Očkovanie detí

Rýchlo sa posúva spodná veková hranica očkovania proti kovidu. Neviem či už otvorili čakáreň pre 12 -16 ročných, alebo tak  spravia do týždňa. Staršie deti 27, 25 a 22 sú zaočkované prvou dávkou Pfizeru, starší syn aj druhou. Potvrdilo sa aspoň u neho, že pfizer, má väčšiu reakciu po druhej dávke, asi opačne ako u Astry. Dnes v noci sa klepal pod dvoma perinami. Nás čaká vo štvrtok druhá dávka Astry, snáď to bude lepšie ako po prvej, aspoň u mňa.

Ostala nám deva 15,5 ročná a ja zvažujem či ju treba dať zaočkovať. Veľké deti sa rozhodovali samostatne, o očkovaní boli presvedčení viac ako ja. Najmladšia zahlásila, že načo ju treba očkovať, že v jej veku nie sú ťažké priebehy, ale že rozhodnutie nechá na nás. tak neviem.

Posledne behám dosť po lekároch niektorí sa trochu s zvláštne tvária pri tejto téme. Minimálne kožná vo veľkom pripúšťa vedľajšie reakcie ... Deva má histaminovú intoleranciu a neviem . Na druhej strane nik neviem, že ak o 40 rokov pôjde okolo pandémia, či jej takáto informácia v imunitnom systéme môže pomôcť, alebo naopak očkovanie ešte niečo spustí. Skúsim sa poradiť s jej doktorkou, ako to vidí ona.

Dievčatá, ako ste na tom vy s rozhodovaním sa o očkovaní u starších detí?

Diskusie Naničmama.sk: 

Manžel je proti, ja za a decko aj chcelo aj nechcelo. Veľký úsmev V rámci toho, že pre neho nie sú veľké riziká v prípade choroby a prípadné obmedzenia v živote ako neočkovaný človek sa ho netýkajú, dostávam sa k názoru manžela.

Kým silno nebude mať mladý záujem - v štýle aj ja chcem, keď ste vy - tak to riešiť zatiaľ nebudem. Starší čaká na vakcínu od 29.4 - má 3 okresy zapísané.  Ktohovie, kedy by toho nášho 14ročného očkovali. Mrkám

To vážne starší tak dlho čaká? U nás to ide na východe rýchlejšie, zrejme menší záujem a v tom velkokapacitnom to ozaj ide ako na beziacom páse. 

Stále neviem, čo s devou, ani tak, ani tak. Skúsim zavolať jej doktorke, ako to vidí ona.

Daj vedieť, čo doktorka na to. Ja skúsim tento týždeň sa asi poradiť tiež - mali by nás nejaké prehliadky tuším čakať, tak si checknem termíny a k tomu to spomeniem.

Mala som argument - "donesie ti to zo školy" - šak hej, môže sa stať, ale to môže aj potom doniesť. Na druhej strane sa potom postupuje asik inak, aspoň si myslím. Ktohovie.

Add termíny - 7 týždňov som čakala ja. Si to človek aspoň má čas rozmyslieť Veľký úsmev

Inak - KO okolie má z nedele údaj že 68 čakateľov na 1. dávku.

Trenčín - 3884. Ja neviem, ako to rozdeľujú. Rybníček asi zle neposlúcha, tak nič nedostaneme Váľam sa od smiechu po podlahe.

rozmýšľali ste aj smerom: "stretnutia so starými rodičmi"?  Veľmi ťažké rozhodovanie

Tu sú strašne zmiešané informácie ohľadom ochrany po očkovaní.

Veď očkovanie nie je 100% ochranou. Takže nakaziť sa môže aj plne očkovaný. Hlavným prínosom je ľahší priebeh v prípade nakazenia - takže v podstate chráni jedinec sám seba, až toľko okolie nie. Skôr by som sa bála ľahkého a nediagnostikovaného priebehu u puberťáka.

