dnes ako na hojdačke

no dnes pocity -100 a +100..čiže už som tam kde vždy..

bola som dnes na preventívkach u lekárov a bola som prekvapená-pozitívne.u jedného bez čakania (bez objednania!) u druhého ma prekvapil a to milo!oznam na dverách:nevyžadujeme certifikát-vyšetrujeme všetkých!a druhý bol:Bez obáv zaklopte!skoro mi oči vypadli-ako ma to potešilo..

čiže toto bolo za +100.

a to mínus?zastavila som sa v jednom kvetinárstve kde na mna kričali také vianočné serepetičky 0,40eur vraj kúp si ma!do nového venčeka na dvere!..(ten čo mi slúžil asi 10rokov som včera odniesla na cintorín..)

no tak som si kúpila -zaplatila čosi nad 6eur-no a kedže ešte bola chvíla kým mi šiel bus skočila som do Pepca-a tam tieto serepetičky v krabičke 10ks-za 0,80eur!!no sama sebe som si nadala do sprostých..

a viete ako mi chýba to,že si nie je kde dať kávu-taká fajné presso..

Komentáre

Nočo už, aj také sa stáva, Úsmev blahoželám k preventívkam. Áno

jaaj, dlho predlho uvažujem o tej podpore drobných podnikateľov. Všetko to chápem. Som za. Len teda v prvom rade musím zachraňovať sama seba. Aby za chvíľu nemusel niekto zachraňovať mňa. Takže áno, chcem podporiť drobných podnikateľov okolo seba. Ale koho vlastne? A vlastne, je to zle, ked niekto len takto urobí? Kde je pravda? Ako to teda má byť? Nestarať sa o to, kde miniem svoje peniaze? Lebo na druhej strane to môžeš brať aj tak, že si chcela minúť. A aspoň ti vďaka tomu menej toho doma zavadzia. Jáj, som plná otázok a nemám žiadne odpovede.

Ja ti odpovede nedám. Dám len môj postoj k tomu všetkému.

Ak by mali zo mňa žiť obchodníci teraz, tak umrú hladom. Lebo do obchodov som chodila zriedka pre koronovým šialenstvom, teraz už fakt len ojedinele. To už musí byť, že SURNE si potrebujem niečo dokúpiť a neni čas, kedy objednať cez eshop.

ALE - aby som nebola len taká, že len prepravcom dávam zarobiť, lebo často, veľmi často nakupujem mimo republiku - tak mám vybrané obchody, ktoré sa trápili na jar, keď bol lockdown a mohli zatvoriť. Ale nedalo im to. Jedným z nich je kvetinárstvo. Je drahé. Veľmi drahé. Ale už má svoje meno za tie roky a vieme prečo. Kvalita, profesionalita. A tak ak nakúpiť, tak tam. Už mám baletky na stromček. Nepozerala som, či nemajú také isté v obchode vedľa - verím, že niečo v "bledoružovom" teda takmer rovnaké za 1/2 cenu by som tam našla.

Ale!

Ako píšeš - vtedy nakúpim veľa - lebo veď to stojí trochu. A potom doma pozerám na tú plnú skriňu. Rovnako je to aj s oblečením momentálne. Predýchala som hurá nákupy a teraz uvažujem nad tými vianočnými.

Black friday sa využije. Určite. Ale musím si sadnúť dnes a spísať, kto čo dostane a už len čakať, čo mi obchodníci ponúknu. Žiadne ponožky lebo málo stoja, ale presne tieto ponožky, lebo sú nádherné.

Treba proste selektovať.

Ak sa rozhodneš podporiť lacnejšie veľkoreťazce, nie je predsa na tom nič zlé. Aj za tou prácou sú ľudia. Aj tí potrebujú jesť.

O tých reťazcoch som chcela to isté - nepodporuješ tie, ale predavačky, ktoré tam pracujú. Preto napríklad odmietam samoobslužné pokladne - ja chcem platiť u predavačky, aj keď je to len brigádnička.

No a včera som narazila ešte na jeden problém s výberom lokálnych podnikov. Písala som inde, že raz za dva týždne berieme jedlo z reštaurácie. Je to vždy drahšie, ako keď navarím doma, ale podpora. Aj včera, objednala som v blízkom podniku. Trochu ma prekvapilo nové biele auto značky, ktorú mám v hlave uloženú ako auto povedzme mafiánov. Bolo zaparkované dosť arogantne, na chodníku, tesne pri vchode. Nebola som tam ešte. Interier aj exterier pekný, obed dobrý. Len teda, doma mi potom povedali, že to auto naozaj odpovedalo majiteľovi. Na druhej strane, ja nie som našťastie sudca a nemusím rozhodovať o vine a nevine. Tak to potláčam v sebe ÚsmevÚsmev Nabudúce si asi iný podnik vyberiem. Vlastne, snažím sa tie podniky striedať. Je zaujímave, kto všetko tú stravu vlastne nakoniec rozváža. Normálne živnostníci s označenými autami. Úplne iných profesii, nie iba mladí študáci.

Objednávam obedy sebe a manželovi v práci. Menučka. Páni sú neni vôbec žiadni študáci. Tí, čo boli dôchodcovia na jar, ako začala korona, prepustili. Robia mladí chlapi - 30-40 roční. Aj som nad tým uvažovala, že však prečo tí dôchodcovia - nuž ale tak - nejaký príjem majú, a aj rizikovejšia skupina na nakazenie sa. Viem si to odvodiť v hlave.

Hmmm - nevadí mi byť posh. Úsmev Aj také reštiky musia fungovať. Ale poviem na rovinu - na husacie hody som si objednala na gazdovstve ( cenovo jako DOSŤ, niekde 4* a viac), ale chuťovo sklamanie. Ja robím kačku lepšiu. Mäkšiu. S chrumkavejšou kožou. Ale šúlance k nej a kapustové pyré bolo top zas.

Takže záverom - zostávam verná a netrápi ma mercedes majiteľa Veľký úsmev. Možno potrebuje veľa cestovať a potrebuje bezpečné auto, možno má ešte aj iný príjem, možno je to jediné, čo si za svoje oddreté peniaze dopraje. A zas, ak máš 5* reštiku, aj auto k nej treba. Mrkám

ako nejde ani tak o značku auta ako o arogantné zaparkovanie na chodníku, aby mal ku vchodu presne 4 kroky (lebo musí obísť auto)

jaaj, normálne mi táto debate dodala chuť ísť pozrieť niečo nové na stromček. Aj som našla. Lenže teda, na môj vkus pridrahé. Respektíve, stačili by mi aj dvaja vtáčikovia a bolo treba zobrať 6. No nevadí, aspoň mám pred sebou cieľ. Viem, čo chcem hľadať :) Dobre ste ma nakopli

Včera som šla okolo jedného výkladu kvetinárskeho a mali tam stromček s náááádherným húpacím koníkom (ozdobou). Ešteže som sa ponáhľala. Len bojím sa, že dnes tam budem musieť ísť kúpiť do papiernictva niečo a obávam sa, že ten koník tam ešte furt bude. Hambím sa

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok