Pomoc, som zufala!!!!!!!!!

Tak, prišlo aj na mna. Moj partner ma podvádza. So svojou bývalkou. Pomoc, čo robiť.

Žijeme spolu 5 rokov, mame 4a pol ročnú dcérku, naše zlatíčko. A teraz som zistila toto. Som hotova, od soboty nespim, iba plačen.

S byvalkou ma 7 rocneho syna. Stretaval sa s nim pravidelne. Ale ja som myslela, ze iba s nim. Vzdy som mu nechala volno. Ked bol so synom, my sme si urobili iny program. Iba občas vzal obidve deti. Na nejake vylety. aj v sobotu boli spolu. A dcerka mi medzi rečou povedala, že s nimi bola aj miškova mama. A že tatino jej dal pusu. Najskôr som si myslela, že to len tak. Ale priateľ sa tak zatváril, že som položila kontrolnú otázku. A on ani nezapieral. Majskôr som si myslela, že si len tak vtipkuje. On bol tušim rád, že to prasklo. Odvtedy som poriadne nespla. Strašne to bolí. A ja ani neviem, čo urobiť?

Vyhodiť ho? Byt mame prenajatý. Ale kde pojdem? Čo budem robit????? Tvarit sa, že sa nič nedeje???

POMOOOOOCCCCC.

On sa tvari, ze vsetko po starom. Ani vlastne neviem, kolko to zas medzi nimi trva. Ano, rozisli sa kvoli mne, biem.

Diskusie Naničmama.sk: 

Dobre. Tri dni za tebou - svet sa zas z hlavy na nohy môže postaviť.

Neni v akom vzťahu pokračovať. Treba si dať existenčné veci dokopy. Racionálne.

Kam? Z čoho?

Hlavu hore. Prežila si nedeľu, prežiješ všetko.

Poznám kopec vzťahov, kde chlap dlhé roky podvádzal manželku, Ona o tom minimálne tušila, skôr to vedela. Nebojovala. Neviem, či vedela, koho si berie. Proste to nejak tolerovala.

Neviem, či bola šťastná. Vydržala a žijú spolu aj na dôchodku. Vzťahy skončili. manželstvo ostalo. na vonok dobré. Čo bolo vo vnutri, netuším.

Príde na to, či dokážeš žiť v takomto vzťahu. A vlastne, čo chce tvoj priateľ? Koho chce? Predpokladám, že obe aj teba aj ex. A hlavne obe deti...

Sice netuším ako, ale nejak sa to bude musieť usporiadať.

Skús povedať, čo chceš? Chceš ho vyhodiť a ostať s dcérou sama? Alebo si schopná to prekusnúť?

Nikdy za neho nebudeš mocť dať ruku do ohňa, že ti ostane verný. Ale to vlastne za nikoho. Asi ani za seba MlčímMlčím

Skús všetko riešiť s chladnou hlavou

Želám to správne rozhodnutie. A veľa sily k nemu.

"Ano, rozisli sa kvoli mne, beriem."

-to je silná veta. urobil to vtedy, urobí to zas

je na tebe ako sa k tomu postavíš, rieš seba

máš krásne zdravé dieťa, tak hlavu hore

držím palce

niektorí chlapi sa dokážu k dieťaťu priznať aj verejne. Napríklad tak, že sa odšťahujú k inej žene. A niektorí to riešia iba potajme, že ani nikto neviem, že vlastne pravidelne posielajú výživné. Až na dedičskom pokonaní sa zrazu objaví netušený brat...

Je to ťažké a verím a poznám tie bezsenné noci, ale aspoň sa môžeš od toho odraziť.  Môžeš a musíš to riešiť, toto je nefunkčný vzťah a partner zrejme neviečo chce. Mala som kolegu, ktorý presne to isté urobil, našiel si inú a ona ostala tehotná, on sa rozviedol a začal s ňou žiť, ale netrvalo dlho a do práce za nim znovu chodila zamilovaná exmanželka a tak povedal že on si nemôže pomôcť ale ona je predsa jeho žena v zlom aj dobrom a toto by sa nebola stalo ak by ho ta druhá neuhnala. Veľmi ma to nahnevalo a povedala som mu svoje, ale viac ma prekvapil prístup iných, oni mu davali za pravdu.

Myslím že takýto partner nebude nikdy správny pre vzťah, oni spolu s ex začali útočiť a zvaľovať vinu iba na milenku s ktorou žil 2 roky, nechcel sa zamyslieť nad tým že tam bol aj on, že aj on sa rozhododval. Veľmi mi vadilo že nevie priznať pravdu a povedať, zbláznil som sa a nevedel som tomu odolať - to by som chápala.

Takže mnoho silyObjímamObjímamObjímam do správneho rozhodnutia, tak ako napísala balalajka - prežila si nedeľu prežiješ aj dalšie dni a verím že to ustojíš.

ťažká situácia. Ťažké rozhodnutie.

Absolútne netuším, ako by som sa zachovala ja. Asi by som čakala. neriešila to za neho. Nech sa on rozhodne, čo vlastne chce.

Lebo tak trochu mi to pripadá, že on sa chce jak paša cítiť - baby sa o neho budú byť a on si zoberie tú víťaznú....

Poznám tvoj pocit. Pocuj od Anne Marie song Alarm. Važ si sama seba. CHladnu halvu a pevne nervy.

Zažila si podobné? A jak si to vyriešila? Ostala si alebo si to zabalila?

 

zažila, tahal sa s jinu. Opytala som sa ho či mi je neverny a on sa priznal. chvilu sme kolem seba tancovali ale to bol vyhozeny čas. zabalila som mu. nemalo to zmysel a tobe bych odporucala to iste. pobav sa s nim o tom a uvidiš potom čo a jak. 

To neni normalne. On sa tvári, že sa nič nestalo.

On normálne včera navaril večeru (aspoň raz do týždňa to robí pravidelne).

On sa normálne hral s malou.

A mne ide puknúť srdco. Ja fakt neviem, čo ďalej.

Najradšej by som niekde odišla. Čo najdalej. Len hlava mi nahovara, že vlastne ex čaká len na to.

A čo potom dcérka. Tá na ňom priam visí. Je to jej miláčik. A ona jeho princezná.

Dá sa zabudnúť na také niečo? Dá sa žiť s takým niečím?

Bolí, bolí. Stašne to bolí.

Čo robiť???

Naozaj to už nikdy nebude také, ako kedysi?

Dá sa zabudnúť na také niečo?  - Nie. Ani by sa nemalo, aby si si niečo z toho zobrala do ďalšieho života.

Dá sa žiť s takým niečím? - Áno, ak myslíš pod "s takým niečím" zradu priateľa. Ak myslíš tým, že bude sa on tváriť, že sa nič nedeje, tak to je na tvojich hodnotách a tom, čo si schopná akceptovať.

Čo robiť??? - Vážiť si sama seba, neubližovať si, lebo ty máš rovnako veľké právo byť spokojná ako ktokoľvek iný (tvoje dieťa, otec tvojho dieťaťa).

Naozaj to už nikdy nebude také, ako kedysi? - Nie. Ani jeden deň nie je ako predchádzajúci, Vďaka Bohu za to.

A prestaň sa ľutovať. Však idete ďalej. Máš urazenú ješitnosť - načo riešiš jeho vzťah k ex? Sama si priznala, že niečo také už ste zažili - v opačnom garde (teda on odišiel od ex pre teba).

Ako čo čakáš, že bude on robiť? Má si sypať popol na hlavu, má sa zbaliť? Čo po ňom chceš? Povedz mu to. Teda ak to v podstate vieš.

Nuž, nie si sama. Mnohé to zažili. a ešte zažijú. Aj z jednej, aj z druhej strany.

Dá sa s tým vysporiadať rôzne. Dá sa bachnúť dverami a odísť.

Alebo tak, ako to spravila jedna známa - vyrabovala spoločné účty a odišla na mesiac do Indie. Dlho tam túžila ísť, tak to proste zrealizovala. vyčistila si hlavu a manželstvo ustála. odvtedy je 20 rokov a ťažké skúšky pre tento vzťah prišli až neskôr. Toto bola v ponímaí toho, čo ich postretlo neskôr len taká pikoška. Tým to nechcem zľahčovať.

musíš si sama uvážiť.

Ak sa rozhodneš, že vzťah bude pokračovať, tak budeš musieť mnohé prekusnúť. Ale na druhú stranu, dá sa z toho aj vyťažiť. To pozitívne. Aj pre vzťah.

Možno by bolo fakt ideálne na pár dní odísť. Aj úplne sama. Oni si už doma poradia.

Je jasné, že dôvera už ostane naštrbená. Ale po pravde, nikdy si nemôžeš byť istá druhým človekom. Občas mám pocit, že ani sama sebou si nemôžem byť istá.

ľahko sa mi hovorí, keď zatiaľ nie som v takej situácii.

skus sa spytat jeho byvalej, ako sa z toho dostala , mozno ti poradi :-)

Ako vidime tak pomstou, ja jej to tiež urobím.Plačem

Jednoznačne sa rozhodnúť pre rozhovor, vážny - niet inej cesty iba ak do záhuby.

 

V každom prípade sa treba porozprávať, nech vieš, na čom si, načo sa budeš umárať, keď on už v tom možno má jasno. A žiť s niekým, kto bude sedieť na dvoch stoličkách a užívať si na obe strany? Sen každého muža. Česť výnimkám ...

A vieš vlastne, čo chceš ty? Dokážeš mu ešte doverovať? Alebo chceš rovno odísť?

Lebo ak chceš, aby ste ostali spolu, budeš musieť zabudnúť. Zahladiť tento čin. Samozrejme, otázka je, či to je respektive bude iba táto jednorazovka. Alebo je to skôr pravidlo. Ak je to v jeho povahe, dokážeš sa zmieriť s tým, že táké niečo sa môže opakovať?

Nevadí ti náhodou oveľa viac to, že je to ex?

Kým si sama neodpovieš na základné otázky, ťažko čokoľvek riešiť. Ani rozhovor nepomôže podľa mňa.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok