Ostropestrec

Ahojte, chcela by som si trošku prečistiť moju stukovatenú pečeň  a rozhodla som sa, že si kúpim ostropestrec.

Len neviem, čo je lepšie, čo je účinnejšie - čaj, olej, tabletky? Tým tabletkám nie som veľmi naklonená ale aby to  malo čo najväčší účinok, čo je lepšie kúpiť?

Máte s tým skúsenosti?

Zdroj foto: pixabay.com

Diskusie Naničmama.sk: 

Mám skúsenosti s tinktúrou pestreca, porovnávať neviem. Väčšinou začnem pužívať, keď sa žlník začne ozývať. Pečeť so žlčníkom sú celkom dosť prepojené a celkom dobrú skúsenosť mám aj s čajom, na pečen žlčník, z popradskej rady ..., 

Keď spomínaš žlčník. So spolužiačkou zo základky máme rovnako staré deti. Mesiac rozdiel. No a ako to u mám býva, už sme sa na všetkých posťažovali, tak sme riešili aj našich ohádzaných puberťákov. A ona mi odporučila čaje na žlčník. Tak som mladému tieto popradské ráno varila. Boli aj zmeny na pokožke, takže určite výsledky dobré.

Otázka: ako si na stukovatenú pečeň prišla? Úsmev

Ja som mala problémy s pečeňou (zápal) pred 17timi rokmi. Viem, strašne dávno.

To čo si pamätám bolo, že síce niečo do mňa napchali, ale moja liečba (2 týždne v nemocnici) spočívala viac menej v zisťovaní príčiny a "detoxikácií" (prísna nekorenená a hlavne nemastná diéta). Čaj len niektoré druhy, káva žiadna. Hodne tvarohu, kuraciny, ryže, sem tam zemiaky. Samozrejme pečené som mohla len ovoňať. Veľký úsmev A smažené ani to nie. Ostropestrec mi vtedy odporučili babky na izbe Veľký úsmev. Kúpila som až doma, keď som bola a dávala sem tam - obdeň čaj. Inak som ani lieky nemala, keď zápal prešiel. Akože na "regeneráciu". Nič. Riešilo sa to stravou. Tak som schudla asi 3 kilá za mesiac, urobili mi testy, dali štempel, že OK a od tej doby po mne a mojej pečeni ani pes neštekol Veľký úsmev.

Ja som neni nejak človek naklonený preparátom a tabletkám. Prírodné veci uznávam. A ten čaj, ten sa mi zdá taký "najprirodzenejší".

na sone brušnej dutiny

Prekvapenie... bez liečby?

No moja byvala doktorka skonstatovala ze to ma kazdy druhy clovek a hotovo

ano, toto je bežné, potvrdzujem aj u nás, čerstvo manžel. Že to má cca tretina ľudí. Aj bez toho, aby požívali alkohol.

mne tiež povedala, že s pečeňou nemajú problém len alkoholici, môže to byť zlým životným štýlom, liekmi. Takže ja mám nealkoholovú formu. Pijem iba príležitostne. Niekedy aj 3 mesiace nič. Keď sú nejaké návštevy, oslavy tak trošku z niečoho ale od pravidelného používania alkoholu to má veľmi ďaleko.

 

mne podla všetkého velmi zle robí ovocie. toto je zaujímavý článok, hovorí niečo podobné

nedalo sa mi to dočítať do konca ale ja ovocie obmedzujem kvôli kvaseniu v žalúdku. Jem ho skoro nalačno a nikdy nie viac ako 1-2 druhy. A žiadne smoathie a podobne. A pre pečeň sú vraj zlé cukry a je úplne jedno či ,,biele,, alebo v ovocí. Niekedy ani nie každý deň. Skôr sa zameriavam na zeleninu.

ak chceš, môžem ti to stiahnuť. je to fakt zaujímavé

ak sa to dá budem rada, ďakujem

no zaujímavé čítanie. Ja idem budúci mesiac na gastroskopiu tak som zvedavá.

úprimne povedané neverím, že sa najde u nás lekár, čo by sa na to pozrel takto....

V článku sa vychádza z tejto štúdie

či myslíš príčinu vzniku? Neviem. Možno strava kedysi - kopu sladkostí, mastné, majonezové šaláty, salámy, pár kg navyše. Tak všetko dokopy

Nie nie. Podľa mňa to nie je z čias "kedysi". Pečeň celkom slušne regeneruje časom.

Najúčinnejšie sú čerstvo rozdrvené semená, šup do pusy a zapiť vodou, čo sa týka množstva, poradia ti v bylinkovej lekárni. Ale pozor, ak máš žlčníkové kamene, hlavne tie drobné, šupky, zrnká a podobné potvorky môžu narobiť galibu, osobná skúsenosť, potom radšej urobiť čaj. Aj ti poradili beztukovú diétu na pečeň ? Je to celkom jednoduché Chichocem sa- vylúčiť alkohol, kávu, mliečne výrobky okrem tvarohu, údeniny, pečené, vyprážané, úprava mäsa a zeleniny len na vode, do hotového jedla pridať kúsoček masla ....  Keď si to zrovnáš v hlave, dá sa to zvládnuť a vydržať.

pôjdem proti prúdu - najúčinnejšie sú tabletky s výťažkom z ostropestreca. Je tam stále rovnaký obsah účinnej látky. Vyskúšaný mám silymarín. A samozrejme režimové opatrenia

No skusim aj tie rezimove opatrenia.

mne odporučili na gastre..výsledky neboli výborné ani katastrofálne a p.doktorka nenástojila lieky ale zdravý rozum..držala som sa toho.hodne sa polepšilo a potom  možno po roku som len tak sama od seba nasadila 3mesačnú ost.kúru.Bolo to ako"šrot" čo sa dáva sliepkam .len tak do úst zapiť ale hodimu pred tým a hodinu za tým nejesť.Úprimne poviem neviem či pomohlo-LEBO najskor som si mala dať urobiť vyšetrenie potom to absolvovať a po ukončení zas vyšetrenie aby to bolo meratelné.No čo hlavne pomohlo môjmu zažívaniu celkovo(plynatosť,nafukovanie,neskutočné grganie a pod) bolo ukončenie stretávania sa z jedným človekom.To bol jednodňový skok!doslova na neuverenie..

Inak u mamy meratelné zlepšenie cholesterolu po 2mesiacoch bolo každe ráno zjesť alebo rozmixovat len v obyčajnej vode celkom obyčajné ovsené vločky 2-3PL.To obvodný lekár trocha vyvaľoval oči či naozaj-tabletky zatial odmietla.

Už si to presne nepamätám, ale v kúpeľoch lekár (po infarkte) vysvetľoval, že ovsené vločky obsahujú nejakú super látky, čo ako keby naprávala poškodené cievy. Že by sme mali všetci denne aspon 2 lyžice dať. Len to vysvetlenie bolo veľmi zložité, išiel až na Krebsov cyklus a to už bolo mimo toho, čo som dokázala pochopiť

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok