, ako to teraz dávaš bez ponožiek však ráno 7 °C, však aspoň voľajaké silonkové srandy máš na nohách, to sa bavíme o sukénke či nohaviciach?Hambím sa Moj močák je háklivý na nohy, bez ponožiek som radšej, ale kto sa o mňa postará ak nie ja sama. Úsmev

Očúvaj na mladšieho by som to nepovedala, ale to už asi vyrástol, však to také ..., ale keď krv nepotečie ... Hambím sa

Kaviareň, kávička a sladké ničnerobenie, to znie v tvojom prípade celkom exoticky ..., koľko ti ostane  z tej hodiny a pol ....  Pohoda

No ešte stále dĺžka nohavíc do kolien a dieravé boty. Ale tak s rezervou - do auta sadnem. Síce kúriť začne, keď vystupujem ... Váľam sa od smiechu po podlahe. Môj močák v pohode trénujeme od jari akonáhle je 16 stupňov ide sa na to. To pozvolné ochlaďovanie mi nevadí.

Tak som kukla inak videa- krv asi potečie, aj modriny už sú ... nevadí. Jemu sa ľúbi a v sobotu sa doma strepal a tiekla aj krv aj modrina je väčšia ako po tréningu. V pondelok domov išiel mĺkvy, tak sa pýtam v aute, že čo je. A on, že zle padá Úsmev ... namotivovaný. Sa mi to ráta.

Už som mu aj ten auzug špeci kukala. Len nech športuje.

Nooooo - zostala mi vyše hodinka, lebo mladý bol 20 minút pred začiatkom na mieste - inak robia kliky, ak meškajú a ja som za tých 20 minút poštu vybavila. A romanticky som si tie rožky pleskla na stôl k levandulovej malinovke ( bola hnusne sladká, už také nechcem, ani som to nedopila) a predstavovala si, že tie rožky ... to je proste bageta. Veľký úsmev

aj ja by som sa veru na lampáreň išla posťažovať

veru, jeseň je tuuuu

tak pekne si to Áno vďaka

Ďakujem SrdceObjímam

Jak bye bye leto??? Stále mám nafukovacku v kufri, faktor a plavky! Kým nebude babie leto, žiadnu jeseň ja veruže vítať odmietam!

Ráno 4 stupne drahá Chichocem sa. Už ti to babie leto na budúci týždeň hádam aj príde. Uvidíme. V pondelok začiatok jesene. Inak - u nás na Váhu v sobotu akurát otvorili tulene sezónu. Si hight aktuálna k nim s tými plavkami Veľký úsmev.

...ani nevrav, my dnes mali nulu... Som ku plavkam hodila sveter do kufra... Ja ešte stále v to plávanie verím :D

Veľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmev

A ja mám od rána ponožky. Strašné. Neviem, či sa nevyhádžem.

Zajtra sme mali ísť pozrieť na Okolo Slovenska, ale nejak si to neviem zosúladiť. Ak vyrazím z domu o 8,30 (dnes boli 4 stupne) na biku a dojdem po 50km (cca 2 hodinách ) prepotená a zostanem stáť a čapkať súťažiacim - a má byť 18 stupňov - tak to vidím navečer na zápal pľúc. Asi to budú musieť odbicyklovať bezo mňa. Škoda. Minulý rok bolo super.

Minulý rok to bolo to, čo to išlo neďaleko nás? Fuu, ešte dnes mám husiu kožu z toho, ako hučí peletón. A to nebol ani tak veľký. To hvižďanie gúm bol zážitok

Áno, áno. To je ono. Teraz sa ide k Trenčínu najbližšie čo sú Piešťany, Vrbové.

Chcela som nejakú fotku pozrieť, ale menila som telefón... jáj, minulý rok aj videjko som mala, keď leteli dolu z Vršatca. To boli iné šuchoty, ako rovinka. Na tej ceste stačí, keď jeden ide a kukáš, či to kamión sa zvrchu valí. Celý pelotón to bolo, akoby sa vtedy Vršatec skotúľal. Fenomenálne. Škoda to ochladenie v noci - vážne.

ja len že existujú aj autá a vlaky :) Video z toho máme tuším aj my niekde

:D ... existuju, vsak hej. Len toto je take na biku ... vracias sa potom.totiz domov v pelotone aj ty ;). Takto.spekulujem akurat.
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok