Máš family day?

Na cyklistiku mám aplikačku. Niežeby za mňa rúbala do kopcov, ona mi len mapuje koľko som sa kde túlala, koľko som najazdila, kade som najazdila a ak má niekto zapnutú rovnakú aplikačku ako ja, tak bonzne aj s kým som jazdila. Alebo okolo koho som presvišťala a neodzdravil mi. Alebo kto ma obehol a ja som len smutne na jeho zadok mohla pozerať. Aj to len chvíľu zvyčajne. Váľam sa od smiechu po podlahe

Vďaka tejto aplikačke sa dá zdieľať fotečky (však načo by sme cvakali, keď sa neni kde pochváliť, lebo rodinných príslušníkov to už nezaujíma ako je na Súči v tento zimný čas nádherne), môžem si písať s tými, kto majú na nej účet, vytvárať si miestne kluby, proste spolu komunikovať. Zvyčajne sa nekomunikuje o haluškách, ale aj také býva.

Zvyčajne sa dohadujú jazdy. Ideš? Máš čas? Sorry - zajtra mám family day. Úsmev

Také milé mi to prišlo, lebo zvyčajne toto hovorí za všetko. Nikto sa nevyhovára, nikto nevysvetľuje viac. Netreba. Každý má nejakú rodinu. A s tým spojené aj povinnosti a radosti. Oslavy, nákupy, alebo proste len také obyčajné byť s deťmi či partnermi.

A tak mi to fajn príde, že keď napíše na rovinu, že má niekto family day a vy ho stretnete jazdiť s niekým, tak sa ten druhý neuráža, že jeho ste ako sparing odmietli, lebo viete, že jazdí v ten deň s rodinou. Lebo ako hovorí kniha 5 jazykov lásky - treba aj takto spolu komunikovať. Stráviť spolu čas pri činnosti, ktorá baví aspoň jedného. Nielen z povinnosti, ale proste preto, lebo chcete.

Predstava, že mám family day bola najprv taká divná. Veď v podstate vždy som s nimi a sem tam si počas dňa ukradnem hodinu dve pre seba. Ale mať "len" family day je niečo ako dovolenka. Vtedy proste neprichádza žiadna vlastná záľuba len pre mňa v úvahu. A docela mi to vyhovuje. Nahustím milé činnosti, ktoré sa dajú robiť s rodinou a už len sa dohodneme, čo z toho podnikneme. Aj umývanie okien sa tu ráta Úsmev.

A tak uvažujem, že dnes si dám family day. Niekam by sme večer spolu mohli vypadnúť. Možno pozrieť tú vianočnú výzdobu Veľký úsmev.

Krásny piatok devy, nech vám to v robote a z povinností dnes pekne odsýpa. Mrkám

Komentáre

Joj áno, taký family day by sa zišiel častejšie, lebo občas aj "byť" s rodinou a byť s rodinou, nie je zďaleka to isté. Hambím sa

No veď práve. Hlavne si to uvedomovať podľa mňa. Lebo sú veci, ktoré sme dávno napr. nepodnikli a mohli by sme.

Napr. včera sme so starším prechádzali niečo z matiky - také povinnosti. A reku - dáš si čaj alebo niečo? A zrazu z nechutného vysvetľovania bolo posedenie pri čaji a trkotaní o pravej a ľavej strane rovnice. Aspoň ja som sa uvoľnila, zvolila inú taktiku. Synátor sa dal nakaziť a zrazu z toho vyplašeného a nervózneho "také neviem" bola brnkačka.

Rovnako aj koláč viem upiecť rýchlejšie a bez nervov sama. No ale prečo ich nezatiahnuť aspoň to cesto pomiešať? Keď si to spätne uvedomím, potom je o tom čase na čo spomínať a k čomu sa vracať. Úsmev ... asi už fakt môžem na medovníky zamiesiť - už to nie je priskoro.

 .... smelo môžeš medovníky zamiesiť, do Vianoc niekoľkokrát. Chichocem sa

Kamka ako si trafilaaaaaaaa 

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.