Detská výživa – natural

Popis

Zdravá detská výživa aj pre najmenších, bez akéhokoľvek  pridaného cukru.

Detská výživa – natural - recept

Zhrnutie

Porcie
malé poháriky
Zdrojmoj recept
Čas prípravy
1 hod
Čas varenia / pečenia
30 minút
Celkový čas
1 hod, 30 minút

Ingrediencie

2kilogramovočistené , jadrincov zbavené jablká
3decilitrevoda
ľubovoľné ovocie

Inštrukcie

Jablká ošúpeme, očistíme od jadrovníka a pokrájame na menšie kúsky. Do väčšieho hrnca (na toto množstvo používam 7 litrový hrniec  -  pri dusení totiž môže masa veľmi peniť, tak aby to nevykypelo)  dáme vodu a jablká. Bez cukru !

Ak chcete aj inú príchuť, stačí časť jabĺk nahradiť  iným ovocím. Na tento účel si už počas leta mrazím ovocie, potom už len vytiahnem z mrazáku a šupnem do hrnca. Ak chceme pridať klinčeky a škoricu, doporučujem dať ich do nejakého obalu  (napr. do sitka na čaj)  - kvôli ľahšiemu vyberaniu pred mixovaním.

Dusíme 20 – 30 minút, kým nie sú jablká/ovocie úplne mäkké, až rozvarené. Vyberieme klinčeky, necháme masu trochu vychladnúť.  Potom ponorným mixérom rozmixujeme na kašu.  Naplníme do pohárov, uzatvoríme  a 10 minút sterilizujeme.

Poznámky

Môže sa to zdať divné, ale nepridávam tam žiadny cukor!   Výživa má trochu inú chuť, ako tá s cukrom, ale dá sa na to zvyknúť.  Prirovnala by som to k rozdielu chute medzi varenými a parenými zemiakmi. Minulý rok som túto „natural“ verziu robila prvýkrát - vlastne to bolo cielené na zdravú výživu vnúčat ... a čo by pre ne človek neurobil Mrkám Nepokazila sa mi ani jedna, tak tento rok robím zase.

Vaše hodnotenie: Žiadne
3.2
Priemer: 3.2 (5 hlasy)
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok