Pokovidový nešvár

V piatok som bola na rodičovskom združení na dcérinej strednej škole. Okrem iného som sa dozvedela, že medzi mládežou sa veľmi rozšíril nešvár nechodenia do školy. Neviem ako to tie decká riešia, či im rodičia dodatočne vybavujú ospravedlnenky, alebo lekári .. 

Na jednej strane sa vo svojom okolí stretávam celkom často s narastajucimi psychickými problémami, dôsledkom, ktorých je aj vynechávanie školy. Problémy s kontaktom s rovesníkmi, so sebou ...

Určite na tom, bude mať svoj podiel aj "lajdáctvo", neschopnosť rodičov ukontrolovať dochádzku? Len občas to asi nie je jednoduché. Ak sú mladí napríklad na internáte, alebo ...? Ostáva sledovať edupage.

V mnohých prípadoch takéto konanie končí komisionálnymi skúškami, aj vylúčením zo školy, či opakovaním prvého ročníka. Občas je to aj o neochote školy byť nápomocný pri výraznejších psychických problémoch. Je toho celkom dosť.

Asi potrvá, kým sa školský život aspoň čiastočne vráti do starých kolají, horšie že u niektorých mladých ľudí, to vôbec nebude jednoduché, občas ani možné.

Diskusie Naničmama.sk: 

Počuj, to nie je len pocovidový nešvár mládeže - ja to vidím aj u dospelých neškoloupovinných ľudí. Strašne veľa si ich zvyklo, že dostane určitú podporu od štátu. Pracovať? Načo?!

V máji, keď sestra hľadala personál som jej len hovorila - vydrž do leta, budú aj študenti, brigádnici. Prišlo leto a situácia ešte horšia ako zúfalá. Aj sa nahlásia, ale už potom sa chodí do práce ako sa im chce. Proste pracovná morálka 4-.

Fakt česť výnimkám.

Neviem z čoho tí ľudia chcú žiť.

U deciek som to nejak nespozorovala. Asi šťastie, že mladší nastúpil na strednú, tak má radosť z novoty a starší končí - tam zas nadšenie zo stužkovej, utužovačky kolektívu a tak. Joj - teraz ich beriem na týždeň na výstavu - teda staršieho, mladší ide robiť doprovod a tlmočníka starému otcovi len na 3 dni. Vieš aký má problém, že vynechá zo školy? To už zas extrémne sa tam on berie - až mi je to podozrivé. Chichocem saA tak plná škola mladých kočiek, 21 v triede, triednu majú tiež takú čaju, čo akurát v lete promovala - no, niekedy stačí fakt vizuálna inšpirácia a aj dochádzka je parádna. Váľam sa od smiechu po podlahe

Je fakt super, keď mladých zapájate aj do firemného života. Je treba využiť každú príležitosť sa niečo naučiť. Nikdy človek nevie, kedy sa to bude hodiť.

Priznám sa, že aj ja s prekvapením pozerám, že inzeráte o prijatí do zamestnania sú neustále okolo. Možno je problém, že chceme, aby všetci mali vysoké školy a potom si väčšina predstavuje svoju prácu len ako sedenia za počítačom. Ako najvyšší level. Ale všetky práce sú potrebné.

Super, že to chalani berú seriózne, dievčatá sú super motivácia. Naša to má v obrátenom garde, 3 chlapci a 25 dievčat, v každej triede, a ešte polovica  inaká. Úsmev

Výstava znie super. Áno

To je veru náročné, keď aj u dospelých je pracovná morálka o bodov. Včera som sa zoznámila s Ukrajinskou cukrárkou. Mala vlastnú cukráreň v Charkove a čo som videla prácu, tak pekné zákusky, torty ..., mladých učila, idem s ňou  spraviť rozhovor a recepty do časopisu Torty od mamy  aveľmi sympatická.

Tu na Slovensku teraz rozváža pomoc Ukrajinským rodinám. Zoženieš ubytovanie? Pošlem vám ju, tuším je tu so svojou mamou. Hambím sa

Nebudem zháňať nikomu bývanie. Úsmev Jednak to neni môj podnik, druhak je tu toľko háčikov až no.

Ty to bereš z inej stránky. Chceš pomáhať. Ja sa na to dívam ako hnusný zamestnávateľ. Veľký úsmev

 

 

Ja viem, ja viem, že to nie je jednoduché zo žiadneho uhla pohľadu. To bola skôr rečnícka otázka. Ubytovanie si mnohí vedia , chcú zaplatiť ak nie je veľmi drahé, len sa ťažko zháňa, preto som ho spomínala. 

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok