Naj opátky

Popis

najlacnejší, najchutnejší, najjednoduchší, najrýchlejšie urobený aj zjedený a u nás nažiadanejší griláž(y) (y) (y) (y)

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Zdrojmoja najsamlepšia maminka:-)
Čas prípravy
15 minút
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
15 minút

Ingrediencie

  2 neplnené tortové oplátky zn. antoma
  10 dkg krystálového cukru+
  1 zmäknutý palmarín alebo hera
  2 vajcia
  1 vanilkový cukor
  2 polievkové lyžice kakaa
  za hrsť orechov prípadne kokosu

Inštrukcie

Píšem značku oplátiek, pretože so žiadnymi inými to nie je ono. Všetky prísady dáme do hrnca a poriadne rozmiešame. Vznikne z toho taká gebuzina s kúštičkami tuku, vtedy je to dosť. Varíme na miernom ohni a neustále to miešame. Tuk sa rozpúšťa a zmes tmavne. Treba dostatočne uvariť, kvôli vajíčkam, ale neprevariť, pretože sa oddelí tuk od zvyšku a vajíčko sa spečie s kakaom:-P Mám odskúšané(giggle) Najlepšie sa to dá rozoznať, že po bokoch hrnca a aj za ťahom varešky zostávajú biele stopy, vtedy je to hotové. Skúsime či je to dosť sladké a vsypeme za hrsť na jemnulinko pomletých orechov alebo kokosu a poriadne rozmiešame. Necháme chvíľu chladnúť. Natierame na oplátky. Netreba ich dávať veľa, stačí po 4 oplátky. Polovica jedného balíku nám zostane na budúce:-) Primerane zaťažíme a necháme stuhnúť. Ozdobíme podľa chuti- poliatim čokoládou, namočením v čokoláde ale aj ničím:-) :-)

Poznámky

Nech je 50 druhov koláčov, dokonca aj rôznych podobných, napr. so Salkom, vždy sa prvý zje práve tento. Čím to je, treba vyskúšať a posúdiť:-) PS: odporúčaná príloha? Víno? EE. Sviečky? EE. ... asi... buď po A - prázdny byt- aby zostalo viac šikovnej kuchárke(giggle) alebo po B byt plný, aby jej nezostalo nič ale pochvaly a mľaskanie ju vyniesli až do neba. Čo sa vám hodí, si vyberte:-)
Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené

Komentáre

akurat dnes idem robit grilaz a rozmyslam co s tym...vcera mi prihorelo jedno salko do likeru...dnes rano medove kolieska...
ja to skusim...

držím palce. Posunúť recept si na seba berie aj zodpovednosť, že ak sa nepodarí, bude sťatá hlava(giggle) Ale ja dúfam, že sa podaril ako mal- ja som ho robila včera a veru, bezkonkurenčný(giggle) ÁnoÁnoÁno Daj vedieť, som zvedavá:-)

vyskúšam aj ja takéto plnené oblátky a potom ťa chválou
vynesieme do sladkého neba:-* BozkávamBozkávam

možno aj nie. Ale na mamininé spomína dodnes moje kamarátka- vraj všade v okolí sa robia (mamy, babky,...), ale tieto sú bezkonkurenčné(giggle)
Tak ak sa podaria, minimálne jedlé to bude:-)
Som zvedavá:-)

pocuj, oplatka, kde mam recept na kapustnicu,ha?:-P

pošlem, ale musím ho najskôr vydolovať od A do Z od maminy. Sama som ju ešte nerobila, toto budú prvé Vianoce. A naši teraz kupovali auto, škodka sa im rozpadla doslova pod zadkami(giggle) a tak majú behačky. Ale sľubujem čo najskôr:-) ÚsmevÚsmev

dobre, dobreeeeee Úsmev
nezabudni na mnaaaaaaa Úsmev budem sa ti pripominat Úsmev

zatial mam presne tie antomy...ale dnes mam blby den...vsetko coho som sa chytila som pokazila...

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.