Starí rodičia z jednej strany očkovaní sú - s tými sme v dennom kontakte nonstop.

Druhá strana je napoly očkovaná, no tam nejaký častý kontakt nie je. Už roky máme pravidlo, že práve pri najmenšom podozrení na infekciu sa ruší návšteva, nakoľko imunitný systém je tam veeeľmi krehký.

Inak - dali ste mi inšpiráciu.

Sme sa chystali ako budeme, keď sa bude dať cestovať a tak. Však teraz sa dá.

A pozerala som - očkovanie Košice okolie, že 71 nahlásených. Úplný humor oproti Trenčínu - 4145. Hodím doma diskusiu, že či sa na východ nepôjdeme vláčikom odviesť. Úsmev4,5 hodiny tam - niekde niečo kukneme a 4,5hod spátek. Očkovacia turistika a la Banášová Váľam sa od smiechu po podlahe.

Idem googliť niečo bližšie.

Juj ten Fico nemal pravdu - na východe majú voľné očkovacie kapacity. Mrkám

Chichocem saVeľký úsmevVáľam sa od smiechu po podlahe, že spoznávame Slovensko s očkovaním. Pohoda

Takže náš upgrade.

Piešťany sme pripísali - do minúty má starší termín na budúci týždeň.

A mladší si rozhodol sám - normálne vlastný názor, že chce, pýtal sa na negatíva. Takže registrovaný je tiež. Okresy má 4 napísané.

U nás už začali očkovať aj veľké obce. Len teda dopredu musia zozbierať dostatočný počet záujemcov. Syn ide takto zajtra. Aj s kamošmi

Takže dnes som telefonovala s detskou lekárkou, že odporúča očkovanie,  z viacerých hľadísk, že deva bude chránená a bude chrániť tých čo sa nemôžu dať zaočkovať .... A to voľakedy dosť neodporúčala očkovanie proti chrípke, občas aj homeopatiu na vyžiadanie odporučí, takže úplne jednostranná nebude. Tak sme ju zaregistrovali, uvidíme ako to bude s termínom.

moje deti - 17 a 22 už majú prvú dávku. prihlásili sa do čakárne s tým, že hocikde na Slovensko. Evičke prišiel termín do Prešova, Samkovi pár dní na to do Košíc. Tak sme malo očkovaciu turistiku. U nás v Žiline by zrejme museli čakať dlhšie. My sme zástanci očkovania. A ak by boli deti mladšie, dali by sme ich zaočkovať. Kolektívnu imunitu sa podarí dosiahnuť len tak, že bude dostatok ľudí zaočkovaných. A výhody kolektívnej imunity budú potom požívať aj tí, ktorí očkovanie odmietajú.

Keď sme boli deti my, absolvovali sme rôzne očkovania. Aj naše deti sme dávali zaočkovať. Vďaka tomu vymizli, alebo skoro vymizli rôzne hrozné choroby. Ja trošku nerozumiem tomu bojkotovaniu očkovania.

Ja niektorým obavám aj celkom rozumiem. Kvôli zdravotným problémom teraz viac behám po lekároch a niektoré reakcie na očkovanie sú také rozpačité.... , napríklad u kožnej ...  Ale uvedomujem si dôležitosť očkovania, však budeme všetci šiesti zaočkovaní, traja sme po druhej dávke. Plusy prevažujú nad možnými rizikami.

Toto neni váš rodinný prípad, je to môj "problém" z okolia.

Stretla som sa totiž aj ja s protiočkovacími názormi. Že nevedia čo im je úplne je. A že ako potom môže telo zareagovať. Po doktoroch sa im nechce. Ale problém, že jedna krabička denne cigariet padne, cez víkendík nejaká oslava sa pritrafí - to problém so zrazeninami nikto nerieši.

Niektorí majú zvláštne zmýšľanie. A fakt prízvukujem, že sa to vás netýka - ja len som to potrebovala dostať von, keď Evka začala. Chichocem sa

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok