Žihľavový sirup

Pridal/a dasa_

Experiment z mladej žihľavy

Žihľavový sirup - recept
Porcie
Porcie
Čas prípravy
20 minút
Čas varenia / pečenia
40 minút
Celkový čas
1 hod

Ingrediencie

2zväzkyžihľava
1kilogramcukor
 litervoda
1kuscitrón
1čajová lyžičkakyselina citrónová

Inštrukcie

Vršky mladej  žihľavy očistíme a umyjeme. Citrón umyjeme v horúcej octovej vode a nakrájame na kolieska. Pripravíme si väčší pohár, vypláchneme ho vriacou vodou. Postupne do neho uložíme malú vrstvu žihľavy, posypeme cukrom, pridáme kolieska citrónu a opakujeme. Celkovo minieme cca 250g cukru. Nakoniec to celé zaťažíme napríklad menším pohárom naplneným vodou a necháme v chlade dva dni. Žihľava s citrónom pustí šťavu. Vylisujeme ju, ak treba aj precedíme cez husté sitko..

Zvyšný cukor aj s vodou varíme asi pol hodinu. Potom pridáme vylisovanú šťavu, krátko povaríme. Nakoniec pridáme citrodeko. Nalievame do vysterilizovaných fliaš a ešte horúce zatvárame. Vrch fliaš môžeme pred zatvorením potrieť alkoholom.

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (1 hlas)

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok