Chybová správa

  • Warning: A non-numeric value encountered v video_filter_youtube_html5() (riadok 1043 z /var/www/html/drupal7/sites/all/modules/video_filter/video_filter.codecs.inc).
  • Warning: A non-numeric value encountered v video_filter_youtube_html5() (riadok 1043 z /var/www/html/drupal7/sites/all/modules/video_filter/video_filter.codecs.inc).

Televízny program a videá pre školákov a študentov

Školy nefungujú, zostáva nám len domáce vzdelávanie. Niektoré školy posielajú žiakom úlohy, ale mať doma  zatvorené potomka alebo nebodaj viacerých, je poriadna fuška. 

Odložiť deti k telke, počítaču či tabletu nie je ideálne riešenie, ale existujú aj programy, ktoré by v týchto ťažkých časoch mohli trochu pomôcť. 

Vysielanie pre školákov a študentov

Foto: Pixabay.com

RTVS začína s vysielaním pre študentov

Verejnoprávna televízia zaradila som svojej programovej štruktúry filmy, ktoré majú priblížiť diela z povinnej literatúry. Vysielať ich bude na Trojke o 9.30. Pozrite si program Trojky na dva týždne vopred. 

Diela povinnej literatúry na Trojke: Tri gaštanové kone (18.3.), Peter a Lucia (19.3.), Keď báčik z Chochoľova umrie (20.3.), Hájnikova žena (23.3.), Matka (24.3.), Ťapákovci (25.3.), Kým kohút nezaspieva (26.3.), Henrich IV (30.3.), Lakomec (31.3), Bačova žena (1.4.), Statky zmätky (2.4.), Drak sa vracia (3.4.)

Na RTVS aj Školský klub-hodinka z triedy bez kriedy

Od stredy 18. marca začne RTVS vysielať novú interaktívnu reláciu pre malých školákov. V nej sa zábavnou formou dozvedia množstvo nových poznatkov. Zároveň sa môžu zapájať do úloh, ktoré im zadajú učitelia a prostredníctvom televíznej obrazovky sa budú môcť podeliť o svoje riešenia. Školský klub-hodinka z triedy bez kriedy bude Dvojka vysielať každý pracovný deň od 9:15 do 10:00 do 27. marca.

Česká televízia spustila vysielanie UčíTelka

Česká verejnoprávna televízia odštartovala unikátny projekt pre žiakov prvého stupňa základných škôl, ktorým má relácia nahradiť výpadok vo vyučovaní. Vysielanie je naplánované zatiaľ na jeden mesiac a vzniklo s odbornou garanciou Ministerstva školstva, mládeže a tělovýchovy.  

Bol raz jeden život

V čase šírenia vírusu je seriál Bol raz jeden život takmer povinný. Deti uvidia ako funguje telo, ako s vírusmi bojujú krvinky. 

Manuál na mozog

Manuál na mozog

V tejto situácii treba zobrať rozum do hrste a tak je tu výborný tip na seriál o fungovaní mozgu. V takmer vedeckej relácii Pavel Graus postupne rozoberá mýty o mozgu a radí, ako tento orgán lepšie používať.Tak sa učme! 

Trnkova Nová vlastiveda

Trnkova Nová vlastiveda

Nielen stredoškoláci, ale aj rodičia sa určite niečo dozvedia o histórii a ešte sa aj zabavia. Dnes už slávny vedátor Karol kedysi nakrútil vynikajúci populárno-náučný seriál o histórii Slovenska a Slovákov od úsvitu dejín až do nemlátom.

Baštrng - povinné čítanie podľa Michala Kubovčíka

Kto nezachytil túto aktivitu Michala Kubovčíka, ten prišiel o veľa. Baštrng je autorský projekt Michala Kubovčíka, ktorý v spolupráci s režisérom Karolom Vosátkom a hudobným skladateľom Jurajom Haškom ponúkajú svojský pohľad na vybrané témy učiva. Hravou formou, či už prostredníctvom stand-up formátu, komixu, animácie, bábkovej či činohernej scénky približujú predovšetkým diela povinného čítania, ale taktiež dejepisu, anatómie, matematiky, fyziky či chémie.

Zlatyfond.sk - povinné čítanie online

zlatyfond.sme.sk/

Na webe Zlatyfond.sk nájdete uverejnené stovky diel slovenských aj zahraničných autorov. Netreba nikam chodiť, netreba sa registrovať, stačí čítať. Je to zadarmo a je to pre všetkých. Povinné čítanie tak vybavíte z domu, žiadne výhovorky na karanténu v tomto prípade neplatia.:) 

Prečítajte si aj

Mestská knižica v Bratislave spustila online požiavanie elektronických kníh
Učíme sa doma: Veľký prehľad užitočných pomôcok, aplikácií a webov zadarmo

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok