Zavárané zelené paradajky

Popis

Sú výborné v zime. 

Zavárané zelené paradajky - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
Čas varenia / pečenia
Celkový čas

Ingrediencie

3kilogramovzelene paradajky
2kusycibuľa 2ks väčšie
2strúčikycesnak 2-3 struciky
10kusykorenie čierne celé
ocot - voliteľné
soľ + voda podľa potreby
nakladač DEKO -nálev

Inštrukcie

Paradajky umyjeme pokrájame na štvorce a poukladáme do fliaš. Navrch do každej fľaše dáme trochu cibule, cesnaku, celé korenie a soľ. Na každú fľašu 1 lyžica soli .

Dáme zovrieť 2 litre vody s octom a nakladačom  a zalejeme.

Vaše hodnotenie: Žiadne
1.333335
Priemer: 1.3 (3 hlasy)

Komentáre

Zavárané zelené rajčiny miloval môj muž. Po jednej relácii, kde to nejaký výživový poradca okomentoval ako nezdravé, dokonca toxické, som to nerobila. Určite by si dal, keby doma bola taká možnosť. Baby píšte, či je to iba fáma, či pravda.

Zelené paradajky obsahujú solanín. V istom množstve je jedovatý. Ale ak nezje na posedenie celý pohár, ale len 2-3 menšie kúsky, tak to zvládne :)

Vraj sú určite zdravšie  ako tie kúpené v obchode kde tiež dozrievajú pomocou chémie.

Neviem, ja také veci neberiem, lebo vždy sa použivali zelené paradajky, ja som skôr do čalamady pridávala. teraz budem robiť čatní, zistila som že zelené paradajky mi robia menší problém ako dozreté.

Inak - ja som dostala jednu paradajku  a bola stále zelená až ked začali opadavať plody tak som pochopila že je to odroda zelená a je naozaj chutná.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok