Kurací rezeň Havaj

Popis

Veľmi chutná inšpirácia na prípravu kuracích alebo morčacích prs. Zapekané rezne s ananásom som robila už skôr, ale malá obmena, prispela k lahodnejšiemu výsledku.

Kurací rezeň Havaj - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
30 minút
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
30 minút

Ingrediencie

1kilogramkuracie alebo morčacie prsia
1kusananásový kompót - plátky
100gramovsyra, nakrájaného na tenké plátky
 strúčikmasla, oleja, soli, čierne korenie

Inštrukcie

Mäso nakrájame na rezne, vyklepeme, osolíme a okoreníme. Na panvici rozpálime maslo a narýchlo opečieme plátky ananásu z oboch strán. Odložíme bokom. Na panvici zohrejeme olej a rezne opekáme z každej strany cca po 4-5 minút. Morčacie som potom ešte chvíľu podusila, kuracie nie je treba. Na záver, na panvicu rozložíme opečené kuracie rezne, na ne položíme plátky ananásu (pod ananás môže dať ešte plátok tmavej šunky) a navrch dáme plátky syra. Panvicu prikryjeme prikrývkou a na chvíľu necháme zapiecť, cca 5 minút. Podávame s ryžou.

Postup: 

Kurací rezeň Havaj - recept postup 1
Kurací rezeň Havaj - recept postup 2
Kurací rezeň Havaj - recept postup 3
Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené

Komentáre

Úsmev

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok