liečenie - doprovod alebo nie???

Ahojte...Miške nakoniec po veľkej "kope" vyšetrení zistili "netypickú" astmu a má isť na liečenie pravdepodobne do Štósu čo je z jednej strany fajn lebo je to blízko, ale na druhej strane neviem či ju mám pustiť bez doprovodu. Miška má síce downov syndrom ale je šikovná. Chodí s jednou nadáciou od 6 rokov do táborov a je to stále v pohode ale sú tam s nou učiteľky a lekári ktorý ju poznajú!
Ak by som na tom finančne bola lepšie neváham minútu a idem s nou alebo poprosím moju mamku a išli by sme na striedačku.. ale manželov bývalý zamestnávateľ nám dlží necelých 2.000 eur a veľmi nám chýbajú , chcela som aspoň časť z nich získať z garančného fondu ( manžel už od apríla pracuje inde).. ale problém je so správcom konkurznej podstaty..
ale nie o tom som chcela takže aj psychologicka odporučila doprovod že nám dá potvrdenie pre zdravotnú poisťovňu a bude na zdravotnej poisťovne či to uzná či nie predsa Miška má už pomaly 12 rokov. Viem že ešte mám čas lebo až teraz sa bude vypisovať poukaz t.j. na liečenie sa dostane až o pár mesiacov ale mám dilemu že či ju nemám pustiť samú Smútok a veriť jej a neriešiť to. Hlavne sa bojím aký tam bude personál a či dostane všetko na čo má nárok ked tam nebudeme...
Boli vaše deti na liečení s doprovodom alebo bez?? A nebol niekto v Štósi ako to tam chodí?

Iné deti Naničmama.sk: 

Komentáre

Sama stojím pred podobným problémom.September sa blíži a ja zvažujem,či má ísť Lesanka na liečenie sama,či so mnou.Má 12 rokov a nerozpráva,dokonca ani nepapá všetko.

akalenka47 , no ved to človek sa bojí či im tam dajú všetko na čo majú nárok ..s tým jedlom je to u nás úplne opačne jedlo musíme Miške obmedzovať ..(blush) lebo by zjedla aj "kona" Vyplazený jazyk a ja sa bojím aj po psychyckej stránke - začínajúca puberta + odlúčenie od rodičov + zákazy + príkazy od sestričiek = ????????
Asi sa ešte poradím s našou psychologičkou..
keby to nebolo také drahé ísť ako doprovod tak neváham ani minútu...

daj vedieť ako ste dopadli..
Katus;-)

V Štose sme boli minulý rok - ale len na dovolenke, takže služby sme si platili sami. Personál sa mi zdal celkom v pohode - ale teda len tá jeho časť, s ktorou sme prichádzali do styku. Čo som si všimla, asi všetky deti tam boli s rodičmi - tak skus zobrať do úvahy aj to, či malej nebude ľúto, ak tam bude jedna z mála, kto bude sám. Na tvojom mieste by som tam bola s ňou aspoň pár dní - týždeň na začiatok, kým si zvykne, oťuká sa, uvidíš ako to tam chodí, a či to zvladne sama.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.