sušička ovocia

Dievčatá podeľte sa so svojími skúsenosťami. Mám novu sušičku ovocia. Ako efektívne využiť čas na sušenie? Naložíte jednu várku ovocia a úplne vysušíte, alebo poprekladáte po krátkom čase už zosušené a doplníte nanovo nakrájaným ovocím? Prvú várku som dosúšala iba dve tri hrste a prišlo mi to plytvanie elektrikou, kedže mám na sušenie vela jablk a teda vela várok. Teraz druhú várku som poprekladala doplnila zatial na dve sitá čerstvé a počítam, že ešte zosypem a doložím. Len neviem, čo je EFEKTIVNEJSIE? Dakujem za vzácne skúsenosti, v mojom okolí nik nemá sušičku.

Diskusie Naničmama.sk: 

Ja prekladám v rámci jednej várky. Spodné sito za vrchné a tak. V strede sa suší rovnomernejšie. Polosušené nedokladám čerstvým ovocím.
Suším v jednom cykle na 5 sitách - aspoň moja sušička je taká.
Počas sušenia aj pootočím sitá - sprava doľava a opačne - podľa potreby Úsmev
Suším hlavne slivky, jablká, hrušky a skúšala som tento rok aj čerešne.

ahoj, ja zosypem to čo je usušené, ale vždy mi zostane 1-2 pláta, ktoré treba ešte dosušiť. To dám uplne naspodok a na tie zvyšné pláta dám nové ovocie. Takže suším naraz aj nové aj polousušené a nikdy sa mi s tým nič nestalo. Vždy mám veľa ovocia a kým by som čakala kým sa mi to presuší postupne, tak by som sa načakala. Takto je to rýchlejšie a podľa mňa aj efektívnejšie :)

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.