Opäť raz prechádzam pohľadom tie „zbytočnosti“
vo vitrínke – bola výstaviskom mojich najväčších pokladov celé detstvo a je ním po dnes. Malá gumená figúrka psíka, kúpená na dovolenke v Siófoku pri Balatone (Foxi Maxi sa volal), čo bola mojím talizmanom na cestách; šporkaska – drevenička z Poľska, v ktorej sú najdrobnejšie mince zo všetkých krajín, ktoré som precestovala ja alebo moji blízki.....
Keď prídem ku krásnej ružovučkej mušli, už nestačí hladkať pohľadom, beriem ju do rúk – priložiť k uchu, ako to často vídať na reklamných plagátoch si ju nemôžem, nemá ten správny tvar a jej dve časti po tých rokoch už nedržia pokope – ale aj tak počujem ten uspávajúci nežný šum mora......
Bolo to už ozaj dávno – ani neviem, či si to vlastne ešte pamätám, alebo je to už len príbeh, ktorý si „upravila“ moja fantázia tak, aby som ja bola tá princezná a on ten krásny, rozprávkový princ. Mala som 6 rokov a priedušky „na dranc“ – viac chorá ako zdravá – keď detská lekárka odporučila mojim rodičom čo najčastejší pobyt pri mori. Dnes by to možno bola otázka financií – kedysi to bola otázka komplikovaných cestovných formalít. Do krajín ako bola Juhoslávia úrady nie vždy boli ochotné pustiť celú rodinu a tak som sa vo vlaku smerujúcom do Splitu ocitla len so svojou mamou. Už vo vlaku nás osud spojil s partiou mladých krásnych slobodných „kočiek“, s ktorými sme potom neskôr boli aj ubytované na jednom priváte. Mamina bola zrejme celkom rada, že sme nezostali osamotené a tak sme aj na pláž chodili spoločne a samozrejme, hneď od začiatku sa okolo nás začali vyskytovať aj „plážoví inžinieri“. Vysokí, vyšportovaní, tmavovlasí, opálení, krásni.......
Aj mimo letných pláží cesta k vyvolenej často vedie cez mladšieho súrodenca a ani teraz to nebolo inak. Jedna z našich mladých dám si ma obľúbila, a musím priznať aj ja ju – a osvedčená schéma začala fungovať: spolu s Predragom (tak sa „náš“
princ volal) ma učili plávať, potápať sa, chytali sme hviezdice a morských ježkov. Bola som v siedmom nebi, lebo som samozrejme bola presvedčená, že tým objektom záujmu som ja, nie moja „opatrovateľka“. Niet sa čo diviť, že keď som sa dozvedela, že ide s Predragom na loďku potápať sa do hlbokej vody iba ona, tak som žiarlila ako pes ......
Slzy nemali konca – kraja, nepomáhali argumenty, že neviem poriadne plávať, nie to ešte potápať sa v takej hlbokej vode, že je to nebezpečné. Jediné, čo som vedela a čo mňa trápilo bol fakt, že mi môjho princa niekto „ukradol“. Prvá „letná láska“ a hneď taká „tragická“. Tragédia ale trvala len do ďalšieho dňa, keby mi Predrag doniesol tú najväčšiu a najkrajšiu mušľu, akú som kedy videla a dal mi ju so slovami, že je len a len pre mňa.![]()
Letných lások bolo odvtedy dosť, ale žiadna už nebola taká ako táto prvá, ktorú mi ešte stále pripomína krásna ružová mušľa v mojej vitríne suvenírov.![]()
Jéj, adus, venuj ho tej mojej kámoške, takú radosť by som jej urobila.ona o tom ešte nevie, ale keď to pre ňu vyhrám.....
práve mi volala, že si jej syn zlomil ruku a práve tú, čo s ňou píše.A ešte k tomu mu ju museli operovať, myslím, že má toho dosť, chúďa.
![]()
A príbeh je krásny, ako vždy od Teba.![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Adus, to je milý príbeh![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Ked som si precitala nadpis, chcela som ti napisat "priloz si ucho k musle ako ja"
Milujem musle a este viac leto.. asi prave preto, ze je plne neskutocne krasnych zazitkov.. moja prva letna laska sa volal Alberto, bol to spaniel z Barcelony a ja som mala 15..videli sme sa este rok na to, bola som neskutocne zamilovana a doteraz je to laska, ktoru nikto neprekonal.. nikdy ma totiz nestihol sklamat
Mimochodom.. moj talos je ako jeho verna kopia
Ked som mojej kamaratke z pubertalnych cias ukazala talosovu fotku, tak mi len povedala "Ja som ho uz predsa niekde videla.. ved to je cely Alberto"
Tak tych juzanov mam asi niekde zakodovanych ![]()
ADUS.. dik za krasny clanok s este krajsimi spomienkami ![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Eifi,
táto sa nedala k uchu priložiť - to nebola taká tá zatočená, ale mala taký ako keby vejárovitý tvar - ako tie čo sú v nich perly, len je teda pooooodstatne väčšia a naozaj prekrásne ružová.
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Adus, to je tak pekné
![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
![]()
Eva ![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
moooore o mooooore....krasny pribeh adus, akurat som pred nedavnom nahovarala lenku aby spiskala blog o dovolenkach a mori...
ale my sme to skor tahali tym smerom, tipicka slovenska dovolenka...ohnuta v rajcinach alebo u brata na malte ![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Jáááj, však aj také by sa našlo, keď nahodíte tému, pridám sa - už aj viem presne, čo by som napísala![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
...
pekné![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Krásne čítaníčko Adus. ![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Všetkým veľmi pekne ďakujem
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
uplne tu na mna dychlo leto a morsky vzduch..krasne ![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Dobre, takže, v prípade že bude vylosovaný môj príbeh venujem ho vyvykinej kamoške a jej synovi.
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
,máš to u mňa, ty máš ale dobré srdiečko.
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Jáj, vyvyka, ono sa ľahko rozdáva, čo nemáš a čo ťa naviac nič nestojí
![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
moja, ide o to, že chceš, vieš?A na to dobré srdiečko, ja viem o čom píšem, aj mne si hne´d bola ochotná pomôcť a aj si pomohla.
![]()
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Tak, som poslúchla, príbeh som pridala, len nemám komu venovať, tak zase aj v mojom prípade bude musieť asi niekoho "navrhnúť" Kamilka.