Prednostné nákupy pre seniorov zjednotili, v nedeľu už nenakúpime

V súvislosti s pandémiou koronavírusu pristúpili viaceré obchodné reťazce k úprave otváracích hodín. 

Foto: Pixabay.com

Aktualizácia 24.3.2020

V nedeľu budú obchody zatvorené. Nedeľa bude sanitárnym dňom a dňoch oddychu pre zamestnancov. 

Doba nákupu pre seniorov nad 65 rokov je jednotná pre všetky prevádzky: Každý deň od 9.00 do 12.00 hod.

Pozrite si zoznam všetkých opatrení proti šíreniu koronavírusu >>

Od 30. marca je povolená prevádzka ďalších obchodov, pozrite sa, čo všetko je otvorené >>

Takto to vyzeralo v pondelok 30. marca pre galantériou na Špitálskej ulici v Bratislave

Foto: Jozef Jakubčo, SME

Kaufland

Skracuje otváracie hodiny, zaviedol nákupné hodiny pre seniorov

Upravené otváracie hodiny pre predajne naprieč Slovenskom začínajú platiť od 23. marca 2020 a platiť budú až do odvolania.

Kaufland dočasne skracuje otváracie hodiny všetkých predajní na celom Slovensku.

Pondelok - sobota: od 7.00 h do 20.00 h.

Výnimkou bude len predajňa v bratislavskom AVION Shopping Parku, pre ktorú platia zmenené otváracie hodiny už od štvrtka 19. marca 2020. 

Lidl

Zaviedol nákupné hodiny pre seniorov, skrátil otváracie hodiny v niektorých predajniach

Dočasná otváracia doba pre vybrané predajne platné k 23. marcu.

Bratislava, Pekná cesta 7.00-17.00

Dunajská Streda, Vajanského 7.00-17.00

Galanta 7.00-18.00

Námestovo 7.00-18.00

Pieštany, A.Hlinku 7.00-18.00

Terchová 7.00-18.00

Žilina, 1.mája 7.00-17.00

Tesco

Zaviedlo nákupy pre seniorov, limituje počet zakúpených produktov cez e-shop

Zároveň zaviedlo maximálny limit na počet kusov produktov, ktoré si môže zákazník v určitých kategóriách kúpiť pri online objednávke. Chce tak zabezpečiť, aby boli produkty dostupné pre čo najväčší počet ľudí. Viac o obmedzeniach online nákupov

Billa

Obmedzila otváracie hodiny vo vybraných predajniach

Reťazec Billa nepristupil k plošnému obmedzeniu otváracích hodín. Zoznam predajní a aktuálne otváracie hodiny zverejnili v tomto dokumente. 

DM

Obmedzila v niektorých predajniach otváraciu dobu

Otváracie hodiny predajní si môžete overiť na mape DM.

Komentáre

Včera sme boli po týždni na nákupe potravin  v žltom reťazci. Bola som milo prekvapená, všetkého bolo dosť, tuším okrem drožia Hambím saAni ľudí nebolo veľa. Jediným rušivým činiteľom som bola ja sama, keď mi rúško liezlo do očí. Hneď som doma začala riešiť všivanie drôtika do rúška. A keďže som po týždni robila nákup na ďalší týždeň a tesne predo mnou šla jedna pokladnička na prestávku, pri druhej pokladni som vyrobila preplnením vozíkom veľkú šóru. A to som riešila základné veci, žiadne obrovské množstvá ...Hambím sa

Tak nové zmeny sú dosť výrazné. Nedeľa plne súhlasím, aspoň si predavačky oddýchnu. Dôchodcovia, asi sa ťažko hľadá najvhodnejšia alternatíva, aj ked podľa mňa 2 hodiny by stačili 9 -11, tak možno v ostatnom čase bude viac plno?

Nedeľa absolútny súhlas. A čas pre seniorov ok, nech aj viac ako 2 hodiny. Starší človek potrebuje viac času na nákup. To nie je ako ja, že vbehnem do obchodu ako fúria so zoznamom napísaným v poradí, v akom je to v obchode poukladané (boh nech ich ochraňuje, keď mi to poprehadzujú!:)). Čím dlhší čas, tým nižšia koncentrácia ľudí. Mne sa to zdá v poriadku. Aj tak budú ľudia, čo to nebudú rešpektovať a budú chodiť aj keď nie sú starší.

A či bude vyššia koncentrácia v iných časoch, to ťažko povedať. Teraz v obchodoch nie je nik. Aspoň tam kam chodím ja... Takže ak tam namiesto 10 zblúdilcov bude 12, tak si to ani nevšimnem.

Ja som obišla dobre, síce bez droždia, ale aspoň ražnú múku na kvások som zohnala! Poslednú v polici. Po dvoch týždňoch som na nejakú naďabila...

Niekedy keď idem do obchodu, tak sa cítim ako nejaká odhodlaná bojovníčka, čo ide riskovať život pre kus jedla:D Beriem zbrane (rúško, rukavice) a vyrážam do boja!

Potom sa cítim trápne, že to tak prežívam. Hneď sa uvedomím a hovorím si: máš strechu nad hlavou, z kohútika ti tečie voda, jesť máš čo, prácu máš, robiť môžeš z domu, nemáš chorého príbuzného, ktorý potrebuje 24 hod starostlivosť, zdravá si (okrem hlavy, ale to je o inom:)))), nepadajú okolo teba bomby... nemusíš ísť po pitnú vodu 5 km. 

Takto si to poviem a hneď sa upokojím. Je to čudná situácia, ale žiadna tragédia. Zatiaľ.

Tak, tak, sme rozmaznaná generácia.

Tiež som presvečená, že bude dobre. A pevne verím, že si to správne ponaučenie zoberiem

A čo sa týka 3 hodín na nákupy. Zdá sa to dosť, ale nie vždy sa dá všetko kúpiť v jednom obchode. Hlavne pevne verím, že to nebudú využívať každý deň všetci.

Ja hlavne verím, že tým starším ľuďom občas niekto nakúpi.

V piatok sme boli na týždňový nákup, bo mačky, my by sme to dali ešte pár dní. Prekvapili ma dosť plné obchody aj potraviny, aj drogéria ... Somz vedavaá ako to bude vyzerať od pondelka, keď sa zavádzajú limity na počet ľudí v predajniach podľa rozlohy ....

problem je, že mnohí ľudia nekúpia naraz na viac dní. Lebo majú to ako príležitosť na prechádzku a skvelú výhovorku pre okolie. Dobre, možno neodnesú viac. Alebo pochybila iba jedna jediná vec (v sobotu nás v obchode predbehla pani, samozrejme sme ju pustila, fakt mala iba jednu jedinu vec). Chcem veriť, že nikto netrajdá len preto, aby dodržiaval počet krokov denne, alebo sa potrebuje vyvetrať, oddýchnuť od huhňajúceho partnera.

 

Dnes mi to vyslo na obchodné centrum, tak ci tak do mesta idem autom a mam tu po kope postu, lekaren, drogeriu, potraviny.Len som nesledovala cas, postu lekaren som zvladla, drogeriu a potraviny nie, ze zo dvanastej dôchodcovia. Len dochodcov nikde, ani noha predajne su ludoprazdne a potom sa niet co cudovat, ze ze d potravinami budu zastupy.

Na jednej strane fajn, že dôchodcovia počúvli a sú doma. Na druhej strane to fakt spolu s obmedzeniami ľudí na ploche bude vyrábať nervozite.

Pevne verím, že toto opatrenie sa bude ešte upravovať

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok