Hor sa s perinami na mráz!

Konečne máme zimu,  ako sa patrí, aj s voľajakým sniežikom. ÚsmevA dokonca mrznúť ma a celkom slušne, aspoň voľakde. Najväčšie mrazy by mali byť vrak v nedeľu aj v priebehu dňa. Ideálny čas vyhodiť na mráz, všetko čo sa dá.

Dobre, deti a manžela nemusíte, keď tak len na prechádzku do prírody. ÚsmevPerinám, paplónom, vankúšom, matracom a vraj aj kobercom mráz prospeje. Mal by zatočiť s roztočmi. Už len im nájsť bezpečné miesto na tom mraze, aby sme ich nemuseli pri silnejšom vetre naháňať po celej dedine, sídlisku. 

Dievčatá, prajem vám pekný víkend. Úsmev

Diskusie Naničmama.sk: 

Dobre, že si pripomenula, ak bude mráz, tak veru pôjdu na balkón

podla toho ako ma učila jedna aj druhá starká a potom ako som sa vydala staršia suseda tak von jedine to čo je z rúna apod...

to čo je z peria len po Ďuri-t.j.24.4!Slnko

kedysi ked sme sa nasťahovali do nového domu ja ako mladá gazdiná hned v peknom počasí možno marec som vyhodila na balkon periny a za chvilku už mi na dvere klopkala suseda "vraj schovaj tie periny ešte nebolo ďura to len chorobu si privoláš..."

no teraz ked si každý a ešte aj počasie robi čo chce -pranostiky asi neplatia..

 

ale zas palony z umeliny snad moze Úsmev U nás sa všetkému hovorí perina Hambím sa

mna kedysi zjazdil syn. V lete som milovala dať periny von na slnko. A že to vraj len roztoče v tom podporujem. Že to treba v zime na mráz dať, aby to vymrzlo. Že sa na biologii také učili.

Ak si dobre pamätám, tak z peria máme iba vankúše doma, ostatné je ktovie, čo

Ked sme davali cistit perie, tak pani vravela: vetrat nie na priamom slnku. Vtedy sa vraj akosi poškodí. Takže mráz áno, ale nie slnko. Aj kožušina môže byť. Ja zas počas silných mraziv vyberám a čistím mrazák. Artkické mrazy sú skoro ako mínusy v ňom, tak nech si aspoň pár hodín odpočinie. Veď inak ide 24hod/365dní .
Joj ano, aj na odmrazenie mraznicky je skvely cas ;)

mraznička to je už automatické..koberce mám rada ked je viac snehu vyhodiť ich na ten sneh a riadne vyklepať-sú ako nové.

áno na mráz kožušiny,rúna..tým to urobí dobre.

A to perie naozaj do slnečného dňa ale do tieňa-nie priamo na slnko.

S perim, mam plneny asi len jeden vankus, zvysok umelina. Dnes u nas snezilo, tu a tam, tak snad sa zajtra podari.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok