Linecké pečivo bez múky a masla

Pridal/a Kamila

Recept na výborné mandľovo - pudingové pečivo, ktoré sa ozaj dá upiecť bez múky a masla, alebo keď vás intolerancia donúti experimentovať ešte viac, ako by ste chceli.

Linecké pečivo bez múky a masla - recept
Porcie
Porcie
Čas prípravy
40 minút
Čas varenia / pečenia
8 minút
Celkový čas
48 minút

Ingrediencie

200gramovmleté mandle
1balíkZlatý klas
1kusvajce
4polievkové lyžicepráškový cukor
2polievkové lyžicekokosový olej
1čajová lyžičkaprášok do pečiva
1balíkvanilkový cukor

Inštrukcie

Do misky preosejem práškový cukor , pridáme mleté mandle ( ja som použila mleté blanšírované mandle z Lídla) , prášok do pečiva. Všetko zmiešame a pridáme vajíčko a kokosový olej (ideálne v tekutom stave) Cesto rukou v miske dôkladne vymiešame,  ide to rýchlo a dáme na hodinu do chladničky.

Potom ho vyvaľkáme medzi dvoma papiermi na pečenie. Ja som vykrajovala dosť natenko asi treba hrubšie 3 -4 mm. Vykrajujeme rôzne tvary, ktoré opatrne preložíme na plech s papierom na pečenie. (pri prekladaní si pomáham nožíkom, ale tým čudom na torty Hambím sa

Pečieme pri teplote cca 170°C cca 8 minút, alebo podľa skúsenosti so svojou rúrou. Možno vám posatčí nižšia teplota, závisí to aj do hrúbky cesta. Po vychladnutí naplníme obľúbeným džemom. U nás histaminová deva zvláda len čučoriedkový džem.

Koláčikov nebude tak veľa, predsa tu je orientačne polovičné dávkovanie ako pri bežnom lineckom.

Poznámky

Inšpirovala som sa receptom tu z Naničmamy od Tuti - Mandľové srdiečka bez múky, len som kokosoú múku zamenila za puding.

Postup: 

Linecké pečivo bez múky a masla - recept postup 1
Linecké pečivo bez múky a masla - recept postup 2
Linecké pečivo bez múky a masla - recept postup 3
Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (1 hlas)

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok