Termo prádlo.

Mate prosím Vás skúsenosti s termo pradlom? Oplatí sa kúpiť? Počas zimných mesiacov  sa pri prechádzkach vonku dosť potím  a samozrejme potom cítim chlad  na chrbát. Pomôže  termo  prádlo? Vďaka.

Diskusie Naničmama.sk: 

So samotným termo prádlom ako takým mám skúsenosť len s obsahujúcim merino. Chrbát sa síce spotil, ale pot bol odvedený a nestudenil. Skvelé sú aj technické tričká, ktoré pot odvádzajú. Tie však nehrejú a spoliehajú na to, že si teplotu urobíš sama.

Nedávno som mala rozhovor na túto tému. Proste športové veci majú niečo do seba. Sú drahé, nehovorím, že nie, ale tie vlastnosti u bežných látok nenájdeš.

Oplatí sa určite, sú to veci, ktoré vydržia dlhé roky a nemusíš mať rovno najdrahšie. Tiež na dlhšie chodenie využívam, športové oblečenie, vrstvu na vrstve, akurát termo gate si musím poriadne kúpiť. Dôležité je aby aj na spodnej termo vrstve, bola tiež voľačo s podobnými vlastnosťami ...

Práve to neviem, či mi stačí kúpiť si len jednu vrstvu  v prípade trička z merina  na to mi potom stačí obyčajná vetrovka, alebo musím mať viac vrstiev takéhoto oblečenia. Áno je to trošku finančné nákladnejšie oblečenie ,  ale ako píšeš vydrží roky a chrbticu si treba chrániť . 

Asi by sa zišli dve vrstvy, druhá taká, ktorú vieš využiť aj na jar, jeseň ... Merino je fajn, ale nemyslím, ze je podmienkou, chôdza je asi iná ako lyžovanie, predsa si stále v pohybe. Taký Decathlon, ma bohaty vyber spodných aj druhých vrstiev, od najlacnejšich po kvalitnejšie, so športovým oblečením z Lidlu nemám až tak skúsenosti, z Tchibo máme doma dosť vecí. Všetko by malo stačiť na rekreačné športovanie a nie je to tak drahé. Výber je nepreberný vo všetkých športových predjaniach aj na nete.

Vidíš! Tchibo ma nenapadlo. Z toho mám termo tepláky. Neviem, či aj nie dva druhy. Z vnútra sú teda zateplené - ale je to umelina. Celé. Môže byť, ale nie na nejaký prudký mínus. Keď veľmi mrzne, tak pod to legíny, čo odvedú pot - nie bavlna.

Potom mám športové gate značka Venum, tiež zateplené - ale to je iná cenová kategória aj v rámci Black Friday Chichocem sa ... tie si v pohode viem obliecť aj v -15 stupňoch a nemusím pod to nič dávať, ak idem behať či chôdza - beh.

Inak - to merino smrdí, keď sa operie - proste tam tie ovečky ja cítim.

Tiež mám podobné nohavice, do mrazu potrebujem pod to spodne termo gate .... ;) Hore vrstvim podla potreby ..., tam je to v pohode.

jo, aj ja sa priklanam ako tu uz bolo spominane k merinu. Ja teda nepouzivam termopradla, ale manzel furt. A mali sme kadeco, ale po rokoch som vsetko vymenila za ciste merino. A kazde vianoce dokupujem nejaky kus, nech to nie je naraz. Maju v Decathlon, Tchibo ma nie 100% ale s vysokym obcahom, Intimissimi na moje prekvapenie, Kari traa atd atd. 

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok