Čo si myslíte o obuvi pre bábätká do jedného roku, je to vhodné?

Máme doma bábätko a ženu prepadla nákupná mánia, momentálne nakupuje topánky pre malého, avšak nie som si istý či je to vhodné. Niekde som čítal že kým dieťa nevie chodiť, malo by byť len na boso.

Diskusie Naničmama.sk: 

Čo znamená na boso? Určite ho nenecháte s bosími nôžkami. Tie topánočky sú v podstte len ozdobné ponožky. Voľakedy babky uháčkovali papuče, aby nebolo bábätku zima, dnes sú takéto modernejšie. Určite by v nich dieťa malo voľne hýbať prstami, nemali by byť stiahnuté. A keď začne chodiť, treba vymeniť za pevné topánočky, príp. v lete môže niekde vonku po trávičke alebo na pláži aj úplne na boso chodiť.

Na boso som myslel samozrejme v ponožkách, ale bez topánok. Ok ďakujem veľmi pekne za info.

pokiaľ nechodí sú to zbytočne vyhodené peniaze. Ja som prvé topánky kúpila keď mala dcéra 10 mesiacov - to už začala chodiť - držala sa za ruku. Ale mala ich obuté iba keď sme išli von. Vo vnútri nechodila dlho, sem-tam keď sa postavila, niečoho pridržala, prešla pár krokov a pootm lozila. Zdalo sa mi zbytočné aby ich mala stále obuté.

A úplne stačí 1 pár. Radšej nech sú pevné, kvalitné.

topanky kupte, az zacne chodit a aj to len na vonku... doma po byte co najviac naboso - nech sa formuje klenba, prilis skoro topanky sposobia, ze nohu bude drzat topanka a nebude zapajat svaly, klenba ochabne a spadne a bude mat na cely zivot postarane s plochymi nohami, namiesto toho aby ju posilovala naboso.... treba chodit naboso co najviac, po nerovnych povrchoch a na nosenie urcite topanky s riadnou klenbou vnutri

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.