histamínová intolerancia

Hrnčeková bezlepková bábovka - recept

Hrnčeková bezlepková bábovka

Spraviť bezlepkovú bábovku je celkom veda, lebo len s bezlepkovou múkou bude suchá. Tá je dobrá tak akurát na piškótu a bryndzové halušky. Hambím sa Takže tradične experimentujem aj v rámci histamínovej intolerancie a bez mlieka.

Bezlepkový chlieb bez droždia a mlieka - recept

Bezlepkový chlieb bez droždia a mlieka

Odkedy má dcéra histamínovú intoleranciu pečiem jej írsky chlieb, ale postupne kvôli pretrvávajúcim problémom vyradila aj mlieko a neskôr aj lepok. To už bola iná výzva.

Hrnčekový koláč s banánom bez lepku a mlieka - recept

Hrnčekový koláč s banánom bez lepku a mlieka

Učím sa piecť vramci dcérinej histaminovej intolerancie a zároveň bez lepku a mlieka, lebo tomu sa vyhýbame obe. Po dlhom čase som skúsila niečo nové. Čučoriedky v koláči môžete nahradiť kúskami čokolády.

Linecké pečivo bez múky a masla - recept

Linecké pečivo bez múky a masla

Recept na výborné mandľovo - pudingové pečivo, ktoré sa ozaj dá upiecť bez múky a masla, alebo keď vás intolerancia donúti experimentovať ešte viac, ako by ste chceli.

Veľkonočná hrudka - syrek  z rastlinného mlieka - recept

Veľkonočná hrudka - syrek z rastlinného mlieka

Doma sme dve, čo nemôžeme mlieko a aká by to bola Veľká noc bez hrudky. Vyskúšala som verziu s rastlinným mliekom. Doma som mala len mandľové. to ma trošku výraznejšiu chuť, asi by sa viac hodilo ryžové. Nabudúce vyskúšam, tak či tak výsledok milo prekvapil

Fantastický mandľový koláč bez múky - recept

Fantastický mandľový koláč bez múky

Veľmi jednoduchý bezlepkový mandľový koláč s jablkami, ktorý nás úplne dostal svojou chuťou. Vhodný je aj pri histamínovej intolerancii. Ani robot nepotrebujete vytiahnuť.

Kakaovo - čučoriedková torta s pudingovým krémom - recept

Kakaovo - čučoriedková torta s pudingovým krémom

Recept s fotopostupom na jednoduchú tortičku vhodnú pre histaminikov. Bola to taká voľná jazda, asi ako vždy. S fotením sa hrala dcéra.

Mrkvové muffiny s banánom - recept

Mrkvové muffiny s banánom

Výborné hrnčekové šťavnaté muffiny v bezlepkovej,  bezmliečnej verzii a bez klasického cukru.

Zdravý jablkový koláč s banánom - recept

Zdravý jablkový koláč s banánom

Recept s foto postupom na fantastický hrnčekový koláč s jablkami, banánom, ovsenými vločkami a mandľami, bez tuku a  s minimom cukru. Recepty  prispôsobujem mojim intoleranciam, teda sú bez lepku a mlieka. S histaminovou dcérou sme sa fakt na ňom skoro pobili. Hambím sa Sú v ňom 2 PL kokosového cukru, nabudúce skúsim bez neho, lebo sladký bol dostatočne.

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok