Táboraky a výlety

Manžel sa zotavuje z chrípky. Aby sa len nezavŕtaval do perín, tak sme včera spolu sledovali telku. Normalne som ho musela násilím vytiahnuť.

Večer sme natrafili na program, kde každý týžden idú nejaké pesničkové rebríčky. No a včera bola super téma - county a folková hudba. Super večer, zaspomínali sme si. A tiež sme teda konštatovali, že slovenské pesničky z tohto súdka asi ani nepoznáme.

Teda nie že by sme pri táborakoch, v autobusoch na zájazdoch nespievali. Spievali. A hodne spievali. Len náš repertoár bol asi trochu iný - začínalo sa ľudovkami, rôznymi ich úpravami a končilo niekde Vymyslenej, Kristínke...... Samozrejme Slzy tvý mámy, Dúm holubí... ale to je trochu iný žáner.

Čo ste spievali vy? Aká je vaša obľúbená?

Tak pre pekné spomienky pár pesničiek :)

Vymyslená

petroleum lámpa

10 deka tresky

Holubí dúm 

 

študentská halenka

 

Komentáre

Slzy tvi mamy , Dum holubi, Sipkova Ruzenka, Tisic mil, Bedna od whisky, Vlajka.... je ich kopec! 

Milujem tieto pesnicky Slnko

My sme dosť veľa pesničiek od K. Kryla spievali. No, nesmelo a, ale vysvetli to rebelom v puberte Mrkám Veľký prúser sme mali v 3.ročníku na braneckom výcviku, lebo nás počuli nejakí papaláši, čo boli v okolí kempu na poľovačke.  Plíhala mám veľmi rada. Niečo som sa dokonca aj na gitare naučila brnkať Hambím sa a potom hore spomínaná klasika a ľudovky.

jeeej, moje obluubeneee, milujem taboraky, vatru, posedenie s gitarou :)

mam vela oblubenych, aj tie, co tu uz su uvedene, plus dalsie.

Deti z Pirea, Salome, ludovku Zaspala nevesta, ciganske piesne...

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.