Okolo Slovenska

Ani neviem, kde sa tá myšlienka vzala. Úplný začiatok je v jarnej výzve Kamily, dať 100km. Zistila som, že to celkom ide. Dokonca, keď sa snažím, viem to urobiť aj za menej ako mesiac. Postupne som som testovala svoje možnosti. Pripojil sa aj manžel, aj keď nerobíme tie kilometre všetky spolu.

Možno to bolo vtedy, keď sa dievčatá začali baviť o Ceste hrdinov SNP, ktorá ide od Dukly na Devín. Čítala som pár príbehov ľudí, ktorí to dali. Žiaľ kopce sú môj veľký nepriateľ.

Keď som pozrela na internet, zistila som, že hranice Slovenska merajú cca 1650km. To je menej ako 5 km denne. Nie je to málo. Preto som zvedavá, či sa to dá.

Pôvodne som myslela, že počkám na Nový rok. Ale vlastne, načo čakať. Začíname. Sama som zvedavá, či to pojde.  Mesačne treba dať cca 140 km.

Jedno viem určite, ak sa to podarí, tak to ocení hlavne moje telo. A potom aj moji lekári PohodaPohoda.

Možno to niekoho osloví a pridá sa tiež. Je úplne jedno, kedy začať. Netrba čakať na žiadny termín. Hneď teraz je ten správny deň

Komentáre

To je krásne. Ja sa s dovolením pridám s úpravami Veľký úsmev. Však ako inak. Lebo na chôdzu by mi bolo treba aj náramok.

Na biku mám toho roku niečo cez 3600km za sebou. Snáď ešte kým sneh napadne dobojujem na 4000. Uvidím. Ono by to chcelo len 4-5 pekných dní, voľný čas a neni problém Veľký úsmev. Lebo ako to býva ku koncu sezóny, partia sa nám začala formovať Mrkám.

Ale 1650km prejsť ... uvidíme. Rozhodne je to pre mňa výzva. A tie ja rada.

Na bicykli môžeš dať okolo bývalého Českoslovenka ÚsmevÚsmev To je viac km, len sa mi rýchlo nechce počítať. Odhadom 2-3x viac?

Alebo keď bude stále málo, tak bývalé Rakúsko - Uhorsko môžeš objazdiť PohodaPohoda A keď furt nestačí, tak čo ja viem - hranice Rímskej Ríše. Len tam si treba aj nejaký letopočet dať, lebo to sa dosť menilo ÚsmevÚsmev

Veľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmev 

Ono jako aj doma a do roboty by nebolo od veci chodiť. Ale išla by som. Bárs hneď.

 

však 365 dní Veľký úsmevVeľký úsmev

Ono sa to zdá jednoduché, ja viem. V júli som mala challenge - 1000km. Srdečne pozdravujem vyzývateľa, že som ešte cenu nedostala inak. Veľký úsmev ... to je jedno.

Ale keď si to prerátaš na hodiny - bolo to cez 50 hodín čistého času. A to bola fakt brutalita, lebo denne priemerne cez hodinu a pol.

Ale chôdza - to je prirodzený pohyb. Takže tam to pôjde ľahšie.

Pozerala som inak bežcov čo followujem. Tak tí tak 600-780km za tento rok majú zabehaných. No som zvedavá ako to pôjde.Úsmev

och -išla by som hneď..ale kedy?ešte mám 10dní staraj dovolenky a v robote sa stále riešia len malé deti a dlhodobé PN,zamestnaní invalidi čo každu chvilku sú doma.. tak ťaháme!

stále tvrdím,že podraz na našej generácií-po starom som mohla byť doma už vyše roka a uživať si "dúchod" s aktivitami.

sny by boli,aj chuť ale nájsť čas a primeraného parťáka napr.na dlhšie túry je v mojom okolí problém..

Jaaj, sme sa nepochopili, to chcem počas roka prejsť tolko kilometrov, kolko meria hranica :) nie naraz za sebou..... Postupne, pianko. Samozrejme, možeš aj naraz,m čítala som o chlapíkovi, čo fakt išiel po hranici. Trvalo to dlhšie, lebo tade nevedu zrovna turisticke chodniky.

Ja budem tie kilometre na 90% len u nas po meste robiť

 

ale ja by som rada presne tie hranice..!lebo km ako také tie učite(teda myslím si to) mám prejdeté ale len ked spočítam bike a pešky....každý týžden 3x6km chodím cez kopec,potom takmer pravidelne sobota prípadne nedeľa nejaká túra vždy min.18km a ked poviem že sa pohybujem výlučne pešobusom a bike...asi to večer dám do kalkulačky len tak pre srandu,že aká vyjde cifra.

Šikovná si ty deva ÁnoTlieskamÁno

Dáša, držím palce, aby s a podarilo, ale však hlavne cesta je cieľom  a na tej už hodnú chvíľu si, čo je super.Áno

Za mňa asi nedám, cez týždeň nemám kde veľmi chodiť a víkendy si zatiaľ neviem zošórovať, či samu seba sa ... Tri víkednndy som pomedzi varenie, pranie pečenie, natierala voľajaké drevo u nás ..., ta to by som tuším mesiac od rána do večera mohla robiť ... Nesadla som si pomaly na zadok, nič po mne nevidno a unavená som jak koň ..., ešte uzavrieť zaáhradu a ... aspoň na nedeľu si potrebujem naplánovať chodenie ..

a ja sa veru pridam)

prave poslednych par dni, som si dala ciel prejst denne okolo 15000 krokov co je s mojimi krokmi cca nieco cez 10km. cez tyzden to ide, cez vikend tazsie, ale pocasie sa zhorsuje, tak niekedy dokoncujem chodenie na steperi

ale hlavne je hybat sa

15 tisíc krokov denne je celkom pekná porcia, si dobrá ÁnoÁno

Ja práve zvažujem, aké oblečenie je dobré do dažda. A hlavne čo na nohy.

Goretex. :D alebo nanoflex kde je aj tepelna izolavia Zavisi od intenzity pohybu. Boty s Goretexom kupis cca +60€. Ale fajn investicia.

Ja som si celkom dávno kúpila turistické poltopánky, nedám na nich dopustiť, ja by som len v nich chodila ;) Drahé boli, stáli okolo 100 eur, ale sú na nezaplatenie ...aj do hôr, aj do mesta ... aj vlete, aj vacsej zime, len dole kopcom slabsie snurky dotahujem, ta palce zvyknem obcas otlacit ...

Ste ma dostali, moja predstava bola z lidla za 20€, lebo za rok ich isto poderiem PohodaPohoda

Zabudla som povedať, že ja určite prejdem 90% km po meste.

Mozno aj tie su dobre neviem, hlavne ti musia sadnut ..., mne ti emoje sadli jak rit na serbel, preto o nich spievam a tiez som nadavala, ake drahe a ze do hor, asi clenkove treba, asi aj hej, len v horach som malo a tieto nosi este aj cestou na tanecnu ;)

Tie moje boli kupene tam kde maju aj pracovnu obuv. A boli do Semmeringu co sme boli spolu ... Kamilka, pamatas? 8-9 rokov to bude? A nosim na tury, na mtb bike a aj na vencenie v zime ked je len tak poprasene. Uzasne boty. Ocenila som ale az po rokoch.

Viem, že riešiš topánky na chodenie po meste, Tie o ktorých spievam, mám najradšej aj na tému mesto. ;)

Lienka, dobrá si  15 000 krokov každý pracovný deň  TlieskamÁnoTlieskam

daši, ja tiež 90% po meste cestou z roboty :-)

my sme baby užasne, z chodenia sa aj tak prepracujeme k nakupovaniu

môjmu chodeniu sa snažím dať aj pridanú hodnotu..pozerám sa okolo seba :-) a objavujem, paráda, čo som nevidela, alebo si v behu každodennosti nevšimla

Aj ja mám pridanú hodnotu - zbieram plechovky,  petky a sklo. Ked vidím. Sestra mi minule povedala: "prosím ťa, ale špaky už radšej nezbieraj" Veľký úsmevVeľký úsmev

Niekedy aj 5 kusov za hodinku, inokedy aj týždeň nič.

A ked ideme spolu s manželom, tak cestou zvyčajne stretneme nejakú kaviareň a dáme kávu

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok