Hľadám recept na mintovú polievku

Ahojte žienky,

poprosila by som vás o recept na mintovú polievku. Je to špecialita - varieva sa v  Oravskej Lesnej, možno aj v iných dedinách. Ak niektorá pozná recept, budem vám vďačná.... prajem všetkým krásny deň.    

Diskusie Naničmama.sk: 

Veľmi pekne ďakujem, určite vyskúšam.... prajem vám pekný deň

Ahoj, 

minta, mintka je v goralčine, v slovenčine hľadaj recepty pod Ligurček-om. 

Na polievku by bolo najlepšie, teda ak máš možnosť, sa spýtať priamo dotyčnej gazdinej. Polievka sama o sebe nie je určite špecialita dediny, to závisí od gazdinej, kam to hodí. 

Moja mama mintku napr. dávala do všetkého. Ešte aj z ryže som vyťahovala vecheť (viazaničku). Podľa starého varenia  v Lesnej sa hádže celý list so stonkou, nesekané, potom sa vyberie. 

U MM v rodine dávali mintku len do hovädzej polievky a tá sa podávala s varenými zemiakmi. 

Skús popamäti navariť polievku, ako si pamätáš a hoď tam ten ligurček a uvidíš. 

Kočky Ti na polievky s ligurčekom skôr zareagujú nejakou radou, možno sa trafíme do toho Tvojho receptu. 

Ide do mäsitých polievok, omáčok... By som poslala aj link, ale neskopírovalo mi to, tak si daj do googla ligurček a nájdeš, do čoho je vhodný. 

 

Janka.k má u mňa sto bodov. Krásne. Myslím, že by to šlo aj podľa toho receptu, len vymeníš tú vňaťu petržlenu za mintu. Priměŕene :-). 

 

 

 

Veľmi pekne ďakujem, skúsim ešte pogúgliť, a vyskúšam aj polievky podľa uváženia..  Prajem vám pekný deň. :-)

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok