reklama

Piknik namiesto nákupov alebo bomba v OC?

Pridal/a Kamila dňa 05. 06. 2023 - 10:45
Piknik namiesto nákupov alebo bomba v OC?

Kamila


reklama

Raz za čas sa zvykneme s mladším synom vybrať počas víkendu na nákup. Ak mu treba voľačo sezónne doplniť, topánky, nohavice... Mám rada, tieto spoločné chvíle, pokecáme ..., občas aj niečo kúpime .... To zvyknem praktizovať aj s inými deťmi. Veľké obchodné centrum to vždy istí, zaparkujem a obchodov je tam dosť, takže je väčšia pravdepodobnosť, že voľačo nájdeme.

Tak tomu bolo aj túto sobotu. Mierne som sa ošalila, aby som stihla sobotný obed v pre mňa nekresťanskú hodinu, čítaj o pol druhej Červenám sa. Ale zvládla som vyzdvihnúť staršiu devu z letiska, hodiť ju domov a prevziať mladšieho syna. V OC sme začali  kraťasmi v našom obľúbenom uletenom obchode. Po chvíli skúšania našiel mladý muž tie pravé. Možno 5 minút, nám chýbalo, do zaplatenia, keď tu došla predavačka, že máme opustiť budovu, vraj z technických príčin ... Synátor sa ešte stihol prezliecť do vlastného a vyšli sme vonku. Vraj asi len nejaké cvičenie, že za chvíľu sa vrátime.

No keď sme prišli vonku, zbadali požiarnikov, políciu ..., došlo nám, že to na suchý nácvik nevyzerá. Nie raz sme počuli o nahlásených bombách v OC.  Vo Vedľajšom obchode s nábytkom sme si kúpili vodu, našli vonku lavičky v chládku a v nejakej naivnej viere sme rozhodli počkať. Aj keď rozum hovoril, že také veľké čudo, tak skoro nijak neskontrolujú.

Ale pokecali sme spolu na rôzne témy, ešte som odbehla kúpiť nejaký proviant. Hrdá som na seba zvládla som nakupovanie v automate. Vždy som mala pred takým rešpekt.Červenám sa Po hodine, keď sme prešli väčšinu tém a došlo nám, že to tak skoro konca maž nebude, sme to zabalili. No mali sme rande, aj to sa ráta. Horšie boli na tom predavačky, zväčša na slnku si odstáli celú večnosť, tak akurát s mobilov ruke. Aj nic moc zážitok, pre tých čo si zaplatili kino a možno pol hodiny pred koncom ich zrušili ...

V nedeľu som mala ešte opäť cesto do mesta, tak som po tie nohavice zašla, Hodila som debatu s predavačkou, že budovu sprístupnili po 3 hodinách, že to už ani zákazníkov nemali ..., že také zažili prvýkrát aspoň v tomto OC na okrraji mesta. V Košiciach, v centre, som toho zachytila viac. Inak by ma veľmi zaujímalo, prečo také niekto urobí, to ozaj nevie od rozkoše. Si myslí, že je nepolapiteľný? Aj by ma zaujímalo, koľko autorov planých poplachov sa im darí odchytiť. Si neviem predstaviť, že niekto nahlási bombu v nemocnici? Na druhej strane som šťastná, že na rozdiel od susednej Ukrajiny, máme len takéto falošné poplachy, a nie skutočné aj niekoľkokrát denne.


reklama

reklama

dasa_, Po, 05. 06. 2023 - 12:50

Celkom dramatické. Ani si neviem predstaviť, keď sa toto stane v takom väčšom nákupaku, jak to vyzerá. Neviem, či by ma nechytila panika.

Kamila, Po, 05. 06. 2023 - 13:10

Ako dramatické na tom v konečnom dôsledku nič nebolo. Lebo to hlásenie v rozhlase obchodného centra bolo také neutrálne. Niečo v štýle, že z technických príčin, prosím opustite budovu ..., aj predavačky boli v tom, však to len nejaké cvičenie. Až potom sa ukázalo, že asi nahlásená bomba. Ono ani veľa ľudí tam nebolo, má to 4 východy, je to dlhé nízke, takže ono to bolo také, že v pohode. Horšie by asi bolo, ak by to bolo reálne, niečo horšie sa dialo a bol by dôvod na paniku, ( a menšie priestory, viac ľudí, väčšia hrozba) to už by bol iný level.

balalajka, Ut, 06. 06. 2023 - 08:03

No ono to neni sranda - za planý poplach, keď chytia môže dostať 3-8 rokov Mrkám. Zrovna včera jedného trenčianskeho poplachára, čo budovu súdu 3x vyprázdnil zadržali. Aj nám za ním smutno bude, lebo paničky zo súdu v cukrárni končievali na 2 hodinky. Chichocem sa

Inak, krásna prúpovídka, keď sa stretli so známymi:

"Ale zdravím, ako sa máte?"

"Bombovo." Váľam sa od smiechu po podlahe

" Zas?" Váľam sa od smiechu po podlahe

Kamila, Ut, 06. 06. 2023 - 09:39

Veru, pri košickom súde si spomínam, tiež na opakované poplachy. Takže 2 - 3 hodinky to vždy trvá, kým sa overí, že ide ozaj o planý poplach.

crystall, Ut, 06. 06. 2023 - 11:22

V tejto dobe to normálny zdravý rozum nespraví. 

Je to kruté a nemiestne. 

U nás už boli naraz banky, neviem, ktorá sieť a všetky obchodné centrá naraz. Ale to bolo s poplachom v rámci SR, ktosi zavolal, že v jednom z nich alebo v jednej z bánk v republike umiestnil bombu. A tak sa evakuovalo v každom meste. Naše mesto klasicky zapchaté aj s dopravou. Ľudia šaleli. Zamestnanci čakajúci pred budovami bez vecí...čakali na vstup, aj keď mali padla. 

Kamila, Ut, 06. 06. 2023 - 12:13

Však toto, nakupujúci sa vyberú domov, ale zamestananci tak môžu akurát prešľapovať na mieste v zime, či v horúčavách. To musel byť riadny chaos, ak to bolo také hromadné.

M.á.r.i.a, Ut, 06. 06. 2023 - 16:58

Teraz čítam, že šíriteľov poplašnej správy už objavili. Sú to dve maloleté deti... čo povedať, zisťujú ako to funguje a dôsledky nedomyslia. 

Kamila, Ut, 06. 06. 2023 - 18:40

Oj, to vážne? Tak to je ozaj bieda, budú stíhaní rodičia?

M.á.r.i.a, Ut, 06. 06. 2023 - 18:44

Písali, že po vypočutí boli prepustení domov a pokračovať to bude v priestupkovom konaní.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama