VITILIGO

Ahojte všetci,
Má prosím Vás niektorá skúsenosti s liečbou VITILIGA prípadne nejaké rady a tipy ako ho zastaviť?
Ďakujem

Diskusie Naničmama.sk: 

Vitiligo sa dá ťažko liečiť,ale odporúča sa pri ňom jesť tmavé bobuľové ovocie(napr.čučoriedky,čierne maliny),je jedno či v kompóte,džúse alebo za surova.Kamarátovi týmto spôsobom zmizol veľký fľak na tvári.

Ajka ďakujem veľmi pekne za radu. Viem, že je ťažké s tým niečo robiť, sama som už vyskúšala akupunktúru, krémy, homeopatiká. Ťažko posudzovať ako by to vyzeralo bez týchto zúfalých pokusov, možno by to bolo ešte horšie, ale rada by som, aby sa to minimálne zastavilo. Počula som už aj o možnom súvise s konzumáciou mliečnych produktov.
ĎAKUJEM za tento tip a už si aj bežím niečo také nakúpiť.:-)

Kamarátovi túto radu dala lekárka,ja som jeho manželke dala ochutnať pečený čaj v ktorom boli aj čučoriedky aj čierne maliny a fľak sa mu upravil,už ho nemá taký výrazný ako bol.

Sestra chodí každý rok s dcérou do Bulharska, vraj Čierne more je dobré na vitiligo a ešte používa krém Vitix. Stojí cez 1000 bývalých Sk.Počula som, že je to dáky problém s pečeňou a je dobré brať niečo na podporu pečene. Myslím že homeopatikum Help.

Ajka, môžeš mi prosím ťa napísať čo je to ten pečený čaj a kde sa dá kúpiť, prípadne ako so ho pripraviť. Veľmi ma táto informácia zajala.
Ďakujem aj tebe Nelka. K moru sa snažíme chodiť, i keď v Bulharsku som ešte nebola. Krém vitix mám a pravdu povediac mne nezaberá, ale je to veľmi individuálne. Vyzistím si info o tom helpe, určite vyskúšam.
Ďakujem Vám, nie je príjemné meniť sa na dalmatína.

Ďakujem Ajka, si zlatá. Prajem všetko dobré.

Ďakujem,aj tebe želám všetko dobré.Snáď som ti aspoň trochu pomohla.

mám vitiligo a z vlastne skúsenosti viem, že nepomôže vôbec nič. skúšali sme takú liečbu, onakú liečbu a výsledok nulový. tu ide len o prekrytie fľakov, keď ich máš na viditeľnom mieste. viac urobiť nemôžeš. ja to mám odmalinka, chvalabohu sa mi to nerozširuje a mám to na miestach, ktoré bývajú prekryté ošatením.

Ahoj samara. Ty si celkom iný prípad. Máš to odmalička a zastalo to. Mne sa to začalo v dospelosti a pomaly sa to rozlieza. Viem, že je ťažké s tým bojovať, ale je to veľmi individuálne a môj názor je, že to súvisí so psychikou a životným štýlom. A nikdy nueverím, že je nereálne to zastaviť, i keby to bola pravda. Nechcem sa stotožniť s touto predstavou a viem, že sú ľudia (Ajka mi to potvrdila - ďakujem za to), ktorí to dokázali. Snažím sa popracovať na sebe, na pohľade na život, prioritami - verím, že toto je cesta. Všetko ostatné sú doplnky, ktoré ti osve nepomôžu. Len kombinácia dobrá psychika + podporné prostriedky môže pomôcť. Ale musíš veriť. Skús to.

Dobrý deň prajem mam chorobu Vitiligo okolo oči na rukách škvrny a čo mi najviac prekáža je na genitáliách a už som vyskúšala všetko možne čo som sa dozvedela tu na tej to stránke.Mám 41 a začalo sa to veľmi pomalí pred 10 rokmi a tak vás prosím o radu čo by som mala robiť aby sa to aspoň zastavilo a nerozširovalo sa mi to ďalej.Ďakujem vopred za radu

Mária tento problém sa dá riešiť, je to beh na dlhé trate, ale dá. Ak chcete, napíšte mi na motylik7 - zavináč - gmail.com, pokúsime sa to dať do poriadku.

Ja mám sestru,ktorá to má od 26-8 rokov. Pobehala vtedy všetkých možných lekárov aj kapacity v Rakúsku. Dostala fľašu malých piluliek /vitamíny/ tiež jej povedali, že nič na to nieje. Pomohlo jej trochu tehotenstvo,kedy sa tie fľaky niektoré zaplnily a niektoré sa dlhú dobu vydržali nezväčšovať. Momentálne má 60 a postupuje to dalej. To isté aj kolega -/okrem tehotenstva Chichocem sa /.
Nie je známa príčina vypadávania pigmentu pri tejto chorobe. A ja čo viem, ona sa strámi opaľovania. Lekári jej to vôbec neodporúčajú.......

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok