Keď sa nedarí zaspať

Nedávno sa mi dostalo takejto rady. Vraj keď sa véééľmi nedarí zaspať, treba sa otočiť na posteli, tak že si hlava  a nohy vymenia miesto Pohoda Tuším v utorok som to vyskúšala, bo som už nevedela čo so sebou.

Tak som preložila vankúš na opačnú stranu, otočila seba a perinu a napočudovanie celkom rýchlo zaspala. Niežeby som sa v noci párkrát nezobudila, (ale budím sa stále), aby som polodezorientovaná zistila, že hodinky mám voľakde inde a kraj postele tiež ... Chichocem saVeľký úsmevVáľam sa od smiechu po podlahe

Dievčatá, čo robíte vy, keď ste už zúfale z toho, že neviete zaspať a ráno treba fungovať? Bo kebyže nemusím vstávať, relatívne skoro, ta vezmem knižku a čítam, kým sa neunavím, nedočítam knihu ...Hambím saPohoda Mám na mysli taký skôr jednorázový problém, ako napr spln, nov, erupcie na slnku, PMS, zbesilá hlava ... Však vždy sa voľačo nájde. Hambím sa Dlhodobejšie problémy so zaspávaním sú už asi o inom.

 

Diskusie Naničmama.sk: 

a nie je jedno, či zoberieš knihu a čítaš alebo sa urputne snažíš zaspať a nedarí sa?

Kedysi dávno som čítala, že to zaspávanie na nás ide v takých lnách, ktoré sa striedajú cca po 1,5 hodine. A že keď prešvihneš ten správny čas, je zbytočné sa snažiť. Treba počkať na ďalší vrchol krivky.

Ked pri knihe riskujem, ze nebudem vediet prestat čítať... ;) ale obcas aj po nej siahnem.

Hmmmm - normálne by som povedala, že neviem. Lebo odpadám do postele a spím za chôdze z kúpeľne. Ale včera som dala asi neskoro kávu či čo sa chystalo na mňa - nedalo sa mi zaspať. To sa snažím "chytiť" dych spiaceho stvorenia pri mne - buď je to decko, alebo manžel, alebo pes. Tak sa stíšim i ja zvyčajne. A vymýšľam si scenáre kam pôjdem a napr. vizualizujem ako požehlím a upracem alebo ako budem niečo šiť. To ti sú TAKÉ BÁCHORKY - proste niekde pri navliekaní cverny do mašiny, už len pri tej predstave zalomím. Chichocem saChichocem saChichocem sa

Inak - asi by som to nesilila. Išla by som sa prejsť so Zet - kľudne aj po polnoci, nemám problém. Alebo upratala kuchyňu.

V období svojej nespavosti som tú zmenu polohy vyskúšala. Vôbec nikde som o tom nečítala, ale zo zúfalstva, keď už som nevedela ako zaspať a niekoľkokrát som pretočila vankúš aj prikrývku....raz ma napadlo pretočiť aj seba Chichocem sa ....a fakt zabralo to. Tam kde mali byť nohy bola hlava a opačne.

Mám vyskúšané ešte dva postupy a jeden vždy zaberie.

Modlitba - taká moja - rozhovor s dušou to nazývam - a väčšinou zaspím ani jej nedopoviem, čo som chcela Úsmev

a posledná metóda je "zhoď záťaž" - zoblečiem si nočnú košeľu a spím len tak Hambím sa Má to na mňa priam narkotické účinky Chichocem sa Akoby som sa fakt zbavila nejakej záťaže s tým odevom a zaspím pomerne hneď a tvrdo. 

Ta ty si aká šikovná Áno

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok