Doplatok na auto pre ztp syna

Pridal/a Veronika65 dňa 10. 03. 2023 - 11:43

Ahojte mamičky. Mám synčeka s rázštepom chrbtice a inkontinenciou moču a stolice. V septembri nám schválili opatrovateľsky príspevok a taktiež príspevok na kúpu autíčka.

Tomáško mi neprejde dlhšie vzdialenosti peši a v autobuse neudrží rovnováhu a ja mám ďalšie dve detičky. Tomáško chodí do prvého ročníka základnej školy (10km) od miesta bydliska.

Dala som ho do normálnej ZŠ nakoľko rozumovo je v poriadku a bolo mi ľúto ho len kvôli zdravotným problémom dať do špeciálnej školy, kde by síce mal starostlivosť, ale menej by napredoval. A tak ho musím chodiť do tej školy dva krát denne prebaľovať a odnášať tašku do triedy a tak. Má choré nôžky, aj keď je chodiaci , bolia ho a neprejde dlhšie vzdialenosti. Neudrží rovnováhu a bolí ho aj chrbátik.

Dostali sme z úradu práce príspevok na kúpu auta. Tento príspevok bol vo výške 6300 €, ale mal svoje podmienky. Auto muselo byť maximálne 5 ročné a z autorizovaného servisu. Najlacnejšie čo sme našli bolo za sumu 7900 € a tento príspevok bol teda nepostačujúci.

Auto sme i tak vzali, lebo jeho kúpu je potrebné zdokladovať a s doplatkom sme sa s pánom predajcom dohodli že zaplatíme na dva krát. Ešte nemá chýba doplatiť 900 € a to do konca mesiaca. Vytvorili sme si preto výzvu na Ľudia ľuďom a touto cestou by som vás chcela poprosiť o pomoc s jej naplnením prípadne zdieľaním. Ďakujeme veľmi pekne.

Nech sa páči link na našu výzvu a zároveň zasielam aj číslo účtu ak by chcel niekto prispieť priamo na účet.

V prípade záujmu nemám problém zaslať zdravotné záznamy a doklady o pravosti našej výzvy do súkromnej správy.

Ešte raz veľmi pekne ďakujeme či už za zdieľanie alebo za každú pomoc.

Číslo účtu: SK9611000000002938290378