Konopno - mandľové koláčiky (Low carb)

Pridal/a balalajka

Low carb - takmer bez cukru a bezlepkové. Absolútna bomba chutí a vône.

Konopno - mandľové koláčiky (Low carb) - recept
Porcie
kusy
Zdrojhttp://colorsoflowcarb.cz
Čas prípravy
10 minút
Čas varenia / pečenia
15 minút
Celkový čas
25 minút

Ingrediencie

60gramovmaslo
1kusvajce
1kusžĺtok
100gramovkonopné semienka
100gramovmandľová múka
30gramovkokosová múka
1čajová lyžičkavanilkový cukor

Inštrukcie

Konopné semienko dobre pomelte. Ja som skúšala orechovým mlynčekom a zostali mi miestami malé kúsočky, ktoré dokonale pukali pod zubami. Primiešajte ostatné suroviny a spracujte na jednotné cesto, ktoré dáte na niekoľko hodín zabalené v potravinárskej fólií do chladničky. Najlepšie na noc.

Na druhý deň rozváľajte medzi potravinárskou fóliou a vykrajujte kolieska, ktoré sa budú zlepovať krémom. Vykrajujte jedno plné a druhé s vykrojeným stredom. Ako na linecké. Dajte na plech vystlaný papierom na pečenie a hajde s nimi na 12-15 minút do vyhriatej trúby na 160 stupňov. Keď začnú voňať a okraje budú zlatavé, z trúby s nimi von.

Docela fajn je z posledného zbytku cesta, ak má veľkosť dlane urobiť koláčik, ktorý môžeme pridať na zahustenie krému, ak by sme potrebovali. Ale nemusí byť.

Krém je jednoduchý:

60gr masla

60gr orechového masla (malo by byť mandľové, lebo sme použili mleté mandle do cesta), ale kľudne aj iné - ja som mala len arašidové po ruke

30gr mletých orechov (podľa masla najlepšie)

1 polievková lyžica rumu

1 čajová lyžica vanilkového extraktu

trochu škorice

a teraz rozkol s originál receptom - 1 vanilínový cukor

(pôvodný recept cukor nemal, môže, ale nemusí sa prisladiť iným sladidlom)

Všetko spolu zmiešame a natierame na plnú sušienku a zľahka pricapneme sušienkou s výrezom. Ak je krém riedky ( ja som nemala), môžeme ho zahustiť aj tou plackou zo zbytku cesta, ktorú sme upiekli.

V parnom kúpeli si rozpustíme 100gr 70-75% horká čokolády a koliesko zvrchu ňou potrieme, aby nám stekala až na boky. Do stredu koláčika položíme celé lieskovce na ozdobenie.

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (5 hlasy)

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok