Lososové rizoto so špenátom a šampiňónmi

Pridal/a dasa_

Rodinná história hovorí, že môj pradedo nikdy nemohol mať na stole rizoto. Ako bývalý vojenský kuchár vedel, že rizoto je spôsob, ako menej mäsa rozdeliť medzi viacej osôb. On vždy musel mať svoj kus mäsa pekne vcelku, aby videl,, že dostal toľko, koľko mu podľa neho patrilo ÚsmevÚsmev

Na túto hostorsku som si spomenula, keď mi ostal malý kúsok lososa v chladničke. Ku tomu inšpirácia receptom na rizoto od Kamily. Vzniklo toto jedlo.

Lososové rizoto so špenátom a šampiňónmi - recept
Porcie
Porcie
Čas prípravy
10 minút
Čas varenia / pečenia
30 minút
Celkový čas
40 minút

Ingrediencie

300gramovryža
250gramovlososová fileta s kožou
1balíkšpenát
200gramovšampiňóny
1čajová lyžičkasoľ

Inštrukcie

Nakoľko suroviny na rizoto majú rôznu dobu varenia, pripravujem ich osobitne a nakoniec zmiešam.

Uvaríme ryžu bežným spôsobom.

Filet lososa s kožou osolíme. Na panvici rozpálime 1 lyžicu oleja, filet vložíme kožou na panvicu a cca 8-10 minút opekáme. Losos postupne belie až ku strane bez kože.   Otočíme a krátko opečieme aj na druhej strane. Prenesieme na tanier, necháme chvíľu oddýchnuť. Oddelíme kožu a nakrájame ju na jemné prúžky. Lososa rozdelíme na drobné kúsky - plátky.

Šampiňóny očistíme, nakrájame na štvrťky a v hlbšej panvici prudko opečieme na lyžici oleja.

Špenát umyjeme.

K šampiňónom primiešame uvarenú ryžu. Po častiach pridávame špenát. Nakoľko je všetko horúce, špenát sa mierne tepelne spracuje, Nakoniec primiešame kožu z lososa a kúsky mäsa.

Podávame s ľubovoľným šalátom, vrch môžeme posypať strúhaným syrom.

 

Poznámky

Ak sa rozhodneme spracovať zvyšok uvarenej ryže, potom ju spolu so šampiňónmi dobre prehrejeme a až potom pridáme špenát.

Koža z lososa obsahuje množstvo omega 3 mastných kyselín, preto by bolo škoda ju nevyužiť. Naviac, takto upečená má skvelú chuť.

Vaše hodnotenie: Žiadne
4
Priemer: 4 (1 hlas)

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok