liatinový hrniec

Kúpila som si liatinový hrniec, viem, že varenie je v ňom super. Ake poradíte ako ho správne používať?
Na webe som toho veľa nenašla.
Ďakujem za radu.

Diskusie Naničmama.sk: 

nuž, ja som mala liatinový oválny hrniec, ale používala som ho ako pekáč, dobre sa v ňom pieklo, kurča, chlieb. Chlieb bol lepší ako na obyčajnom plechu. A na pečenie som ho veru používala roky.

K vareniu sa veru nevyjadrím. Ale spomenula som si teraz, že preto som sa držala zubami-nechtami toho chleba, lebo praskol, čiže nič riedke tam nemohlo ísť. Tak dám asi len radu, že pozor na otlky, aby ti nespadol, alebo o niečo nebuchol. Nám sa napokon zlomil na dvojo.

Úsmev U mňa má liatinový hrniec široké spektrum použitia. Presne ako písala crystall, chlieb - teda všetko čo sa dá piecť, aj kurča či akékoľvek mäso. Ja osobne k mäsu nepoužívam olej ani žiadny tuk, len kúsok podlejem vodou, prikryjem a pred dopečením odkryjem. Je v tom fantasticky mäso mäkučké, šťavnaté a chutné. Tiež v ňom robím rizoto, kološvársku kapustu, všetky možné guláše a omáčky. Je to najviac využívaný riad u mňa doma:)

ozaj a zabudla som... perfektné sú v ňom pečené zemiaky, aj živánska a vlastne všetko čo do neho hodíš:)

Prosím kto môže pridaj foto,ďakujem.

Ja v ňom pečiem aj chlieb a mám aj panvice:
http://kotliky.sk/index.php?main_page=product_info&cPath=16_46&products_...
Klaudia17 -klikni na link. ÁnoÁnoÁno

ena74 v tom linku je aj ošetrovanie liatinového riadu. Tlieskam

Moja svokra iba v ňom vysmážala a všetko počnúc šiškami cez rezne, mylím že to je hrniec úplne na všetko od ryže Slnko

Peggynka ďakujem. KvietokSlnkoKvietok

klaudia, ahoj, foto nemám, už som vyhodila, ale vyzeral tak isto ako v tom linku. Ja som ho mala od rodičov a tiež predtým v ňom robili všetko to, čo margori píše. Samé chutné veci z toho vyšli.

OK,ďakujem. Kvietok

Ahoj dievčatá, ja mám problém a prišla som si po radu... Dostala som mega drahú liatinovú panvicu od mamy a vôbec mi na nej nejde nič smažiť.Všetko sa chytá, strašne dlho sa nahrieva a potom je moc horúca, takže všetko spáli. Keď stlmím plameň, tak zase nedrží teplo a postupne chladn... Čo robím zle? Takto sa proste vraciam ku svojej starej panvičke za 20 eur...

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok